Wydawca GTA, Take-Two, zamknie studia Kerbal Space Program i OlliOlli


Raport Bloomberga że wydawca Grand Theft Auto, Take-Two Interactive, zamknie dwa studia gier w ramach niedawno ogłoszonego planu zwolnienia 5% siły roboczej.

Obydwa studia to londyńskie Roll7, twórcy uwielbianych gier skatingowych OlliOlli, oraz Intercept Games, oddział z Seattle utworzony przez Take-Two w celu tworzenia Program kosmiczny Kerbala 2.

Obydwa studia były częścią butikowej wytwórni wydawniczej Take-Two Private Division. Wygląda na to, że Private Division jest prawdopodobnie najbardziej znane z wydawania Obsidian Entertainment Światy Zewnętrznebędzie mocno dotknięty zwolnieniami Take-Two. Raporty GamesIndustry.biz że „zdecydowana większość” personelu Private Division w Seattle, Nowym Jorku, Las Vegas i Monachium została zwolniona.

Roll7 przebił się dzięki oldschoolowej grze o deskorolce OlliOlli w 2013 r. Został przejęty przez Private Division w 2021 r. przed premierami Świat OlliOlli i wyczynowa strzelanka dla skaterów Rollerdrom w 2022 r.

Intercept Games zostało utworzone przez Private Division w 2020 roku, aby przejąć rozwój Program kosmiczny Kerbala 2 od oryginalnego twórcy Star Theory Games. Następnie Star Theory została zamknięta. Doniesienia, że ​​Intercept Games ma pójść w ich ślady, zaczęły krążyć w środę po tym, jak Take-Two złożyło zawiadomienie w stanie Waszyngton, że zamknie biuro w Seattle, co dotknie 70 pracowników.

W oświadczeniu przekazanym GamesIndustry.biz i innym podmiotom Private Division nie potwierdził zamknięcia studia, ale stwierdził, że „nadal aktualizuje Program kosmiczny Kerbal 2,”, który jest obecnie we wczesnym dostępie. Wskazał także na wydania Nie zazna spokoju, kto przeklęty i nadchodzącą przytulną grą Władca Pierścieni Opowieści z Shire. Stwierdzono, że Take-Two „nie podał dodatkowych szczegółów” na temat swojego programu redukcji kosztów, poza tym, że „racjonalizował swoje rurociągi i eliminował kilka projektów w fazie rozwoju oraz usprawniał swoją strukturę organizacyjną”.

Reklama

Weź dwa ogłosiła reorganizację 16 kwietnia, mówiąc, że zwolni 5% personelu, czyli około 580 pracowników. Wiadomość przyszła niedługo po wydawcy zgodził się na zakup Pogranicza studio Gearbox Entertainment od Embracer za 480 milionów dolarów. Firma przygotowuje się także do wydania gry Rockstar Games Grand Theft Auto 6 w 2025 roku.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment