Wydajność i dźwięk w Logic Pro Live Loops


Zaglądamy dzisiaj, aby porozmawiać o wydajności Live Loops, projektowaniu dźwięku i kompozycji. Oczywistym zastosowaniem integracji Novation Launchpad z Live Loops firmy Apple musi być możliwość wyzwalania różnych pionowych wycinków projektu utworu w celu zmiany jego układu lub po prostu wykonania i nagrania nowych wersji oryginalnego pomysłu. Ale jest to bardziej kreatywna strona rzeczy, która nas szczególnie interesuje, zbieranie zbiorów naszych partii muzycznych nie tylko w celu zmiany aranżacji zwrotek i refrenów, ale także do tworzenia warstwowych dźwięków i pomysłów rytmicznych, które mogą zaowocować całkowicie nowymi pomysłami na utwory / zasoby audio. Dzisiaj Logic Pros Live Loops Launchpad Diary jest tutaj, aby zbadać niektóre elementy i funkcje, które najlepiej pasują do tego rodzaju kreatywnego podejścia.

Wydajność Live Loops, projektowanie dźwięku i kompozycja

Równie interesujące jak eksperymentowanie z aranżacją utworów w Live Loops – w szczególności biorąc tradycyjnie nagrane projekty i zmieniając je w Live Loops za pomocą Wyrzutnia – jednym z najbardziej intrygujących elementów pionowego, nieliniowego środowiska Apple jest potencjał wydajności. I to nie tylko występy na żywo, ale raczej typ, który jest częścią właściwego procesu tworzenia piosenki. Pomysł, a nawet marzenie, by móc wykonać, a następnie prawie zaprogramować pionowe fragmenty moich muzycznych pomysłów – pełne piosenki, przypadkowe kolekcje harmonii i motywów – w celu stworzenia jednej nowej, spójnej idei, jest i był moim potencjałem. naprawdę najbardziej zainspirowany. I to nie tylko szalona muzyka glitch (ale także muzyka crazy glitch), pionowe kawałki melodii i harmonii, aby stworzyć coś, co można wykorzystać jako pojedyncze, warstwowe dźwięki. Coś bardziej podobnego do sampla utworu, którego słuchałeś, z wyjątkiem tego, który stworzyłeś i zachowujesz pełną kontrolę nad wieloma ścieżkami przez cały proces produkcji. To typowe, że producenci i projektanci dźwięku nakładają wiele dźwięków w jeden, zarówno z różnymi instrumentami programowymi, jak iz tymi możliwościami wbudowanymi w same instrumenty wavetable / oparte na samplach.

Ale Live Loops może zapewnić i jeszcze bardziej unikalne muzycznie, dotykowe i spersonalizowane podejście, jeśli przyjdziesz do tego z myślą o tym. To nie tylko nakładanie kilku pętli, pojedynczego dźwięku basowego z trzema oscylatorami lub niektórych instrumentów ułożonych w gigantyczny, bujny pad strunowy, ale raczej wszystkie te rzeczy w jednym – wyzwalane, lub bardziej odpowiednio, odtwarzane jako pojedyncza muzyczna jednostka i pozostające całkowicie edytowalne przez twórcę.

Możesz wylądować na niesamowitym nowym uderzeniu akordowym z padu, który zawiera mały kawałek linii wokalnej i uderzenie perkusji, a także pewne sprzężenie zwrotne gitary z taktu, zanim to wszystko nagle przekształci się w jeden wyjątkowy zasób muzyczny za pomocą jego zastosowanie jako „nowego dźwięku” w Live Loops. Prawie tak, jakbyś właśnie na nim wylądował, przeglądając listę ustawień wstępnych na jakimś dziwnym, butikowym instrumencie programowym. Wszystko zależy od kreatywnego podejścia muzycznego użytkownika Live Loops.

Jest kilka kluczowych czynników, które najbardziej pasują do tego rodzaju podejścia do jamowania i komponowania za pomocą Live Loops, a niektóre mogą naprawdę poprawić wrażenia z Launchpada, gdy podejdziesz do tego z takim rodzajem kreatywnego nastawienia. Podczas prawdziwego przekształcania talii komórek Live Loops w instrumenty, których możesz użyć, powiedzmy, dosłowne jamowanie z zespołem lub gitarzystą naprawdę zaczyna się od treści, którą umieścisz w Cells od samego początku, zanurzając się głębiej w opcje kwantyzacji i podstawy narzędzia Cell Inspector są kluczowe. Były to jedne z najważniejszych cegiełek w mojej podróży przez projekt / kompozycję dźwięku Live Loops Launchpad, więc rzućmy okiem:

Kwantyzuj pozycję początkową

Krótko poruszyliśmy temat Kwantyzuj pozycję początkową sytuacja a kilka tygodni temu, ale jest to ważne przy personalizacji Launchpada jako własnego instrumentu. Sposób wyzwalania komórek i scen zależy w dużej mierze od Kwantyzuj pozycję początkową jak wyżej. Większe interwały (1 takt, 2 takty itp.) Dają więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby uruchomić następną scenę bez spóźniania się, ale mogą to być ściślejsze pozycje kwantyzacji, które pozwalają nam naprawdę dostosować nasze Launchpady i tworzyć nowe riffy i dźwięki. z naszymi Scenami. Niezależnie od tego, czy jest to początek określonej Sceny, która tworzy mocną pętlę, czy coś, co ma interesującą minimalną harmonię nut, które można przeplatać przez progresję akordów, dzielenie i przekształcanie Scen w nowe pomysły było całkiem niezłe zaradny sposób myślenia do tej pory.

Reklama
Live Loops Performance - Quantize Start position

Ale niekoniecznie chcemy, aby wszystkie sceny w danym projekcie wymagały dokładności 1/4 lub nawet 1/8 notatki z naszych hitów z Launchpad. W tym miejscu do gry wchodzą ustawienia kwantyzacji oparte na globalnej, scenie i komórce. Możemy ustawić pozycję Global Quantize Start dla menu głównego w interfejsie użytkownika Live Loops, a następnie spersonalizować każdą scenę i komórkę (lub ich grupy) w naszym projekcie, aby albo postępować zgodnie z ustawieniem globalnym, albo śpiewać własną melodię po uruchomieniu:

Kwantyzuj wartość początkową sceny: Kliknij z wciśniętym klawiszem Control przyciski wyzwalania sceny u dołu środowiska Live Loops> Quantize Start>, a następnie wybierz żądaną wartość.

Kwantyzuj wartość początkową dla komórek:To samo tutaj. Zaznacz lub zaznacz jedną lub więcej komórek, a następnie kliknij z wciśniętym klawiszem Control> wybierz Odtwarzanie> Kwantyzuj początek, a następnie wybierz żądaną wartość początkową kwantyzacji.

Załóżmy, że główne części / sceny twoich piosenek są wygodnie wyzwalane dzięki czystemu ustawieniu 1 taktu. Możemy pozostawić globalną pozycję Quantize Start na 1 barze, a następnie dostosować różne komórki i sceny za pomocą metod wymienionych powyżej. Możesz też pomyśleć o tym na odwrót, aby stworzyć rodzaj talii Live Loops z niestandardowych, edytowalnych warstwowych dźwięków z tych pionowych plasterków – technika lub sposób myślenia, który stał się jeszcze potężniejszy dzięki Inspektorowi komórek.

Live Loops Performance - Smart Pickup

Krótka uwaga na temat Inteligentny odbiór. Włączenie Smart Pickup z menu Quantize Start jest w zasadzie jak siatka bezpieczeństwa dla późnych wyzwalaczy. Zapewni to, że komórki i sceny, które wyzwalasz, zaczną się natychmiast we właściwej pozycji początkowej, nawet jeśli jesteś trochę spóźniony na imprezę. Ale zdarzają się sytuacje, w których podczas korzystania z tej opcji początek niektórych komórek zostanie pominięty, aby zapewnić, że cała sekcja lub scena zostanie uruchomiona we właściwej pozycji na czas. Ta opcja była dla mnie jak dotąd trafiona lub pominięta, ale warto ją zbadać, ponieważ wydaje się być całkiem odpowiednia w niektórych okolicznościach, szczególnie w przypadku plików audio – i tak dla moich umiejętności Launchpada.

Uwaga: Funkcję Smart Pickup można włączać i wyłączać w menu Start kwantyzacji. Jest informowany o ustawionej pozycji początkowej kwantyzacji, ale jest włączana i wyłączana niezależnie od ustawienia parametru Start kwantyzacji.

Jeśli ktoś ma wgląd w sytuację Smart Pickup lub scenariusze, w których działa najlepiej, wypełnij nas poniżej.

Live Loops Performance - Cell Inspector

Logic Pro Cell Inspector

Inspektor komórek zawiera potężne opcje dostosowywania i odtwarzania zawartości audio w każdej z Twoich Scen. Wiele parametrów dostępnych tutaj jest również dostępnych po kliknięciu Komórki z wciśniętym klawiszem Control, ale ich przeglądanie przy pierwszym uruchomieniu z perspektywy Inspektora było dla mnie szczególnie pomocne. Większość z tego, co jest tutaj dostępne, jest dość łatwo zrozumiała, ale istnieje kilka szczególnie interesujących opcji do podkreślenia, które należy wziąć pod uwagę przy bardziej kreatywnym podejściu do pętli na żywo.

Wydajność pętli na żywo Pozycje początkowe

Po prostu zmiana pozycji startowej komórki, a nawet całej sceny mogą przynieść i przyniosły mi interesujące wyniki. Na przykład przekształcenie tego, co kiedyś było pionowym kawałkiem dźwięku, który prowadzi z uderzeniem w twardą bęben basową, może teraz być bujnym i warstwowym kawałkiem werbla poprzez uderzenie pozycji początkowej w Inspektorze. Lub przeniesienie pozycji początkowej na środek Sceny, do jakiegoś przypadkowego rytmu motywu, może przekształcić go z głośniejszego, ciężkiego ataku dźwięków w coś znacznie skromniejszego, minimalnego i wyjątkowego.

Wydajność Live Loops - Cell Loop

Jeden strzał czy nie

Jeśli chodzi o wydajność kreatywnych pętli na żywo, Pętla komórkowa może się przydać. Możesz dostosować pętlę komórki w Inspektorze lub po prostu zaznaczyć komórkę i nacisnąć klawisz L. Może to być szczególnie przydatne, gdy istnieje jeden lub inny element kolekcji komórek lub scen, których nie chcesz, aby występowały w pętli – może to być jakiś rodzaj uderzenia w bęben. W ten sposób będzie odtwarzany tylko raz, gdy scena zostanie wyzwolona, ​​a nie gdy zapętli się z powrotem, tworząc unikalną fazę ataku dla czegoś, co mogłoby być nowym instrumentem warstwowym.

Transponuj swoje komórki

I nie zapomnij o Transponować oprawa. Nie ma tu nic szczególnego do wyjaśnienia, ale było to zabawne i czasami dość twórczo interesujące. Spróbuj zbadać korekty oktaw swoich komórek, a nawet całe fragmenty Scen (może wszystko oprócz basu i perkusji?), Aby stworzyć zupełnie nowe projekty dźwiękowe.

Wydajność pętli na żywo w odwrotnej kolejności

Shift + Control + R będzie odwróć zaznaczone komórki (można go również znaleźć po kliknięciu przycisku Control w Komórki i przejściu do menu Tryb odtwarzania). Podczas gdy mówimy o występach z Live Loops i szaleniu z projektowaniem dźwięków kompozycyjnych, nie powinniśmy przypominać o opcji szybkiego odwrócenia. Chociaż może nie stać się podstawą w twojej podróży do projektowania dźwięku, jest całkiem fajny, prosty w użyciu i warty szybkiej próby. Podświetl te same komórki i ponownie naciśnij klawisz szybkiego dostępu powyżej, aby zmienić go z powrotem.

… Lub w przerwie

Również w menu Playmode po kliknięciu klawiszem Control w Komórki znajduje się plik prędkość oprawa. Mając na uwadze, że „komórki audio, które mają włączone Flex & Follow w Inspektorze komórek” są tutaj wykluczone, w ten sposób możemy przyspieszyć i spowolnić komórkę lub kolekcje komórek. Ponownie, coś, co prawie ma bardziej butikową lub niszową aplikację dla większości ludzi, może być zabawnym i przydatnym narzędziem kreatywnym do kreatywnych dziwnych dronów i wstępów / zakończeń, a także coś, co odniosłem sukces podczas tworzenia nieziemskiego SFX dla projekty wizualne.

W żaden sposób nie próbuję sugerować aranżacji, a potencjał występów Live Loops w stylu DJ-a nie ma tutaj żadnej wartości. Nie mówię też, że wiele z pomysłu pionowego wykonywania kawałków naszych piosenek w bardziej kreatywny sposób nie zostało wcześniej zasugerowane. Ale sposób, w jaki podchodzimy do tego nowego środowiska tworzenia Logic Pro, ma wiele wspólnego z jego możliwościami. Zrozumienie niektórych bardziej kreatywnych elementów Live Loops drastycznie zwiększyło moją radość z korzystania z Novation Launchpad i dodało zupełnie nową warstwę potencjału do możliwości projektowania dźwięku w Logic Pro.

To nie tylko sposób na zmianę aranżacji dźwięków, które tworzymy / wybieramy z instrumentów programowych i nagrań audio, ale także sposób, w jaki traktujemy zbiory tych dźwięków jako grupę w ramach pętli na żywo. Niezależnie od tego, czy chodzi o krótsze, okrojone wersje większych pomysłów, łączenie mniejszych klipów jednej części utworu z inną, czy też tworzenie zupełnie nowego dźwięku / pomysłu, który wcześniej nie był możliwy, w tej grze Live Loops jest o wiele więcej niż tylko rozbijanie najcięższych bitów. jak DJ lub przestawianie już stworzonych pomysłów z podobnymi rezultatami, jakie zawsze można było osiągnąć na osi czasu.

Więcej Logic Pros Live Loops Launchpad Diary:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Popierając Trumpa, Elon Musk ryzykuje przyszłością Tesli

W ciągu 30 minut od próby zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa Elon Musk zrobił to, czego wcześniej obiecał nie robić. „Całkowicie popieram...

Promocja Apple Card zapewnia zwiększony zwrot gotówki w wysokości 6% na stacjach ładowania Exxon, Mobil i EV

Firma Apple niedawno wprowadziła na rynek nowy Oferta Apple Cardumożliwiając posiadaczom kart zarobienie dodatkowej gotówki podczas tankowania lub ładowania samochodów. Oferta trwa do...

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...
Advertisment