Wybory powszechne 2024: manifest konserwatystów obiecuje kontynuację polityki technologicznej


Partia Konserwatywna ogłosiła swój rok 2024 manifest wyborczy powszechnya jego plany technologiczne na wypadek powrotu partii do władzy skupiają się w dużej mierze na kontynuacji dotychczasowej polityki rządu, a nie na jakichkolwiek nowych, większych zobowiązaniach.

Dokument manifestu torysów podkreśla wiele programów i inwestycji rozpoczętych przez rząd w ostatnich latach i stanowi obietnicę ich kontynuacji – zgodnie z często powtarzanym zamiarem premiera Rishi Sunaka, aby „trzymać się planu”.

„Konserwatywny rząd będzie nadal inwestować w infrastrukturę cyfrową, transportową i energetyczną niezbędną do rozwoju przedsiębiorstw” – czytamy w dokumencie.

„W ciągu ostatnich 14 lat konserwatyści zamienili Wielką Brytanię w superpotęgę w dziedzinie nauki i innowacji” – stwierdził, dodając, że Wielka Brytania ma obecnie najwyższy ze wszystkich poziom bezpośredniego finansowania rządowego i wsparcia podatkowego na rzecz badań i rozwoju przedsiębiorstw (B+R). kraj w OECD.

Partia stwierdziła, że ​​osiągnie swój cel, jakim jest osiągnięcie co najmniej 85% zasięg gigabitowego łącza szerokopasmowego Wielkiej Brytanii do 2025 r. i zasięg ogólnokrajowy do 2030 r.

„Naszą ambicją jest, aby wszystkie zaludnione obszary były objęte „samodzielną” łącznością mobilną 5G i aby Wielka Brytania utrzymała się w czołówce we wdrażaniu i rozwijaniu sieci 6G” – dodał.

Reklama

W manifeście szeroko uwzględniono promocję i nadzór nad sztuczną inteligencją (AI) w Wielkiej Brytanii, powołując się na osiągnięcia rządu w zakresie „wiodących globalne prace nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji”. Dofinansowanie będzie pochodzić z „[continuing] inwestuje ponad 1,5 miliarda funtów klastry obliczeniowe na dużą skalęgromadząc surową moc obliczeniową, abyśmy mogli wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i wspierać badania nad jej bezpiecznym i odpowiedzialnym wykorzystaniem”.

Jak wcześniej obiecał rząd, sztuczna inteligencja odegra również kluczową rolę w poprawie produktywności Whitehall poprzez „podwojenie wiedzy specjalistycznej w zakresie technologii cyfrowych i sztucznej inteligencji w służbie cywilnej, aby wykorzystać najnowsze technologie do transformacji usług publicznych”.

Aby wesprzeć inwestycje technologiczne start-upów i małych przedsiębiorstw, torysi zwiększą wydatki publiczne na badania i rozwój do 22 miliardów funtów rocznie z 20 miliardów funtów w tym roku i utrzymają ulgi podatkowe na badania i rozwój. „Ostatnie zmiany o wartości 280 milionów funtów rocznie uprościły i poprawiły ulgi podatkowe na badania i rozwój, w tym poprzez objęcie zakresem ulgi większej liczby MŚP” – stwierdzono w manifeście.

Partia powtórzyła istniejące plany poprawy wykorzystania technologii w NHS, obiecując to zainwestuje 3,4 miliarda funtów w nowe technologie, aby przekształcić NHS dla personelu i pacjentów. Konkretne zasady obejmują: „[Making] aplikacja NHS to jedyne drzwi wejściowe do usług NHS. Pacjenci będą korzystać z aplikacji w celu uzyskania dostępu do swojej dokumentacji medycznej, zamawiania recept, rezerwowania wizyt szczepionkowych, uzyskiwania dostępu do cyfrowej czerwonej księgi i zarządzania wizytami w szpitalu.

„[Using] Sztuczna inteligencja uwolni czas lekarzy i pielęgniarek na opiekę nad pacjentami na pierwszej linii frontu. [Replacing] dziesiątki tysięcy przestarzałych komputerów, skracając 13 milionów godzin czasu lekarzy i pielęgniarek traconych każdego roku na problemy informatyczne, oraz cyfryzując procesy NHS za pośrednictwem Sfederowana platforma danych.”

Część manifestu koncentruje się na korzystaniu z technologii przez dzieci i zawiera omówione wcześniej zobowiązanie do nałożenia na szkoły zakazu używania telefonów komórkowych w ciągu dnia szkolnego.

Według sprawdzenie faktów opublikowane przez BBC71,8% szkół w Anglii stwierdziło już, że używanie telefonów komórkowych „jest niedozwolone na terenie szkoły”.

Niemniej jednak w manifeście torysów stwierdzono: „Musimy odpowiedzieć na obawy wielu rodziców… W ciągu ostatniej dekady zrobiliśmy więcej, aby chronić dzieci w Internecie, niż jakikolwiek inny kraj. Od przyszłego roku nasz Ustawa o bezpieczeństwie w Internecie nałoży na firmy zajmujące się mediami społecznościowymi prawny obowiązek ochrony dzieci przed nielegalnymi lub szkodliwymi treściami w Internecie… Musimy jednak zrobić więcej, aby chronić młodych ludzi i umożliwić rodzicom podejmowanie decyzji w najlepszym interesie ich dzieci”.

Nowy konserwatywny rząd nadał swoim wytycznym dotyczącym zakazu korzystania z telefonów komórkowych w czasie zajęć szkolnych podstawę ustawową i nałożyłby na wszystkie szkoły obowiązek wprowadzenia zakazu, „tak jak to już robią najlepsze szkoły”. Partia oświadczyła, że ​​zapewni szkołom fundusze, aby pomóc im wprowadzić zakaz używania telefonów komórkowych tam, gdzie tego potrzebują, i pilnie konsultuje się w sprawie wprowadzenia dalszej kontroli rodzicielskiej nad dostępem do mediów społecznościowych.

„Wiemy, że jest to złożony obszar i potrzebujemy skuteczniejszej weryfikacji wieku i kontroli rodzicielskiej. Dlatego przeprowadzimy szerokie konsultacje, aby to naprawić, w tym opracować niezbędną technologię, we współpracy z innymi krajami, które rozważają podobne środki” – czytamy w manifeście.

Jeśli chodzi o edukację techniczną, partia przytoczyła 21 instytutów technicznych utworzonych przez rząd i stwierdziła: „Będziemy na tym bazować, tworząc co roku o 100 000 staży zawodowych w Anglii do końca następnego parlamentu”.

Wreszcie w manifeście obiecano kontynuację prac rządu nad pomocą ofiarom tzw Skandal na poczciepo przyjęciu w zeszłym miesiącu przepisów mających na celu uniewinnienie kierowników poczty, którzy zostali niesłusznie skazani.

„Zapewnimy, że nowy system zadośćuczynienia będzie działać i będzie gotowy do wypłaty środków na rzecz powodów do końca lipca. Jesteśmy pewni, że poczta powinna przez wiele lat stanowić cenny zasób społeczny i gospodarczy dla społeczności i przedsiębiorstw. Wymaga to zmiany kultury na górze, aby zapewnić niezbędną skalę zmian w całej organizacji” – czytamy w manifeście.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pasek boczny Gemini AI i podsumowania e-maili w Gmailu są już udostępniane

Gmail otrzymuje więcej funkcji AI, które mogą ułatwić kontrolę nad pocztą e-mail.W Internecie Google zaczyna udostępniać nowy panel boczny Gemini, który może na...

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...
Advertisment