Wszystkie najpopularniejsze nowe urządzenia na tegorocznej wystawie


Mobile World Congress stanowi dla wszystkich marek doskonałą okazję do zaprezentowania społeczeństwu swoich najnowszych produktów i innowacji. Po raz kolejny zespół Pocketnow był w Barcelonie, aby na własne oczy zobaczyć najnowsze innowacje.
Od laptopa z przezroczystym ekranem, przez pierścień zdrowia Samsung, po wyświetlacz owinięty wokół nadgarstka. Targi MWC 2024 zaprezentowało w tym roku mnóstwo ciekawych gadżetów na parkiecie. Tutaj przedstawimy nasze ulubione produkty z tegorocznego MWC, aby dać wam wgląd w to, co przyniesie przyszłość:


1 TECNO MEGABOOK T16 Pro

Reklama

Po pierwsze, mamy TECNO MEGABOOK T16 Pro. Od chwili wejścia na rynek laptopów kilka lat temu firma TECNO miała ambicję rzucić wyzwanie czołowym konkurentom i wydaje się, że w tym roku firma zrobiła znaczący krok w tym kierunku. Na targach MWC 2024 firma TECNO zaprezentowała swój najnowszy potężny model, MEGABOOK T16 Pro, który posiada wszystkie funkcje, o które może prosić zaawansowany użytkownik. T16 Pro może pochwalić się 16-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2,5 tys. i maksymalnej jasności 400 nitów.


W swej istocie nowy TECNO MEGABOOK T16 Pro to potężna maszyna. Zawiera wszystkie najwyższej klasy specyfikacje, jakich można sobie życzyć: najnowszy procesor Intel Core Ultra 7, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5 i dysk SSD PCIE4.0 o pojemności 1 TB. Dodatkowo, jako laptop roku 2024, T16 Pro jest wyposażony w inteligentne funkcje AI. Wykorzystując możliwości AI chipa Intel, skutecznie zarządza zadaniami, a nawet może generować obrazy za pomocą AI. Chociaż firma nie ogłosiła jeszcze żadnych szczegółów dotyczących cen ani dostępności, TECNO twierdzi, że laptop powinien trafić na półki w drugim kwartale 2024 roku.

2 HONOR Magic 6 Pro

Magic 6 Pro najlepszy z mwc pocketnow


Zaledwie miesiąc po uruchomieniu Składany Magic V2 na całym świecie firma HONOR zaprezentowała na targach MWC 2024 swój najnowszy flagowy smartfon „slab”, Magic 6 Pro. To nowe urządzenie oferuje wszystkie zaawansowane funkcje, jakich możesz potrzebować: duży, zakrzywiony wyświetlacz 120 Hz o wysokiej jasności szczytowej, najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Procesor Gen 3, pojemny akumulator z obsługą szybkiego ładowania, główny aparat 50 MP, teleobiektyw 180 MP z 2,5-krotnym zoomem i głośniki Dolby.

Mamy nasze w praktyce z Magic 6 Proi musimy przyznać, że ma jeden z najlepszych w dotyku projektów spośród wszystkich najnowszych smartfonów. Ale to, co naprawdę wyróżnia Magic 6 Pro, to nowe funkcje AI. Magic Portal może automatycznie wyodrębniać ważne informacje ze zdjęć i tekstu, dzięki czemu możesz wykonywać zadania jeszcze szybciej. Przykładowo przeciągnięcie wiadomości z adresem na Mapy Google spowoduje natychmiastowe rozpoczęcie nawigacji. I tak, telefon może nawet śledzić Twoje oczy pod kątem określonych działań – chociaż ta funkcja nie jest jeszcze dostępna.


3 Pierścień Samsunga Galaxy

Samsung Galaxy Ring najlepszy z kieszonkowego mwc 2024

Po drażnieniu go razem z Seria Samsungów Galaxy S24 premierę w zeszłym miesiącu, Samsung w końcu zaprezentował swoje najnowsze inteligentne urządzenie do noszenia do fitnessu, Samsung Galaxy Ring, na MWC 2024. Udało nam się zdobyć trochę czasu na praktyczne korzystanie z urządzenia podczas wydarzenia, chociaż nie pozwolono nam robić żadnych zdjęć ani filmów jeszcze z urządzeniem. Możemy jednak powiedzieć, że Galaxy Ring będzie dostępny w trzech kolorach: platynowo-srebrnym, ceramicznej czerni i złocie.


Pierścionek będzie oferowany w różnych rozmiarach, od rozmiaru 5 do 13, co zasadniczo obejmuje rozmiary od małych do bardzo dużych. Chociaż Samsung nie ujawnił konkretnych specyfikacji technicznych, wspomniał, że żywotność baterii urządzenia będzie się różnić w zależności od rozmiaru pierścionka, chociaż dokładne szacunki nadal nie są dostępne. Poza tym Samsung udostępni „My Vitality Score”, który ocenia gotowość organizmu i parametry życiowe, choć szczegóły dotyczące tej funkcji są wciąż tajemnicą.

4 Zegarek OnePlus 2

OnePlus Watch 2 najlepsze z mwc 2024

Po trzyletniej przerwie, OnePlus powrócił na scenę smartwatchów wraz z premierą OnePlus Watch 2 na MWC 2024. I wygląda na to, że OnePlus wziął trzyletnią przerwę, aby słusznie skoncentrować się na badaniach i rozwoju, ponieważ Zegarek OnePlus 2 wprowadza na rynek coś wyjątkowego. To pierwszy smartwatch obsługujący dwa różne systemy operacyjne i wyposażony w dwa chipsety. Zegarek jest wyposażony w chipset Snapdragon W5 Gen 1 dla systemu Wear OS 4 i procesor BES2700 dla własnego systemu RTOS OnePlus.


Dzięki dwóm chipsetom i dwóm systemom operacyjnym zegarek może pracować na baterii przez ponad 100 godzin, nie rezygnując przy tym z podstawowych funkcji zegarka, takich jak obsługa aplikacji Wear OS, połączenia telefoniczne, Asystent Google, Google Pay do płatności NFC i nie tylko. Ponadto zegarek ma wyświetlacz o przekątnej 1,43 cala, certyfikaty IP68 i Mil-810H potwierdzające trwałość, śledzenie w ponad 100 trybach sportowych i GPS o podwójnej częstotliwości. OnePlus Watch 2 kosztuje w USA 299 dolarów. Występuje tylko w jednym rozmiarze i obecnie nie jest dostępny wariant Wi-Fi + LTE.

Zegarek OnePlus 2 pbi

Zegarek OnePlus 2

OnePlus Watch 2 to najnowszy smartwatch marki „Flagship Killer”, oferujący coś, czego nie oferuje obecnie żaden inny smartwatch na rynku – dwa chipsety i dwa systemy operacyjne w jednym zegarku. Wyposażony jest w duży wyświetlacz o przekątnej 1,43 cala, chipsety Snapdragon W5 Gen 1 i BES2700, żywotność baterii do 100 godzin i wiele więcej!

5 Seria Xiaomi 14

Xiaomi 14 Best of MWC 2024 w kieszeni


Po debiucie w Chinach prawie trzy miesiące temu, seria Xiaomi 14 pojawiła się na całym świecie na MWC 2024. Chociaż wariant Pro nie został wypuszczony na rynek globalny, zarówno Xiaomi 14, jak i Xiaomi 14 Ultra dotarły na rynek europejski. Zgodnie z oczekiwaniami zarówno wariant standardowy, jak i Ultra napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Wariantowy Xiaomi 14 ma wyświetlacz o przekątnej 6,36 cala i częstotliwości 120 Hz, natomiast model Ultra ma większy 6,73 cala. Obydwa telefony działają także w oparciu o HyperOS Androida 14 od razu po wyjęciu z pudełka, z maksymalnie 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej.

A teraz przejdźmy do aparatów, co jest główną atrakcją serii Xiaomi 14. Standardowy Xiaomi 14 jest wyposażony w potrójny aparat 50 MP marki Leica, w tym główny obiektyw 50 MP, ultraszerokokątny obiektyw 50 MP i obiektyw z zoomem 3,2x 50 MP. Tymczasem Xiaomi 14 Ultra zachowuje trzy czujniki 50 MP i dodaje kolejny obiektyw 5x 50 MP. Obydwa telefony charakteryzują się doskonałą jakością wykonania oraz odpornością na kurz i wodę zgodnie z normą IP68. Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra wyceniono w Europie odpowiednio na 999 euro i 1499 euro.


6 Koncepcja zginania Motoroli

Motorola zginana koncepcja mwc 2024 pocketnow

Co roku na najważniejszych pokazach technologii zauważamy co najmniej jedną koncepcję składanego wyświetlacza, która przyciąga naszą uwagę, a w tym roku na MWC jest to firma Motorola. Zaprezentowali zginany telefon koncepcyjny, który może zginać się, a nawet owinąć wokół nadgarstka. Firma określa tę koncepcję jako adaptacyjny wyświetlacz pokazujący, co może przynieść przyszłość. Ten elastyczny wyświetlacz można zginać pod różnymi kątami, oferując różne formy i zastosowania.

Po rozłożeniu na płasko koncepcja zapewnia standardowe działanie systemu Android na ekranie o przekątnej 6,9 cala. W pozycji pionowej zapewnia bardziej kompaktowe wrażenia dzięki ekranowi o przekątnej 4,6 cala. Motorola sugeruje, że można go nawet owinąć wokół nadgarstka, aby naśladować wrażenia z ekranu obudowy Razr Plus. Ponieważ to tylko koncepcja, nie ma jeszcze żadnych informacji na temat cen ani dostępności Motoroli, ale być może wkrótce zobaczymy ten wyginany wyświetlacz w przyszłym produkcie.


7 Przezroczysty laptop Lenovo ThinkBook

ThinkBook Transparent Laptop MWC 2024 w kieszeni

Skoro już jesteśmy przy temacie urządzeń koncepcyjnych, Lenovo, spółka matka Motoroli, również zaprezentowała swój pierwszy w historii laptop z przezroczystym wyświetlaczem. Zwany Laptop Lenovo ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczemten laptop jest wyposażony w przezroczysty wyświetlacz Micro-LED o przekątnej 17,3 cala. Nawet obszar klawiatury wyświetlacza jest przezroczysty, co pozwala użytkownikowi na w pełni wciągające wrażenia. Lenovo twierdzi, że koncepcja jest możliwa dzięki wysokiemu nasyceniu kolorów i miniwyświetlaczowi LED o jasności 1000 nitów, co może zaowocować przyszłością produktów cyfrowych jak nigdy dotąd.


8 Nic Telefon (2a)

Nic Phone 2a Pocketnow MWC

Przez ostatnie kilka tygodni nic powoli nie budowało szumu wokół nadchodzącego smartfona ze średniej półki Phone 2a, aż wreszcie na MWC 2024 marka ujawniła projekt smartfona. Phone 2a wyraźnie czerpie inspirację z Phone 1 i Phone 2, a telefon ma przezroczysty tył z widocznymi śrubami i czymś, co wydaje się być systemem chłodzenia. Z tyłu nie ma aż tak wielu diod LED, jak w pozostałych dwóch telefonach i nawet układ aparatów jest tym razem poziomy.

Dyrektor generalny Nothing, Carl Pei, ujawnił już kilka specyfikacji smartfona – będzie on wyposażony w chipset MediaTek Dimensity 7200 Pro i 12 GB pamięci RAM. Jednak firma nie podała jeszcze żadnych informacji o cenie ani dacie premiery – być może dowiemy się więcej na wydarzeniu Nothing 5 marca.


9 Szkło powietrzne OPPO 3

OPPO Air Glass 3 kieszonkowy najlepszy z mwc

Rok 2024 był obecny na urządzeniach AR i VR, a podążając za tym przykładem, OPPO zaprezentowało swój najnowszy Air Glass 3 na MWC 2024. Nowe inteligentne okulary OPPO wyglądają jak zwykły zestaw okularów, ale oferują jasne wyświetlacze o szczytowej jasności do 1000 nitów i niski współczynnik załamania światła dla lepszej widoczności treści. Ważą zaledwie 50 gramów i umożliwiają sparowanie smartfona w celu wyświetlania treści oraz korzystania z takich funkcji, jak sterowanie muzyką, wykonywanie połączeń itp.

Jednak wyróżniającą cechą Szkło powietrzne OPPO 3 jest wykorzystanie AndesGPT. Okulary te zbierają dane z otoczenia za pomocą wzroku i dźwięku (wejście multimodalne), a następnie przekazują je do oprogramowania AndesGPT działającego na Twoim smartfonie w celu przetworzenia, a następnie prezentują wynik wizualny/audio. Możesz nacisnąć zausznik inteligentnych okularów, aby aktywować GPT i poprosić o informacje na temat tego, co widzisz i nie tylko.


10 TECNO Pocket Go

Tecno Pocket Wybierz najlepsze z mwc 2024

Wreszcie, wykorzystując rosnącą popularność AR i gier, Tecno zaprezentowało urządzenie, które łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Pocket Go firmy Tecno to urządzenie do gier składające się z okularów AR podłączonych do kontrolera mieszczącego sprzęt do gier. Okulary są wyposażone w dwa wyświetlacze Micro OLED o przekątnej 0,71 cala, które umożliwiają wyświetlanie projekcji o przekątnej do 215 cali. Tymczasem kontroler przypomina typowy kontroler do gier, ale zawiera w sobie potężny sprzęt.


Jest wyposażony w procesor AMD Ryzen 7 8840HS APU, 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci masowej, działa pod kontrolą systemu Windows 11. Jest wyposażony w wymienną baterię 50 Wh i różne porty, takie jak USB Type-C, gniazdo 3,5 mm i gniazdo kart microSD. Ponadto okulary obsługują śledzenie głowy i korekcję dioptrii. Tecno Pocket Go naprawdę sprawia wrażenie wyczynu inżynieryjnego, a po doświadczeniu tego na własnej skórze wydaje się, że jest to przyszłość gier. Tecno nie ogłosiło jeszcze ceny ani daty premiery, ale można spodziewać się, że urządzenie do gier AR będzie dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...
Advertisment