Wszystkie funkcje Apple AI, których spodziewamy się ogłosić w iOS 18


Pozostał nam nieco ponad tydzień przemówienie WWDCw którym Apple ma ogłosić mnóstwo nowości sztuczna inteligencja funkcje w ramach iOS 18.

Oczekuje się, że będzie to moment Siri zyskuje generatywną inteligencję AI dzięki umowie z OpenAI włączyć CzatGPT technologia…

2024: Rok generatywnych funkcji AI

Zauważyliśmy wcześniej, że niesprawiedliwe jest zachowywanie się tak, jakby Apple był nowicjuszem w dziedzinie sztucznej inteligencji. Firma szeroko wykorzystała uczenie maszynowe w szczególności w aplikacji Aparat, korzystając z funkcji fotografii obliczeniowej, które są wykorzystywane do wszystkiego, od stopniowania ekspozycji po sztuczne, płytkie efekty głębi ostrości.

Zaobserwowaliśmy również, że choć Siri mogła zostać pozostawiona przez innych inteligentnych asystentów, jest to częściowo… nieuczciwe porównaniea częściowo dlatego, że Apple dał większy priorytet do ochrony Prywatność danych użytkownika (chociaż z niektóre zawodzą).

Ale jednocześnie nie ma wątpliwości, że generatywna sztuczna inteligencja – być wadliwy, jakkolwiek by to nie było – całkowicie zmienił oczekiwania co do tego, co powinien umieć inteligentny asystent. W szczególności oczekujemy teraz znacznie większej liczby interakcji konwersacyjnych oraz znacznie lepszego zrozumienia kontekstu i intencji.

Reklama

Właśnie dlatego Apple zdecydowało, że w tegorocznych aktualizacjach oprogramowania głównym tematem będą funkcje sztucznej inteligencji – ale czego dokładnie oczekujemy?

O wiele mądrzejsza Siri

Najważniejszym priorytetem Apple w zakresie sztucznej inteligencji musi być uczynienie Siri znacznie mądrzejszą niż jej często wymuszone odpowiedzi, brak zrozumienia, czego od niej oczekujemy i przerażająca reakcja „Znalazłem to w Internecie”.

Uważa się, że firma zasadniczo przebudowuje Siri, aby móc korzystać z dużych modeli językowych (LLM). Prawdopodobnie będzie to połączenie własnego LLM firmy Apple i technologii ChatGPT OpenAI.

Jednak ogromny rozmiar tego zadania oznacza, że ​​pełnego wdrożenia należy spodziewać się dopiero w przyszłym roku. Jest prawdopodobne, że Apple wyda tymczasową aktualizację w pierwszej wersji iOS 18.

Konkrety, których się spodziewamy, obejmują:

  • Inteligentniejsze zrozumienie tego, co chcesz, aby Siri zrobiła
  • Wypowiadane odpowiedzi na pytania zamiast pokazywania linków internetowych (z zastrzeżeniem ChatGPT)
  • Świadomość Twoich kontaktów, spotkań, lokalizacji itd., co pozwala na mądrzejsze reagowanie
  • Możliwość podsumowania wszystkiego, od powiadomień i wiadomości po długie dokumenty
  • Możliwość interakcji z aplikacjami – np. „Przenieś tę notatkę do mojego folderu New Home”
  • Połącz ze sobą wiele poleceń – np. „Przytnij to zdjęcie do kwadratu i wyślij do Sama”

Łączenie poleceń, które ma pojawić się w późniejszej aktualizacji, rozwiązałoby jedną z największych frustracji związanych z kontrolą Siri nad urządzeniami HomeKit. Obecnie nie możesz powiedzieć czegoś w rodzaju „Hej, Siri, wyłącz światła w salonie i uruchom scenę Praca w garażu”.

Możliwości edycji zdjęć AI

Doniesienia na ten temat były dość ogólne, ale pojawiły się pewne konkretne wskazówki – takie jak usuwanie obiektów wspomagane sztuczną inteligencją, aby pozbyć się niechcianych osób i obiektów ze zdjęć.

Nowa funkcja czyszczenia, która umożliwi użytkownikom usuwanie obiektów z obrazów za pomocą generatywnego oprogramowania AI.

Wiemy też, że firma nad tym pracowała edycja zdjęć w oparciu o tekstgdzie po prostu mówisz urządzeniu, co chcesz osiągnąć.

Na przykład użytkownik może po prostu powiedzieć „uczyń niebo bardziej błękitnym”, a MGIE zinterpretuje to jako „zidentyfikuj i wybierz niebo, a następnie zwiększ nasycenie w tym obszarze o 20%”.

Nie wiemy, ile z tych funkcji zostanie uwzględnionych w iOS 18, ale model nakreślony przez Apple umożliwia:

  • Kadrowanie, zmiana rozmiaru, obracanie, odwracanie
  • Dodawanie filtrów
  • Identyfikowanie i edytowanie określonych elementów zdjęcia, takich jak oczy, włosy i ubrania

Chociaż w artykule (i wersji demonstracyjnej) używany jest tekst pisany na maszynie, ostateczna implementacja wydaje się bardziej prawdopodobna za pomocą polecenia Siri; „Hej, Siri, usuń słupek za kobietą po prawej stronie”.

Ponownie pełne wdrożenie tych funkcji prawdopodobnie zajmie trochę czasu.

Niestandardowe emoji

Zawsze popularne są tutaj historie o nowych emoji pojawiających się na iOS, co sugeruje, że wielu właścicieli iPhone’ów chce mieć możliwość wykorzystania elementów graficznych do wyrażania szerszej gamy emocji w wiadomościach.

A Bloomberga Z raportu wynika, że ​​Apple będzie korzystać z generatywnej sztucznej inteligencji, aby umożliwić użytkownikom to utwórz niestandardowe emoji.

Jedna wyjątkowa funkcja wprowadzi generatywną sztuczną inteligencję do emoji. Firma opracowuje oprogramowanie, które będzie w stanie na bieżąco tworzyć niestandardowe emoji na podstawie tego, co użytkownicy wysyłają SMS-ami.

Może to być coś, o co poprosisz, lub może się zdarzyć, że iOS 18 automatycznie zasugeruje niestandardowe emoji po naciśnięciu przycisku, aby wyświetlić menu emoji.

Inne możliwości

Pojawiła się wystarczająca liczba raportów Siri, aby zasadnicza modernizacja była tutaj pewnym zakładem; możliwości edycji zdjęć wydają się niezwykle prawdopodobne; a Gurman ma pewność co do niestandardowych emoji. Pojawiły się jednak także dodatkowe doniesienia na temat rzeczy, nad którymi pracuje Apple i nad którymi my pracujemy móc zobacz wprowadzone w iOS 18 i macOS 15.

Inteligentniejsze wyszukiwania Spotlight

Jeden z raportów mówi, że Apple „rozważa” wykorzystanie sztucznej inteligencji inteligentniejsze wyszukiwania Spotlight. W szczególności mówi, że byłby w stanie zagłębić się w aplikacje. Może to na przykład umożliwić takie wyszukiwania:

„Pokaż mi wszystkie notatki i rysunki, które zrobiłem na temat ulepszeń domu”

„Pokaż mi wszystkie moje przepisy na sery”

Kodowanie wspomagane sztuczną inteligencją w Xcode

ChatGPT jest powszechnie używany do generowania kodu, a GitHub Copilot firmy Microsoft pomaga również programistom w uzupełnianiu kodu. Jeden z raportów mówi, że Apple testuje podobne możliwości Xcode we własnym zakresie, z myślą o udostępnieniu go publicznie, gdy już zacznie dobrze działać.

Coaching zdrowotny i fitness oparty na sztucznej inteligencji

Nieco bardziej niejasny raport sugeruje, że Apple pracuje nad Coaching zdrowotny i fitness oparty na sztucznej inteligencji funkcja.

Celem jest „utrzymanie motywacji użytkowników do ćwiczeń, poprawa nawyków żywieniowych i pomoc w lepszym spaniu”. Platforma będzie wykorzystywać kombinację sztucznej inteligencji i danych Apple Watch, aby przedstawiać użytkownikom sugestie dotyczące zmian w stylu życia, które pomogą poprawić ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Dzienniki wspomagane sztuczną inteligencją

Przed premierą aplikacji Apple Journal Bloomberga zasugerował również, że funkcje sztucznej inteligencji można wykorzystać do analizy brzmienia wpisów do dziennika wykryć nastrój użytkownika. Wczoraj rozmawialiśmy o tym, jak wygląda firma mógłby korzystać z funkcji AI w podobny sposób jak aplikacja Autobiographer, która umożliwia doładowanie Dziennika.

Na co najbardziej liczysz?

Jakie funkcje oparte na sztucznej inteligencji najbardziej chciałbyś zobaczyć w iOS 18 i macOS 15?

Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

zdjęcie zrobione przez Randa Marzouk NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment