Wstrzymanie rozwoju emulatora przełącznika Yuzu, Nintendo żąda odszkodowania w wysokości 2,4 miliona dolarówEmulator przełącznika Yuzu o otwartym kodzie źródłowym natychmiast przyciągnął uwagę Nintendo wokół okna startowego The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. W ubiegły poniedziałek doniesienia prasowe zwróciły wiele uwagi świeżo złożoną dokumentację prawną— Północnoamerykańskie biuro japońskiej międzynarodowej firmy z branży gier wideo pozwało Tropic Haze LLC do sądu w Rhode Island. Wspomniana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością stworzyła i dystrybuowała emulatory oprogramowania Yuzu i Citra – Switch i 3DS (odpowiednio). W pozwie Nintendo zarzucono, że oprogramowanie Yuzu firmy Tropic Haze nielegalnie obchodzi szyfrowanie oprogramowania i odegrało znaczącą rolę w ułatwianiu piractwa „na kolosalną skalę”. Doskonały przykład podano w przypadku Tears of the Kingdom – rzekomo rozprowadzono ponad milion nielegalnych kopii cyfrowych przed oficjalną premierą detaliczną. W pozwie zaproponowano, że „pozwany (Tropic Haze) ponosi zatem wtórną odpowiedzialność za naruszenie popełnione przez użytkowników, którym dystrybuuje Yuzu”.

Według nowe zgłoszenie, Tropic Haze zgodziło się zaprzestać wszelkiej działalności i zapłacić Nintendo 2,4 miliona dolarów odszkodowania. To szybkie ogłoszenie nadeszło znacznie wcześniej, niż oczekiwano — podobno twórca Yuzu „został uznany za prawnika” pod koniec zeszłego tygodnia. Według Eurogamer: „W weekend firma Tropic Haze ogłosiła, że ​​skorzystała z usług prawnika i odpowie na pozew Nintendo w ciągu 60 dni, ale teraz wykryto nowy wniosek potwierdzający, że obie strony osiągnęły ugodę – w oczekiwaniu na ostateczną zgodę sądu. ” Stały nakaz uniemożliwia Tropic Haze: „publiczne oferowanie, udostępnianie, marketing, reklamę, promowanie, sprzedaż, testowanie, hosting, klonowanie, dystrybucję lub inny handel Yuzu lub jakimkolwiek kodem źródłowym lub funkcjami Yuzu”. To zamówienie najwyraźniej rozciąga się na Citrę (ich emulator 3DS): „inne oprogramowanie lub urządzenia, które omijają techniczne środki ochrony Nintendo”. Tropic Haze nakazano zrzeczenie się domen swoich witryn internetowych i oddanie wszystkich posiadanych urządzeń służących do fizycznego obejścia zabezpieczeń. Twórcy Yuzu mają obowiązek nie tworzyć w przyszłości „nowych podmiotów lub stowarzyszeń w celu opracowywania podobnego oprogramowania do emulacji Nintendo”. Otwarte źródło „Nuzu” i „Suyu” kontynuacje/duchowi następcy pojawili się już w Internecie.

https://yuzu-emu.org/:Witajcie yuz-ers i fani Citry:

Piszemy dzisiaj, aby poinformować Cię, że wsparcie yuzu i yuzu dla Citry zostanie zakończone ze skutkiem natychmiastowym.

Yuzu i jego zespół zawsze byli przeciwni piractwu. Rozpoczęliśmy te projekty w dobrej wierze, z pasji do Nintendo oraz jej konsol i gier i nie mieliśmy zamiaru wyrządzać krzywdy. Ale teraz widzimy, że ponieważ nasze projekty mogą obejść technologiczne środki ochrony Nintendo i pozwolić użytkownikom grać w gry poza autoryzowanym sprzętem, doprowadziły one do powszechnego piractwa. W szczególności byliśmy głęboko rozczarowani, gdy użytkownicy używali naszego oprogramowania do ujawniania zawartości gry przed jej wydaniem, psując tym samym przyjemność legalnym nabywcom i fanom.

Podjęliśmy decyzję, że nie możemy dalej na to pozwalać. Piractwo nigdy nie było naszą intencją i uważamy, że piractwo w grach wideo i na konsolach do gier wideo powinno się skończyć. Od dzisiaj wyłączymy nasze repozytoria kodów w trybie offline, zamkniemy nasze konta Patreon i serwery Discord, a wkrótce zamkniemy nasze strony internetowe. Mamy nadzieję, że nasze działania będą małym krokiem w stronę położenia kresu piractwu dzieł wszystkich twórców.

Dziękujemy za lata wsparcia i zrozumienie naszej decyzji.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...

Obóz programistyczny Lambda School — obecnie BloomTech — w końcu zostaje ukarany

Dlaczego? Wśród innych oszukańczych praktyk „Bloom Institute of Technology” nie nazywał ich pożyczkami. Reklamowała sposób, w jaki studenci mogą znaleźć dobrze...
Advertisment