Współzałożyciel Google, Siergiej Brin, pozwał w związku z katastrofą lotniczą, w której w zeszłym roku zginęło dwóch pilotów


Współzałożyciel Google, Siergiej Brin, stoi przed pozwem wdowy po jednym z dwóch pilotów, który zginął w katastrofie lotniczej u wybrzeży Kalifornii w maju 2023 r., w wyniku zawinionej śmierci. Za katastrofę obwinia źle zainstalowaną modyfikację i twierdzi, że jego przedstawiciele celowo zwolnili wysiłki mające na celu zniszczenie dowodów, jak wcześniej informował Bloomberga I Fortuna.

Zaktualizowana skarga złożona 13 lutego w Sądzie Najwyższym hrabstwa Santa Clara w Kalifornii stwierdza, że ​​Lance Maclean i drugi pilot Dean Rushfedlt otrzymali kontrakt na przewiezienie wodnosamolotem Brina z Kalifornii na Fidżi w celu przepłynięcia wysp z przyjaciółmi. Przewóz wartego 8 milionów dolarów dwusilnikowego statku Viking Air Twin Otter serii 400 do tej pory wymagał dodatkowego układu paliwowego, co według skargi mechanik zrobił „z pamięci” bez sprawdzania listy kontrolnej ani rejestrowania jej w FAA.

Podczas pierwszego etapu lotu na Hawaje nastąpiła awaria układu paliwowego i samolot, próbując wrócić do Kalifornii, rozbił się o ocean. Straż przybrzeżna przybyła w ciągu 15 minut, ale nie była w stanie wydobyć żadnego z pilotów z przewróconego do góry nogami i częściowo zanurzonego samolotu.

Oprócz Brina w pozwie współwłaścicielami samolotu są Google i rodzinna firma inwestycyjna Brina Bayshore Management, a także osoby odpowiedzialne za organizację lotu i konserwację.

W pozwie podano, że po ich śmierci Brin obiecał pomóc w powrocie do zdrowia. Następnie jednak przedstawiciele Brina rzekomo powiedzieli wdowie po Macleanie, Marii Magdalenie Olarte, że Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) uniemożliwiała im odzyskanie ciał – czemu NOAA zaprzeczyła według skargi.

Olarte domaga się odszkodowania za pięć skarg, w tym za spowodowanie śmierci i zaniedbanie w zakresie przeżycia, i domaga się rozprawy z ławą przysięgłych.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment