Współtwórca Halo, Marcus Lehto, dołącza do EA, otwiera nowe studio


Były dyrektor kreatywny Bungie, Marcus Lehto, dołączył do Electronic Arts i otwiera nowe studio w Seattle, Lehto ogłoszone we wtorek.

Lehto jest jedną z kluczowych postaci serii Halo i współtworzył serię podczas swojego pobytu w Bungie. Być może nawet bardziej godne uwagi jest to, że Lehto jest głównym artystą odpowiedzialnym za kultowy projekt Master Chief. Lehto był także dyrektorem artystycznym wszystkich trzech pierwszych gier Halo.

Po odejściu z Bungie w 2012 roku Lehto założył V1 Interactive, w którym pełnił funkcję prezesa i dyrektora kreatywnego aż do studio zamknięte w zeszłym roku. Głównym projektem V1 była strzelanka o nazwie Rozpad, którego nigdy nie znaleziono krytyczny lub sukces komercyjny. W EA Lehto będzie pracował jako dyrektor ds. gier nadzorujący i budujący nowe studio firmy w Seattle.

Studio nie ma jeszcze żadnych zapowiedzianych gier ani franczyz, ale Lehto podzieliło się kilkoma wskazówkami na temat przyszłości na Twitterze. Według Tweet Lehto, studio skupi się na budowaniu gier pierwszoosobowych, co z pewnością ma sens, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze prace w tym gatunku, zarówno w Bungie, jak i V1 Interactive.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...

Najlepsze oferty dzisiaj: Samsung Galaxy Tab S8, inteligentne monitory, urządzenia peryferyjne do gier i nie tylko

Źródło: Pocketnow Dzisiejsze najlepsze oferty ZAWARTOŚĆ BLISKO Samsung Galaxy Tab...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!