Wskazówki i triki dla początkujących Three-Body VR, które pomogą Ci uporać się z problemami


Gry w wirtualnej rzeczywistości cieszą się coraz większą popularnością niedrogie w ostatnich latachz całą gamą najnowocześniejszych komercyjnych zestawów słuchawkowych, takich jak Indeks zaworów i PlayStationVR2 umożliwiając graczom korzystanie ze stale rosnącej biblioteki ekscytujących gier. To nawet nie zaczyna obejmować wszystkich imponujących zestawów VR innych firm, takich jak ten błyszczący, eksperymentalny zestaw słuchawkowy „Three-Body”, który został mi podarowany przez wspaniałych ludzi z… cóż, tak naprawdę nie powiedzieli mi, kto oni są. Właśnie pojawił się na moim progu w pudełku z moim imieniem! Może Netflixa?

Jest naprawdę elegancki i fajny, nie ma portu ładowania ani żadnych przewodów umożliwiających podłączenie do komputera lub monitorów. Na początku myślałem, że to jakiś modny kask rowerowy, który moja żona zamówiła w Amazonie, ale okazało się, że ona też nie wiedziała, co to jest! Jednak po założeniu go i zabawie z nim przez kilka godzin mogę śmiało powiedzieć, że była to jedna z najbardziej intuicyjnych i ekscytujących gier, jakie kiedykolwiek miałem.

Nie musiałem podpisywać umowy NDA i wiem, że jest wielu innych graczy, którzy położyli ręce na tej grze. Jeśli jesteś także jednym ze szczęśliwych beta testerów i zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać to doświadczenie, oto kilka przydatnych wskazówek i trików podczas pracy nad rozwiązaniem tajemnicy tego świata!

[Ed. note: This story contains spoilers for 3 Body Problem season 1.]


To inny rodzaj gry o przetrwaniu

Reklama

Obraz: Netflix

Część doświadczenia Trzy ciała odkrywa, o co tak naprawdę chodzi w grze. Jeśli jednak szukasz wersji TL; DR, oto ona: To gra o przetrwaniu. Proste, prawda? Jest mnóstwo gier survivalowych, np Rdza I Minecrafta Do Synowie Lasu I Subnautyka. Jednak ten jest inny.

Zamiast uderzać w drzewa, aby zdobyć drewno do wytworzenia narzędzi do zabijania zwierząt do wytworzenia lepsza narzędzia do zabijania potworów, a nawet tworzenia lepsza narzędzia do poszukiwania zapasów do wytworzenia to, co najlepsze narzędzia, dzięki którym możesz pierdzieć i robić, co chcesz, cel gry jest znacznie bardziej ambitny. W skrócie: musisz ocalić obcą cywilizację przed powtarzającą się katastrofą związaną z anomalnymi skutkami układu trójsłonecznego. Brak ciśnienia!


To duży klub, a ciebie w nim nie ma

Sea Shimooka jako Sophon spacerujący po lawie w kadrze z filmu 3 Problem z ciałem

Obraz: Netflix

Być może czytasz to i myślisz: Wow, brzmi naprawdę fajnie. Jak zdobyć tę fajną, futurystyczną grę z zestawami słuchawkowymi? To właśnie jest najfajniejsza część – nie musisz. Albo już grasz w tę grę, albo nie. Trzy ciała to ekskluzywne doświadczenie VR dostępne wyłącznie na zaproszenie. Oznacza to, że twórcy muszą otrzymać zestaw słuchawkowy; nie możesz tego kupić. Przepraszam!

Oznacza to również, że powinieneś podejść do tego poważnie, szczególnie przy wyborze nazwy w grze. Nie możesz używać swojego prawdziwego imienia i nie próbuj nazywać siebie czymś nieletnim, na przykład „DicksAhoy69”. Wybierz coś fajnego, najlepiej związanego z nauką – ale pamiętaj, aby było to coś, co lubisz, ponieważ nie będziesz mógł tego później zmienić!

Nie próbuj jednak zabierać cudzego zestawu słuchawkowego, aby zagrać sam— moderator gry nie toleruje intruzów. Nie zbanują cię, ponieważ technicznie rzecz biorąc i tak nie masz konta, ale szybko odetną ci głowę i wyrzucą z sesji gry, jeśli będziesz grzebać w czyjejś grze. Auć!


Odśwież swoją astrofizykę!

Jin Cheng (Jess Hong) trzyma jabłko w średniowiecznej sali w 3 Problemach z ciałem.

Zdjęcie: Ed Miller/Netflix

OK, teraz, gdy mamy już podstawy „kto” i „co”. Trzy ciała tak na marginesie, następne pytanie jest najtrudniejsze: Jak czy dokładnie zamierzasz ocalić całą cywilizację przed tym konkretnym wydarzeniem prowadzącym do wyginięcia?

Jest na to długa odpowiedź i jest krótka odpowiedź. To jest sedno założeń gry, wzywające gracza do polegania na swojej intuicyjnej sprawności i dedukcyjnym rozumowaniu, aby dojść do teorii i ją przetestować. W skrócie: będziesz musiał dogłębnie poznać ten problem. Jeśli nie masz doktoratu. w fizyce stosowanej lub astronomii, moje kondolencje. Jest jednak nadzieja i nazywa się ją lokalną biblioteką! Kup sobie kartę biblioteczną i zacznij czytać te książki, bo ta sytuacja sama się nie rozwiąże!

Nie jesteś zainteresowany robieniem tego wszystkiego? Ciekawi Cię, jakie tak naprawdę jest rzeczywiste rozwiązanie tego „problemu trzech ciał”? Czy na pewno chcesz wiedzieć? OK…

[Ed. note: Spoilers for Three-Body (and The Three-Body Problem and 3 Body Problem) ahead.]

Krótka odpowiedź jest prosta: Tak naprawdę nie da się rozwiązać problemu trzech ciał. Wiem, że to rozczarowujące. Ale nie to jest celem gry. Rzecz w tym Jak sam dojdziesz do tego wniosku. Trzy ciała polega na śledzeniu sposobu, w jaki przechodzisz przez kolejne etapy problemu, testowaniu hipotez i udoskonalaniu teorii, a sama gra analizuje sposób, w jaki się zachowujesz i traktujesz członków cywilizacji, których próbujesz uratować. Uważaj więc, kogo uderzasz i nękasz – gra to zapamięta!


Nie bój się twierdzić, że jesteś…

Jin Cheng (Jess Hong) wskazuje na obiekt poza ekranem.

Zdjęcie: Ed Miller/Netflix

Jesteś wybawicielem całej cholernej cywilizacji, więc zachowuj się tak! Na każdym poziomie gry będziesz miał za zadanie przekonać najpotężniejszego przywódcę danej epoki historycznej, jakie jest najlepsze rozwiązanie Trzy ciała Jest. Co więcej, nie jesteś jedyną osobą grającą, ponieważ inni zweryfikowani gracze rywalizują ze sobą, aby przetestować własne teorie i przejść przez grę. Możesz także połączyć siły z innymi graczami w trybie współpracy, aby porównać notatki i współtworzyć rozwiązanie.

Jeśli na swojej drodze spotkasz szczególnie wulgarną osobę o imieniu Arystoteles lub Sir Izaak Newton, która się wyzywa, to prawdopodobnie jest to inny gracz. Graczy zachęca się do współpracy i miłej gry, ale jeśli ktoś zacznie Cię obrażać i tupać po całym boisku, nie bój się powiedzieć mu, żeby się spierdalał i uzasadnić, dlaczego Twoje rozwiązanie jest najlepszym rozwiązaniem. to, co najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj: Skrzypiące koło dostaje smaru!


…ale pamiętaj o epoce historycznej, w której się znajdujesz

Jin Cheng (Jess Hong) i Jack Rooney (John Bradley) pochyleni nad krawędzią gotującego się garnka.

Zdjęcie: Ed Miller/Netflix

Wszystko pięknie, ale jest jeszcze jedna komplikacja, którą należy przetworzyć: przekonanie przywódców każdej epoki historycznej, aby rzeczywiście cię wysłuchali. Pamiętacie, jak Galileusz twierdził, że Ziemia nie jest centrum wszechświata i był sądzony przez rzymską inkwizycję za herezję i skazany na areszt domowy aż do dnia swojej śmierci?

Dobrze, Trzy ciała ma stan klęski, mniej więcej w tym stylu, tyle że zamiast aresztu domowego, zostaje spalony na stosie lub ugotowany żywcem w wielkim, starym garnku, albo jakakolwiek inna diabelska forma kary, najmodniejsza w danej epoce. Musisz zachować ostrożność w przedstawianiu swojej teorii, a jeśli jesteś kobietą lub mniejszością… moje kondolencje. Nie wiem, dlaczego w grze wpisane są uprzedzenia. Okazuje się, że Langdon Winner miał rację; artefakty Do mieć politykę.


„Gra” nie kończy się, gdy się skończy

Thomas Wade (Liam Cunningham) siedzi przy biurku z futurystycznym zestawem słuchawkowym na stole.

Zdjęcie: Ed Miller/Netflix

Jeśli uda ci się przejść przez trzy etapy Trzy ciała, otrzymasz zaproszenie do udziału w czwartym i ostatnim etapie w najbliższej lokalizacji. To nie tyle „wyzwanie”, co raczej wyjaśnienie projektu i celu gry oraz proste pytanie „tak” lub „nie”, czy chcesz dalej „grać” poza grą. Jeśli wybierzesz opcję „tak”, zostaniesz zaproszony na imprezę — yay! Jeśli nie, możesz wrócić do domu. Proste, prawda? Cóż, o to właśnie chodzi: czasami wybór nie jest Naprawdę wybór, ale w rzeczywistości ultimatum. Zatem… wybieraj mądrze!Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....

Nastolatka oskarżona o podpalenie autonomicznej taksówki Waymo

Dochodzenie zostało przeprowadzone przez grupę zadaniową SFPD ds. podpaleń, która zidentyfikowała podejrzanego i ustaliła prawdopodobną przyczynę wydania nakazu przeszukania. Biuro prokuratora okręgowego...

Chcesz zrobić więcej dzięki AirPods Pro 2? Wypróbuj tych 5 funkcji

Wraz z wprowadzeniem na rynek Apple wprowadziło solidną aktualizację swoich najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych AirPods Pro 2. Od tego czasu Apple podniosło...
Advertisment