Wskazówki dla początkujących Palworld, które warto znać przed rozpoczęciem


Palworld można teraz grać we wczesnym dostępie i pomimo wszystkich plotek o tym, że jest to „Pokémon z bronią”, to znacznie więcej.

Gra jest dość podobna do Rzemiosłogra, którą Pocketpair stworzył wcześniej Palworld. Należy skonfigurować wiele elementów związanych z budowaniem bazy i automatyzacją, ale gdy akcja zacznie się toczyć, staje się ona bardziej przystępna. PalworldSamouczek dość dobrze daje ci wyobrażenie o tym, jak wygląda gra, ale nadal są pewne elementy, które pozostają niewyjaśnione.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci zacząć Palworld.


Złap dużo wszystkiego

Będziesz otrzymywać mnóstwo doświadczenia za każdego złapanego Pala, aż złapiesz 10 osobników tego samego gatunku. Żeby było jasne, złapanie na przykład pierwszych 10 Foxparków zapewni ci dużo doświadczenia, ale po pierwszych 10 nie dostaniesz już tyle doświadczenia.

Nawet bez dodatkowego doświadczenia każdy złapany Kumpel będzie miał inne cechy, co czyni go wartościowym z różnych powodów. Jeden Foxpark, który otrzymasz, może mieć cechę, która zwiększa twój atak w bitwie, podczas gdy inny może mieć taką, która lepiej pomaga ci w poruszaniu się po bazie.

Jeśli obawiasz się zapełnienia magazynu 10 egzemplarzami tego samego Pal, nie martw się, możesz je później zmasakrować, aby zrobić miejsce na więcej.

Reklama

Nie stresuj się zbytnio lokalizacją swojej bazy

Jeśli martwisz się o zasoby, takie jak drewno i kamień, nie martw się zbytnio, ponieważ w końcu będziesz mógł umieścić kamieniołomy i obszary pozyskiwania drewna w swojej bazie i będziesz mieć praktycznie nieograniczoną ilość zasobów na początku gry. Można też przenieść swoją bazę, więc nie jest to pełne zaangażowanie.


Zalety typów są również istotne w Palworld

Tak, podobnie jak w innych grach RPG, będziesz musiał wykorzystać przewagę typu, aby zadać poważne obrażenia. Upewnij się, że zwracasz uwagę na to, jakiego rodzaju ruchy znają Twoi kumple i jakiego rodzaju są twoi przeciwni kumple. Skonsultuj się z naszym Palworld typ wykresu aby dowiedzieć się więcej o mocnych i słabych stronach żywiołów.


Zniszczenie rzeczy powyżej twojego poziomu jest bardzo wykonalne, jeśli odpowiednio zaplanujesz

Przy odpowiednim planowaniu możesz całkowicie powalić, a nawet złapać kumpli znajdujących się 10 poziomów nad tobą.

Jeśli widzisz obok siebie dwóch wysokopoziomowych Kumpelów, rozważ ponownie zaatakowanie ich, ponieważ dwóch wysokopoziomowych Kumpelów będzie znacznie trudniej pokonać niż jednego. Skorzystaj z zalet typu. Kituj wrogów i żongluj agresją między swoim kumplem a sobą. Najpierw przyjdź z planem. Szczególnie będziesz chciał zaplanować walki z bossami, takie jak Zoe i Grizzbolt.


Zwróć uwagę na podstawowe umiejętności swoich znajomych

Różne gatunki Pals mają różne specjalności. Twój kumpel typu wodnego może być dobry w podlewaniu upraw, ale może być także ekspertem w transporcie towarów lub pozyskiwaniu drewna. Chcesz mieć w swojej bazie szeroką gamę umiejętności, które pozwolą im kontynuować produkcję, gdy będziesz eksplorować, więc pamiętaj o sprawdzaniu małych ikon na ekranach informacyjnych znajomych.

Zdjęcie: Pocketpair za pośrednictwem Polygon


Przemieszczaj swoich znajomych zarówno podczas eksploracji, jak i w swojej bazie

To nie tyle wskazówka, co naprawa błędu, ale nasi znajomi wielokrotnie utknęli. Po prostu nagle umierali z głodu podczas pracy (mimo że mieli zapewnione jedzenie) lub znikali z naszego otoczenia. Kiedy tak się stanie, wycofaj swojego Pal i rozmieść go ponownie, czy to z jego kuli, czy z komputera. Spowoduje to naprawienie i odklejenie Twojego Pal od tego, gdzie był. Dziwny.


Różni kumple pojawiają się w dzień i w nocy

Może kusić po prostu przespanie nocy, ponieważ jest ciemno i słabo widać, ale powinieneś spędzić kilka nocy na zwiedzaniu, ponieważ w nocy pojawią się różni Kumpelowie. Stwórz kilka pochodni i rozmieść je, aby złapać niektóre z tych nieuchwytnych stworzeń.


Pamiętaj, aby wybrać wszystko, co świeci lub błyszczy

Jeśli zobaczysz zieloną poświatę lub małą iskierkę na ziemi, zdobądź ją. Zielone, świecące postacie na szczytach cokołów (wizerunki Lifmunka) zwiększą współczynnik złapania Pal. Lśniące przedmioty na ziemi mogą być przydatnymi przedmiotami, takimi jak owoce umiejętności, których możesz użyć do nauczenia swoich znajomych określonych ruchów (takich jak Pokémon TM).


Uważaj na jajka

Podczas eksploracji okolicy możesz znaleźć różne rodzaje jaj. Podnieś je i włóż do inkubatora, aby wykluć więcej Palsów. Dzięki temu szybko udało nam się pozyskać znajomych, których nie widzieliśmy w najbliższej okolicy, a różnorodność jest zawsze dobra.

Gracz zbliża się do niebieskiego jajka w Palworld

Zdjęcie: Pocketpair za pośrednictwem Polygon


Przeczytaj cholerny przewodnik przetrwania

Samouczek ci to mówi, ale wiem tylko, że go otworzyłeś, a następnie zamknąłeś, aby zakończyć zadanie. Poświęć chwilę na jego przejrzenie, ponieważ są tam rzeczy, które nie zostaną wyjaśnione, dopóki nie doświadczysz tego lub nie przeczytasz tego w przewodniku. Na przykład, czy wiesz, że jeśli trafisz przyjaznego NPC, będziesz poszukiwany i ścigany przez gliniarzy w stylu Grand Theft Auto? Nie, ale zrobiłbym to, gdybym tylko przeczytał ten przewodnik!Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment