Wskazówki dla początkujących dotyczące Spider-Mana 2, które warto poznać przed rozpoczęciem gry na PS5


Spider-Man 2 to nie tylko „więcej Spider-Mana”, w którym możesz się zakochać. Jasne, opiera się na niektórych wspaniałych rzeczach, które Insomniac Games stworzyło w 2018 roku wraz z oryginalną grą, a w 2020 roku dzięki Milesa Moralesaale tutaj jest tyle nowego tutaj, że wiele się nauczysz, niezależnie od tego, czy jesteś Spider-Weteranem, czy Spider-Nowicjuszem.

W tym Spider-Man 2 przewodniku, przedstawiliśmy 11 wskazówek dla początkujących, które pomogą Ci prosperować podczas huśtania się (i poruszania się po sieci!) po Manhattanie, Queens i Brooklynie.

Wybierz najlepszego Spider-Mana do tego zadania

Reklama

Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Miles i Peter mają bardzo różne umiejętności Spider-Man 2 — jedna z niewielu rzeczy, które odróżniają sposób gry — i mogą wpływać na sposób zbliżania się do wrogów.

Pierwszym przykładem są tu refleksje Sandmana, z którym będziesz walczyć na samym początku gry oraz w ramach pobocznej aktywności Wspomnienia Marko. Peter może jak zwykle bić te piaskowe potwory, ale jadowite ataki Milesa zabijają je jednym uderzeniem. W dalszej części gry spotkasz kilku wrogów, z którymi Peter poradzi sobie lepiej niż Miles, ale pozwolimy ci to odkryć samemu.

Ważne jest, aby pamiętać, że możesz dowolnie przełączać się między każdym Spider-Manem, szczególnie w przypadku dużej części zawartości pobocznej. Dlatego przed przystąpieniem do jakiejś aktywności rozważ zalety i wady każdego z nich.

Skoncentruj się na historii tak bardzo, jak tylko możesz

Peter Parker otrzymuje czarny garnitur w Spider-Man 2

Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Spider-Man 2historia porusza sięi jest pełen rozrywki misje. Ale co ważniejsze, grając w fabułę, odblokujesz prawie każdą główną moc i aktywność w grze.

Zalecamy trzymanie się historii przez jakiś czas – zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych – ponieważ pomoże ci to odblokować możliwość zbierania przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak Spider-Boty, lub wykonywania pobocznych zajęć, takich jak Muzeum Kultury. Jeśli zamiast tego skupisz się na treściach pobocznych, będziesz mieć dostęp tylko do kilku umiejętności Petera i Milesa.

Z drugiej strony, ponieważ Spider-Man 2 jest trudniejsza niż pierwsza gra, zawartość poboczna zapewni ci walutę potrzebną do dotrzymania kroku bossom w grze. Musisz zachować tutaj równowagę, ale ogólnie rzecz biorąc, zalecamy skupienie się na historii przynajmniej do czasu, gdy Peter zdobędzie władzę. Czarny garnitur.

Powstrzymaj przypadkowe przestępstwa, gdy tylko się pojawią

Powstrzymywanie przestępczości to w pewnym sensie całe twoje zadanie, gdy jesteś Spider-Manem, ale przypadkowe przestępstwa pojawiające się w świecie są wyłącznie opcjonalne Spider-Man 2. Te przypadkowe przestępstwa są niezwykle dochodowe. Oferują mnóstwo XP i części technicznych, które będziesz musiał ulepszyć najlepsze umiejętności dla Petera i Milesa.

Przestępstwa te zwykle zajmują tylko minutę lub dwie i zawsze są warte twojego czasu.

Wcześnie ćwicz parowanie i uniki

Wróg atakuje ciężkim atakiem w Spider-Man 2

Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Spider-Man 2 jest znacznie trudniejsze niż którekolwiek z nich Człowiek Pająk (2018) lub Spider-Man: Miles Morales. Dzieje się tak głównie dzięki dodaniu mechaniki parowania i niemożliwych do zablokowania ataków „miażdżących”.

Gra wprowadzi Cię w parowanie bardzo wcześnie, ale miażdżące ataki nadejdą dopiero później, niedługo po tym jak zdobędziesz Czarny Kolor. Ataki te są niezwykle mocne i mają dziwnie podobne znaki ostrzegawcze.

Naucz się tych znaków tak wcześnie, jak to możliwe i ćwicz ich parowanie lub unikanie, ponieważ bossowie w późniejszej grze będą je niezwykle często rzucać. Jeśli nie będziesz ostrożny, boss może powalić Milesa lub Petera kilkoma trafieniami, więc zacznij ćwiczyć na wrogach tak wcześnie, jak to możliwe.

Zachowaj wyzwania fabularne skupione na walce na później

Spider-Man 2 to gra akcji, ale jest to także gra RPG, a każdy Spider-Man, którym sterujesz, będzie stawał się coraz potężniejszy w miarę zdobywania kolejnych poziomów i odblokowywania nowych umiejętności i gadżetów. Niektóre aktywności — jak na przykład Mysterium na czas — zostały wyraźnie zaprojektowane z myślą o Spider-Manie wyższego poziomu. Jednak w grze nie ma wymagań dotyczących poziomu, więc to Ty decydujesz, kiedy podejmiesz się działań pobocznych.

Niektóre z tych misji mogą być bardzo ciasne lub wręcz niemożliwe na niskich poziomach. Jednakże, gdy w pełni ulepszysz technologię kombinezonu i gadżety, gra jest absolutna prosta. Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć z czymś problem (w tym z bossem w historii), rozważ odejście, zdobycie kolejnego poziomu i powrót później.

Odblokuj szybką podróż dla każdej dzielnicy

Rzut oka na mapę Greenwich w Spider-Man 2

Okolica Greenwich w Spider-Man 2Manhattanu.
Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Nowy Jork jest znacznie większy Spider-Man 2, dzięki dodaniu Brooklynu i Queens. I chociaż istnieje wiele sposobów na szybkie poruszanie się po świecie (dzięki, Web Wings), możesz także skorzystać z błyskawicznej szybkiej podróży, aby przedostać się z jednego końca Nowego Jorku na drugi w dosłownie sekundy.

Musisz jednak odblokować szybką podróż, wykonując czynności w każdej okolicy. Polecamy odblokować szybką podróż w co najmniej jednej dzielnicy w każdej dzielnicy (Manhattan, Brooklyn i Queens), dzięki czemu będziesz mógł szybko przemieszczać się, gdy nie masz ochoty szybować nad East River.

Wydaj swoje punkty umiejętności równomiernie

Istnieją trzy indywidualne drzewka umiejętności Spider-Man 2: jeden dla Milesa, jeden dla Petera i jeden wspólny dla nich. Oczywiście powinieneś zacząć od wspólnego drzewa umiejętności, ponieważ pozwala ono odblokować pewne podstawowe umiejętności, które pomogą ci bez względu na to, kim grasz.

Jednakże w każdym drzewie Spider-Mana znajduje się: tona mocy dla Petera i Milesa. Zdecydowanie warto inwestować punkty, aby jak najszybciej w pełni odblokować wszystkie umiejętności Milesa i Petera, dzięki czemu będziesz mógł zapełnić wszystkie cztery miejsca.

Rozbudzaj miłość w miarę upływu czasu, wykorzystując swoje punkty umiejętności i nie popełniaj tego samego błędu, co my, gdy na początku zbytnio skupiliśmy się na wspólnym drzewie i przegapiliśmy niektóre z najlepsze umiejętności dla Milesa i Petera.

Ale zainwestuj w moce Symbionta Petera

Menu przedstawiające Peter's Symbiote Yank: Wzmocnione ulepszenie w Spider-Man 2

Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Nie powiemy Ci, co się dzieje w Spider-Man 2 odnośnie Czarnego Kostiumu, ale jeśli martwisz się inwestycją w moce symbionta Petera tylko po to, by je stracić: nie rób tego.

Spider-Man 2 ostatecznie oferuje kilka sprytnych sposobów nagrodzenia cię za inwestowanie we wszystkie umiejętności Petera, nawet te symbiontów. Do czasu zakończenia kampanii żadne punkty umiejętności nie zostaną zmarnowane.

Nie zaniedbuj swoich gadżetów

Spider-Man ulepsza swoje gadżety w Spider-Man 2

Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Dzięki niesamowitym mocom symbionta i jadu oraz mechanicznym pajęczym ramionom, którymi możesz bić ludzi, łatwo może okazać się, że nie będziesz chciał inwestować w swoje gadżety internetowe. Ale niektóre z tych przedmiotów są niezwykle potężne, zwłaszcza gdy je ulepszasz.

Na przykład gadżet Impact Web z 2018 r. nie znajduje się w kontynuacji, ale ostateczna aktualizacja strzelanek sieciowych powoduje, że zwykłe sieci wystrzeliwują wrogów z powrotem, jeśli trafisz na nie z bliska. Aktualizacja Ricochet Web jest kosztowna, jeśli nie robisz wielu treści pobocznych, ale jest warta swojej ceny.

Ostatecznie te gadżety mają być używane w połączeniu z innymi umiejętnościami Pająka, więc pamiętaj o ich ulepszaniu, kiedy tylko możesz.

Jak najszybciej podnieś poziom swojego miernika skupienia

Ulepszenia technologii kombinezonów mają kluczowe znaczenie dla ulepszenia każdego Spider-Mana. Pozwalają zadawać większe obrażenia przy każdym ciosie, szybciej się zamachać lub po prostu przyjąć większe uderzenie, zanim upadniesz. Ale jedno z najlepszych ulepszeń Suit Tech, jakie możesz uzyskać Spider-Man 2 jest przeznaczony dla paska Focus.

Skupienie to zasób, który generujesz w trakcie walki i możesz go użyć do wykonania ruchu kończącego, który natychmiastowo KOTOJE wroga, lub do wyleczenia się. Drugie ulepszenie miernika Skupienia tak naprawdę daje Ci drugi pasek Skupienia, który możesz wygenerować, co jest niezwykle przydatne.

Ten drugi pasek nie tylko pozwala wygenerować wystarczającą koncentrację, aby leczyć dwa razy z rzędu, ale także pozwala zadawać ciosy kończące ciężkim wrogom, a nawet bossom. Uważaj tylko, aby nie wydać wszystkich bossów skupionych na wykańczaniu bossów, ponieważ nie będziesz mieć możliwości leczenia, dopóki nie wygenerujesz ich więcej.

Jeśli masz trudności, możesz pominąć łamigłówki

Zagadka w Spider-Man 2, w której musisz spleść geny

Zdjęcie: Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment za pośrednictwem Polygon

Spider-Man 2 nie ma odpowiednika laboratorium Doktora Octaviusa, w którym można rozwiązywać zagadki pryzmatyczne, ani minigry z obwodami, która jest w zasadzie po prostu interfejsem hakerskim z BioShock. Obie te łamigłówki zniknęły, zastąpione łamigłówką łączącą i łamigłówką molekularną.

Każdy z tych typów łamigłówek jest dość prosty do rozwiązania, a ja znalazłem tylko taki, który sprawił, że drapałem się po mózgu przez kilka sekund. Jeśli jednak nie lubisz łamigłówek lub utkniesz w miejscu, możesz w dowolnym momencie otworzyć menu i kliknąć przycisk „Pomiń łamigłówkę” bez żadnych konsekwencji.

W grze jest kilka czynności (takich jak minigra z pszczołami), które możesz pominąć, jeśli uznasz je za trudne lub frustrujące.


Aby uzyskać więcej Spider-Man 2 przewodniki. Oto, gdzie je znaleźć wszystkie lokalizacje Spider-Botajak odblokować wszystkie garnituryoraz listę wszystkie trofea.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...

Apple ujawnia zwycięzców nagrody App Store Award 2023; nazywa generatywną sztuczną inteligencję „trendem roku”

Po dokuczanie finalistom na początku tego miesiąca Apple ujawniło pełną listę zwycięzców nagród App Store Award w roku 2023. AllTrails zdobyła koronę aplikacji...
Advertisment