WSJ: Apple będzie walczyć z ustawodawstwem stanowym wymierzonym w App Store


Według raportu opublikowanego przez dziennik “Wall Street, Apple i Google zatrudniają lokalnych lobbystów i zanurzają się w proponowanym ustawodawstwie w Arizonie, Maryland i Wirginii. W przypadku Apple przepisy często dotyczą App Store.

Od prywatności w Internecie i reklam cyfrowych po opłaty za sklepy z aplikacjami, fala lokalnych rachunków otwiera nową granicę w dążeniu do ograniczenia potęgi Doliny Krzemowej.

Propozycje polityki państwa mają ponadpartyjne wsparcie ze strony prawodawców, którzy chcą osłabić wpływy firm i ich finansowe wpływy, które wzrosły podczas pandemii.

Apple uważnie obserwuje ustawodawstwo tych stanów, ponieważ mogą one stać się standardem krajowym w przypadku braku działań federalnych, jak to się stało w 2018 roku w Kalifornii.

W Arizonie rachunek, który mógłby zmusić Apple do dodania alternatywnych opcji płatności w App Store, który przeszedł w Izbie Reprezentantów, ma być przedmiotem debaty w Senacie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Republikańska republikańska republika Regina Cobb, główna sponsor ustawy, stwierdziła, że ​​projekt ustawy dotyczy „ochrony konsumentów i przejrzystości” i powiedziała, że ​​ostateczne głosowanie może odbyć się w ciągu następnego miesiąca. Pani Cobb powiedziała, że ​​uważa, że ​​jest wystarczająca liczba głosów, aby uchwalić ustawę w wąsko podzielonym Senacie. Apple i Google ostro lobbowały przeciwko ustawie, powiedziała Cobb.

Apple odmówił komentarza na temat lobbingu w Arizonie WSJ. Rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​Apple „stworzył App Store jako bezpieczne i godne zaufania miejsce dla użytkowników do pobierania ulubionych aplikacji, a także doskonałą okazję biznesową dla programistów. Te przepisy grożą złamaniem tego bardzo udanego modelu i podważeniem silnych zabezpieczeń, które wprowadziliśmy dla klientów ”.

Jeśli ustawa ta przejdzie w Arizonie, teoretycznie mogłaby utorować drogę programistom do korzystania z zewnętrznych systemów płatności w App Store, co pozwoliłoby programistom potencjalnie uniknąć 15% do 30% cięcia Apple w transakcjach i zakupach w aplikacji.

Reklama

Gdy przedstawiciel stanu powiedział, że ustawa może zostać przyjęta w Arizonie, szanse na to zaczęły się zmieniać. Jak donosi 9to5Mac na początku marca ten stanowy projekt poszedł dalej niż podobny rachunek, który nie powiódł się w Północnej Dakocie.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...
Advertisment