Women in Data: pierwsza dyrektor Ministerstwa Obrony ds. danych zajmująca się przezwyciężaniem syndromu oszusta


The niedobór kobiet pracujących w sektorze technologii jest aż nazbyt dobrze udokumentowany. Liczby nadal nie uległy zmianie na lepsze, nawet przy rosnącym nacisku na różnorodność, równość i włączenie (DEI) wśród pracowników branży technologicznej.

Wojsko to kolejny sektor, który stara się ewoluować od czasów, gdy był środowiskiem wyłącznie męskim. Od kwietnia 2023 r. kobiety stanowiły zaledwie 11,5% regularnych sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. Nieco lepiej radzą sobie jako oficerowie (14%), ale na poziomie oficerskim odsetek ten spada do 7%.

W Ministerstwie Obrony (MON), departamencie rządowym odpowiedzialnym za armię, marynarkę wojenną i siły powietrzne, 40% personelu cywilnego to kobiety – choć nawet przy tak stosunkowo wysokim odsetku pojawiały się twierdzenia o wrogą i toksyczną kulturę przez starsze kobiety tam pracujące, przy czym kobiety mają przewagę liczebną na spotkaniach, są pomijane przy awansach, a na szczycie ministerstwa znajdują się wyłącznie męskie zespoły.

Caroline Bellamy jest dyrektorką Ministerstwa Obrony i jego pierwszym dyrektorem ds. danych (CDO) – nawet dla niej objęcie roli przywódcy w obronie było trudną sytuacją, ponieważ dołączyła do niedostatecznie reprezentowanej społeczności.

„Kobiety wyższego szczebla na stanowiskach kierowniczych w obronie nie są tak powszechne. Poza tym nie jestem wojskowym. Ale przybyłem z całym zestawem wiedzy specjalistycznej” – powiedział Bellamy podczas niedawnego wydarzenia Kobiety w danych wydarzenie w Londynie.

„Jesteś liderem, ponieważ masz zestaw doświadczeń, umiejętności i możliwości. Przywództwo nie polega na zamartwianiu się tym, kim nie jestem, lecz na pewności tego, kim jestem, ale na zarządzaniu ścieżką arogancji, która nie polega na „patrzeniu na to, kim jestem”.

Reklama

Bellamy doświadczyła sytuacji, w których prowadzi spotkanie jako jedyna osoba na sali, która nie jest mężczyzną w mundurze: „Przeżywam chwile prawdziwej dumy, kiedy wchodzę do pokoju i jako jedyna osoba nie mam na sobie munduru, i Jestem jedyną osobą mojej płci i ludzie mnie słuchają.

Jedna ważna lekcja z jej czterech lat w Ministerstwo Obrony nie powinno się wstydzić ani nadmiernie doceniać jej stanowiska: „Dziękuję bardzo za gościnę w pokoju”. Nie, zasłużyłam na swoje miejsce w tym pokoju. Wolno mi tu być, to duma bez arogancji.

Być innym

Odkąd Ministerstwo Obrony mianowało Bellamy’ego na swojego pierwszego CDO, zespół pracuje obecnie nad funkcją danych. Kiedy Bellamy przybyła, działała sama, ale teraz ma zespół kierowniczy, powiększający się personel, który współpracuje z partnerami z różnych organów rządowych, przemysłu i na arenie międzynarodowej.

Choć Bellamy jest dumna ze swojej pozycji pozamilitarnej przywódczyni w MON, początkowo miała duże wątpliwości co do przyłączenia się do organizacji ze względu na dzielące ją różnice. Po pracy w reklamie przeszła do specjalisty ds. danych Dunnhumby, marketingu detalicznego w Sainsbury’s i różnych stanowisk związanych z danymi w firmie energetycznej Centrica.

Następnie zrobiła sobie przerwę w karierze i udała się do Afryki, aby dowiedzieć się, co chce robić przez resztę swojego życia.

„To jest coś, do czego zachęcam ludzi i co mogę im zaoferować. Musiałem trochę się odnaleźć. Trenowałam na bieżni, odniosłam sukces i byłam młoda, więc poleciałam do Afryki” – powiedziała.

„Nie możemy rzucać wyzwania światu, który jest tak odmienny, wykorzystując tych samych ludzi o tym samym sposobie myślenia. Jeśli nie ma w pomieszczeniu ludzi, którzy myślą inaczej niż ja, uzyskamy komorę echa moich myśli. To niedopuszczalne.”

Caroline Bellamy, Ministerstwo Obrony

Podczas pobytu za granicą Bellamy poznała mężczyznę z Afryki Południowej, za którego wyszła za mąż i obecnie mają dwóch synów. Po powrocie przeniosła się do branży telekomunikacyjnej, dołączając do Vodafone UK, a następnie do Ordnance Survey jako CDO.

„Wtedy odebrałam telefon od obrony” – powiedziała. „Caroline, masz naprawdę interesującą karierę, przejdź do obrony. Nie mam doświadczenia wojskowego, nigdy nie pracowałem w obronie, nie mam umiejętności ani zdolności, aby dołączyć do waszej organizacji. Dlaczego miałbym dołączyć?”

Bellamy odrzucił tę propozycję. Ale Ministerstwo Obrony kontynuowało pościg i w końcu dołączyła, odkrywając, że bycie innym jest pozytywne.

„Zostałam przyjęta, ponieważ byłam inna, ponieważ nie miałam ani wykształcenia wojskowego, ani sygnałowego z wojskowego punktu widzenia. Zostałam przyjęta ze względu na moje odmienne umiejętności” – powiedziała. I okazało się, że była to jedna z najlepszych decyzji w jej życiu.

„Dbamy o bezpieczeństwo narodu i pomagamy mu prosperować. Wykonujemy jedne z najfajniejszych prac związanych z danymi i analizami, jakie możesz sobie wyobrazić na świecie. Jeśli to fajne narzędzie, to mamy je” – powiedziała.

Inne myślenie

W miarę powiększania się jej zespołu Bellamy doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotna jest reprezentacja i inkluzywność dla obrony. W Ministerstwie Obrony stara się wprowadzać różne sposoby myślenia, w tym ludzi z różnych grup demograficznych i z różnych branż, aby pracownicy mogli usłyszeć nowe pomysły i uczyć się na nich.

„W naszym świecie zmieniająca się powierzchnia zagrożeń jest niesamowita. Nie możemy rzucać wyzwania światu, który jest tak odmienny, wykorzystując tych samych ludzi o tym samym sposobie myślenia” – powiedziała. „Jeśli w pomieszczeniu nie będą ludzie myślący inaczej niż ja, uzyskamy komorę echa moich myśli. To niedopuszczalne.”

Bellamy zauważył, że jeśli dane, których Ministerstwo Obrony używa do tworzenia algorytmów i podejmowania decyzji, nie są reprezentatywne dla wszystkich osób, którym organizacja służy, ani całej populacji, którą próbuje zrozumieć, to zakończy się niepowodzeniem.

„Musisz stworzyć sytuację przywództwa, która pozwoli stawić czoła wyzwaniom” – powiedziała. „Musimy to zrobić w sposób bezpieczny i potrzebujemy różnorodności myśli. Potrzebujemy całej różnorodności, którą możemy zobaczyć, ale potrzebujemy także całej różnorodności, której nie możemy zobaczyć. Potrzebujemy różnorodności intelektualnej, różnorodności doświadczeń, różnorodności wiekowej.”

Budowanie i kierowanie prawdziwie zróżnicowanym zespołem oznacza przygotowanie do przewodzenia w trudnych sytuacjach i tworzenie platformy do prowadzenia trudnych rozmów: „To zapewnia wystarczające bezpieczeństwo, aby ludzie mogli powiedzieć: nie reprezentujesz mnie w tym, co mówisz, albo ja” nie jestem reprezentowany w tym pokoju, czyli w jaki sposób mój głos zostanie usłyszany?”

Przedstawiając wyzwania i możliwości stojące przed kobietami w nietradycyjnych branżach, takich jak obrona, Bellamy zachęcała inne osoby, aby do niej dołączyły.

„Dla tych z Was, którzy odczuwają syndrom oszusta, ponieważ nie mają czystego STEM [science, technology, engineering, maths] kariera – nie. Osiągnąłem rozsądny poziom stażu pracy i nie mam wykształcenia STEM. Można tam dotrzeć innymi drogami. Z wykształcenia jestem ekonomistą i nie miałem pojęcia, co chcę robić”.

Kolejna wskazówka – znajdź rolę, która pozwoli Ci kontynuować naukę. Chociaż Bellamy pracowała w wielu różnych sektorach, w kilku miejscach wykonywała podobną pracę.

„Wchodząc do sektora obronnego, zupełnie nowego sektora przemysłu o ogromnym zasięgu globalnym, nie rozumiałem tego. W połowie lub pod koniec pięćdziesiątki mogłem kontynuować naukę. To potężna rzecz.”Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment