Włamanie do TikTok włamało się na konto CNN; Celem był Paris Hilton


A TIK Tok włamanie umożliwiło atakującym przejęcie kontroli nad kontem CNN, choć celem były także inne znane konta.

Charakter bezpieczeństwo naruszenie pozostaje obecnie tajemnicą. Mówiono, że dotyczyło to bezpośredniego przesyłania wiadomości, ale najwyraźniej tak było nie atak phishingowy…

Hakerzy TikTok uzyskują dostęp do konta CNN

Wieśniak donosi, że wśród ataków znalazło się konto Paris Hilton, ale atakującemu nie udało się przejąć nad nim kontroli.

Obecnie nie wiadomo, ile innych kont zostało naruszonych. Jeden raport stwierdza, że ​​uzyskano dostęp tylko do jednego innego konta, natomiast właściciel TikTok, Bytedance, wspomniał jedynie o „właścicielach kont, których to dotyczy”, nie wymieniając ich nazwisk ani nie podając, ilu miało to dotyczyć.

We wtorek wieczorem TikTok powiedział Associated Press (AP), że do ataku doszło za pośrednictwem funkcji przesyłania wiadomości bezpośrednich (DM), ale nie podał dalszych szczegółów na temat sposobu jego przeprowadzenia.

Rzecznik giganta mediów społecznościowych powiedział AP, że jego zespół ds. bezpieczeństwa został niedawno zaalarmowany o „złośliwych podmiotach atakujących konto CNN TikTok”, a firma technologiczna współpracowała z CNN nad przywróceniem dostępu i dodaniem „zwiększonych środków bezpieczeństwa” w celu jego ochrony […]

W kolejnym oświadczeniu dla agencji prasowej PA rzecznik TikTok powiedział: „Nasz zespół ds. bezpieczeństwa jest świadomy potencjalnego exploita atakującego kilka znanych kont.

„Podjęliśmy działania, aby powstrzymać ten atak i zapobiec jego występowaniu w przyszłości.

„Współpracujemy bezpośrednio z właścicielami kont, których to dotyczy, aby w razie potrzeby przywrócić dostęp”.

Chociaż korzystanie z wiadomości bezpośrednich zwykle wskazuje na atak typu phishing, podczas którego osoba posiadająca legalny dostęp do konta zostaje oszukana w celu ujawnienia danych logowania, raport płatny na temat Semafor wydaje się wskazywać, że tak nie jest. Stwierdza, że ​​naruszenie „nie wydaje się być wynikiem uzyskania dostępu od strony CNN”.

Reklama

Przyszłość aplikacji w USA pozostaje niepewna

Przyszłość aplikacji w USA pozostaje niejasna,

Jeszcze w marcu Izba głosowała przeważającą większością głosów albo zakazać TIK Tok z USA lub wymuszenia sprzedaży aplikacji amerykańskiej firmie. Senat zdecydował się na opcję sprzedaży przymusoweji prezydenta Bidena podpisał się pod rachunkiem.

TikTok twierdzi, że to działanie jest niezgodne z konstytucją i pozywa rząd USA w celu uznania decyzji za niezgodną z prawem.Wielu twórców TikTok złożyli własny pozew. Oficjalny pozew zostało przyspieszone aby umożliwić jego rozpoznanie przed upływem terminu.

Wielu amerykańskich inwestorów planuje złożyć oferty przejęcia kontroli nad aplikacją, choć wydaje się, że pogodzili się z faktem, że tak się stanie nie będzie zawierać algorytmu co napędza jego sukces. Jedną z możliwości jest wersja przeznaczona dla USA algorytmu.

zdjęcie zrobione przez 卡晨 NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment