Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma prawdopodobnie opowiada o Aragornie


Wiadomość się ukazała: Petera Jacksona i jego Władca Pierścieni współpracownicy będą producentami wykonawczymi nowy film, którego akcja rozgrywa się w Śródziemiuz Andy’ego Serkisa reżyseruje i ponownie wciela się w rolę Golluma, a roboczy tytuł brzmi Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma.

Pozostaje więc tylko jedno pytanie: o co dokładnie może chodzić? Biorąc pod uwagę zaangażowanie prawdziwych ekspertów w dziedzinie tekstu, takich jak Philippa Boyens, Peter Jackson i Fran Walsh, jedna rzecz od razu przychodzi na myśl – 50-dniowa harówka, podczas której Aragorn schwytał Golluma na bagnach i ciągnął go drogą lądową przez prawie 1500 km, aż dotarli do więzień dworskich elfiego króla Thranduila.

Zatem właściwie są dwa pytania: O czym jest Polowanie na Golluma? I Jak zrobić z tego świetny film?

Reklama

Golluma w Dwie wieże.
Zdjęcie: Kino Nowa Linia

Większość tego, co wiemy o tym okresie w życiu Aragorna i Golluma, pochodzi z tekstu Drużyna pierścieniaz pewnymi szczegółami podczas Rady Elronda, na temat długich poszukiwań Gandalfa mających na celu sprawdzenie, czy pierścień Bilba rzeczywiście jest tym legendarnym.

Film Jacksona skraca ten okres ze względu na zwięzłość, ale w tekście Tolkiena pomiędzy urodzinami Bilba, kiedy Frodo zdobywa Pierścień, a sceną, w której Gandalf powraca, aby sprawdzić, czy zachował to w tajemnicy, upływa 17 lat (zachował bezpieczeństwo). Gandalf spędził większość tego czasu na poszukiwaniu Golluma, aby móc przesłuchać stworzenie w sprawie zdobycia Pierścienia. W tym celu wykorzystał umiejętności Aragorna jako tropiciela.

Jednak odnalezienie Golluma w całym Śródziemiu okazało się prawdziwą igłą w stogu siana i w końcu postanowili się poddać. Gandalf udał się do Gondoru, aby przeczytać starożytne teksty, a Aragorn udał się na zachód, z powrotem do swoich strażników. To właśnie wtedy, zupełnie przez przypadek, Aragorn natrafił na ślady Golluma Martwe Bagna i złapałem go.

Następnie ponad półtora miesiąca zajęło mu zaciągnięcie więźnia do cywilizacji, aby Gandalf mógł go przesłuchać. Znacie tę scenę, w której Sam i Frodo ciągną za sobą Golluma krzyczy jak małe dziecko z piekła rodem? Wyobraźcie sobie to, ale przez siedem tygodni. Tolkien w niezwykle – może zabawny – sposób daje do zrozumienia, że ​​to nie była zabawa.

„Był pokryty zielonym śluzem” – Aragorn mówi Radzie. „Obawiam się, że on nigdy mnie nie pokocha; bo mnie ugryzł i nie byłem łagodny. Z jego ust nie wydobyłam nic więcej poza śladami jego zębów. Uważałam to za najgorszą część całej mojej podróży, drogę powrotną, obserwowanie go dzień i noc, każę mu chodzić przede mną z kantarem na szyi, zakneblowany, aż oswoił się z brakiem picia i jedzenia, popychając go zawsze ku Mirkwood. W końcu go tam przyprowadziłem i oddałem elfom, gdyż zgodziliśmy się, że tak należy zrobić; i ucieszyłem się, że pozbyłem się jego towarzystwa, bo śmierdział.

Słyszeliście to z ust Aragorna II, króla Elessara Telcontara, wodza Dúnedainów Północy, Dziedzica Isildura, Dziedzica Elendila, Wysokiego Króla Gondoru i Arnoru, Króla Zachodu.

Gollum: „Śmierdział”.

Ta przerwa jest właściwie jedyną rzeczą we Władcy Pierścieni, która pasuje do „polowania” na Golluma. Nikt inny tak naprawdę na niego nie poluje! Jasne, był torturowany przez Saurona, ale dopiero po tym, jak swobodnie zawędrował do Mordoru. W końcu udało mu się uciec z więzień Mrocznej Puszczy, lecz elfy natychmiast zgubiły trop.

Jeśli naprawdę mówimy o okropnym, okropnym, niezbyt dobrym, bardzo złym miesiącu Aragorna – czy Viggo Mortensen i Ian McKellen powrócą, aby zagrać Aragorna i Gandalfa? A co z Lee Pace’em i Orlando Bloomem w roli króla Thandruila i Legolasa z Mrocznej Puszczy? Fani Tolkiena stworzyli dobrze ocenianą nieoficjalną informację Polowanie na Golluma film z 2009 roku, ale trwający zaledwie 38 minut. Jak, u licha, w Śródziemiu ta jednoakapitowa saga została przekształcona w pełnometrażowy hit?

Gdyby był to ktoś inny niż Boyens, Jackson, Walsh i Serkis, łatwo byłoby od razu odrzucić cały pomysł. Ale grupa ma co najmniej 50% złotych osiągnięć w produkcji filmów „Władca Pierścieni” – może uda im się nakręcić najgorszy na świecie film z podróży o kumplach.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...
Advertisment