Włącz weryfikację klucza kontaktu iMessage na iPhonie


iOS zawiera funkcję zabezpieczeń iMessage o nazwie Contact Key Verification (CKV), która daje użytkownikom większą pewność, że komunikują się z osobami, za które się uważają. Dowiedz się, czym jest ta funkcja, jak działa i jak włączyć weryfikację klucza kontaktu w iMessage.

Przejdź poniżej, aby dowiedzieć się, jak włączyć CKV

Po włączeniu opcja weryfikacji klucza kontaktowego generuje automatyczne powiadomienia, jeśli usługi dystrybucji kluczy iMessage zwrócą klucze urządzenia, które nie zostały zweryfikowane (np. jeśli do konta iMessage dodano nierozpoznane urządzenie).

Jeszcze większe bezpieczeństwo można uzyskać, korzystając z CKV osobiście, przez FaceTime lub inną bezpieczną metodą. Więcej o szczegółach działania CKV przeczytasz w naszym serwisie pełne pokrycie tutaj.

Apple nie widziało takiego ataku – który byłby dość zaawansowany – ale CKV oznacza, że ​​Apple jest o krok przed hakerami i zapewnia użytkownikom większy spokój ducha.

Reklama

Choć bardzo niewielki procent iPhone’a użytkownicy mogą potrzebować zabezpieczeń na tym poziomie, fajna część to włączenie nie zmniejsza funkcjonalności Twojego iPhone’a lub iMessage – więc może się okazać, że będzie szerzej używany niż coś innego jak tryb blokady.

Ważny: Przed włączeniem tej funkcji wszystkie urządzenia zalogowane na Twoje konto iCloud muszą mieć system iOS 17.2, macOS 14.2 lub watchOS 10.2 lub nowszy (lub możesz wylogować się z iMessage na tych urządzeniach, na których nie chcesz włączać tej funkcji).

  1. Z systemem iOS 17.2 lub nowszym, Otwórz ustawienia na swoim iPhonie
  2. Na górze, dotknij swojego imienia
  3. Przesuń do bardzo dno
  4. Wybierać Weryfikacja klucza kontaktu
  5. Kliknij przełącznik obok Weryfikacja w iMessage
  6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby włączyć weryfikację klucza kontaktowego

Oto jak proces wygląda na iPhonie:

włącz weryfikację klucza kontaktu 1

Co sądzisz o tej funkcji zabezpieczeń iMessage? Czy to brzmi jak coś, co włączysz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Więcej samouczków 9to5Mac:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment