Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje


Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do noszenia poprzez ściskanie kciuka i palca wskazującego. Chociaż pełna funkcjonalność i nowy interfejs użytkownika tej funkcji są rzeczywiście ograniczone do najnowszego sprzętu, każdy posiadacz zegarka Apple Watch Series 3 lub nowszego może włączyć gesty przypominające podwójne dotknięcie, aby funkcja działała już teraz w wielu takich samych przypadkach użycia, oto: Jak.

Apple twierdzi, że nowe możliwości są możliwe dzięki zaktualizowanemu silnikowi neuronowemu w S9 SiP, który jest w stanie lepiej przetwarzać dane z akcelerometru, żyroskopu i optycznego czujnika tętna.

Jednak choć nie jest to dokładnie to samo, co oficjalna funkcja podwójnego dotknięcia, firma Apple wprowadziła wcześniej funkcje ułatwień dostępu dla Apple Watch Series 3 i nowsze zwany AssistiveTouch i szybkie działania. Umożliwiają one każdemu kontrolowanie zegarka za pomocą gestów, takich jak szczypanie, podwójne szczypanie (tak samo jak podwójne dotknięcie), zaciskanie i podwójne zaciskanie.

Jak korzystać z podwójnego dotknięcia dowolnego zegarka Apple Watch

Opcja 1 – szybkie działania

 1. Otworzyć Oglądaj aplikację na swoim iPhonie
 2. Przesuń w dół i wybierz Dostępność
 3. Przesuń w dół i dotknij Szybkie akcje (pod Silnik)
 4. Kliknij Włącz u góry, aby go włączyć
 5. Teraz, gdy będziesz dostępny, będziesz poproszony o podwójne uszczypnięcie aby wykonać szybką akcję
 6. Jeśli przegapisz monit, zwróć uwagę na przyciski z niebieską obwódką – oznacza to, że możesz je wybrać poprzez podwójne zsunięcie/dotknięcie

Przekonałem się, że działa to w większości przypadków w przypadku Apple Watch Ultra, ale czasami muszę wykonać gest podwójnego uszczypnięcia (stuknięcia) po raz drugi, aby został rozpoznany.

Użyj podwójnego dotknięcia dowolnego Apple Watch 1

Szybkie akcje to świetny sposób na sprawdzenie, jak wygląda podwójne dotknięcie. Nie obejmuje wszystkich możliwości. Na przykład Apple pokazało, że oficjalne podwójne dotknięcie w Series 9 i Ultra 2 obejmuje opcję przejścia z tarczy zegarka do nowego interfejsu widżetu, przewijania widżetów i nie tylko za pomocą gestu podwójnego dotknięcia.

Reklama

Jednak wiele funkcji jest takich samych, zarówno w przypadku szybkich akcji dostępnych dla prawie każdego zegarka Apple Watch, jak i nowego podwójnego dotknięcia, które jest ograniczone do najnowszych zegarków. Należą do nich możliwość odbierania i kończenia połączeń, robienia zdjęć za pomocą aplikacji sterującej aparatem, kontrolowania treningów i wiele więcej.

Oto dwa przykłady używanych szybkich akcji:

Opcja 2 – AssistiveTouch

Jest to w pełni funkcjonalna funkcja sterowania gestami przeznaczona dla osób z różnicami w zakresie kończyn górnych, ale może z niej korzystać każdy. Wykracza to poza szybkie działania i nadchodzącą funkcję podwójnego dotknięcia.

Nauczenie się tego zajmie więcej czasu, ale obejmuje cztery gesty do sterowania systemem watchOS – szczypanie, podwójne szczypanie, zaciskanie i podwójne zaciskanie. Zawiera także menu akcji, które można wywołać gestem, co pozwala kontrolować niemal każdy aspekt urządzenia do noszenia.

 1. Otworzyć Oglądaj aplikację na swoim iPhonie
 2. Przesuń w dół i wybierz Dostępność
 3. Przesuń w dół i dotknij AssistiveTouch (pod Silnik)
 4. Kliknij przełącznik u góry, aby go włączyć
 5. Teraz dotknij Gesty rąki włącz je u góry
 6. Teraz możesz dostosować działanie szczypania, podwójnego szczypania, zaciskania i podwójnego zaciskania
 7. W przypadku AssistiveTouch domyślnym gestem „aktywacji” i menu akcji jest podwójne zaciśnięcie. Możesz to zmienić na dole menu Gesty dłoni
Włącz opcję podwójnego dotknięcia na dowolnym zegarku Apple Watch 2

Co sądzisz o sterowaniu gestami w Apple Watch? Czy od jakiegoś czasu korzystasz z szybkich akcji lub AssistiveTouch? Czy zamierzasz dokonać aktualizacji, aby uzyskać oficjalną funkcję podwójnego dotknięcia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Więcej z 9to5Mac na Apple Watch:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment