Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje


Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do noszenia poprzez ściskanie kciuka i palca wskazującego. Chociaż pełna funkcjonalność i nowy interfejs użytkownika tej funkcji są rzeczywiście ograniczone do najnowszego sprzętu, każdy posiadacz zegarka Apple Watch Series 3 lub nowszego może włączyć gesty przypominające podwójne dotknięcie, aby funkcja działała już teraz w wielu takich samych przypadkach użycia, oto: Jak.

Oto jak Apple opisuje nowy gest podwójnego dotknięcia w Apple Watch Series 9 i Ultra 2, który został oficjalnie wprowadzony na rynek z systemem watchOS 10.1:

Dzięki nowemu gestowi podwójnego dotknięcia użytkownicy mogą z łatwością sterować Apple Watch Series 9 jedną ręką, bez dotykania wyświetlacza. Użytkownicy mogą dwukrotnie zetknąć palec wskazujący i kciuk ręki zegarka, aby szybko i wygodnie wykonać wiele najczęstszych czynności na Apple Watch Series 9.

Apple twierdzi, że nowe możliwości są możliwe dzięki zaktualizowanemu silnikowi neuronowemu w S9 SiP, który jest w stanie lepiej przetwarzać dane z akcelerometru, żyroskopu i optycznego czujnika tętna.

Chociaż nie jest to dokładnie to samo, co oficjalna funkcja podwójnego dotknięcia, firma Apple wprowadziła wcześniej funkcje ułatwień dostępu dla Apple Watch Series 3 i nowsze zwany AssistiveTouch i szybkie działania. Umożliwiają one każdemu kontrolowanie zegarka za pomocą gestów, takich jak szczypanie, podwójne szczypanie (tak samo jak podwójne dotknięcie), zaciskanie i podwójne zaciskanie.

Jak korzystać z podwójnego dotknięcia dowolnego zegarka Apple Watch

Opcja 1 – szybkie działania

 1. Otworzyć Oglądaj aplikację na swoim iPhonie
 2. Przesuń w dół i wybierz Dostępność
 3. Przesuń w dół i dotknij Szybkie akcje (pod Silnik)
 4. Kliknij Włącz u góry, aby go włączyć
 5. Teraz, gdy będziesz dostępny, będziesz poproszony o podwójne uszczypnięcie aby wykonać szybką akcję
 6. Jeśli przegapisz monit, zwróć uwagę na przyciski z niebieską obwódką – oznacza to, że możesz je wybrać poprzez podwójne zsunięcie/dotknięcie

Przekonałem się, że działa to w większości przypadków w przypadku Apple Watch Ultra, ale czasami muszę wykonać gest podwójnego uszczypnięcia (stuknięcia) po raz drugi, aby został rozpoznany.

Reklama
Użyj podwójnego dotknięcia dowolnego Apple Watch 1

Szybkie akcje to świetny sposób na sprawdzenie, jak wygląda podwójne dotknięcie. Nie obejmuje wszystkich możliwości. Na przykład Apple pokazało, że oficjalne podwójne dotknięcie w Series 9 i Ultra 2 obejmuje opcję przejścia z tarczy zegarka do nowego interfejsu widżetu, przewijania widżetów i nie tylko za pomocą gestu podwójnego dotknięcia.

Jednak wiele funkcji jest takich samych, zarówno w przypadku szybkich akcji dostępnych dla prawie każdego zegarka Apple Watch, jak i nowego podwójnego dotknięcia, które jest ograniczone do najnowszych zegarków. Należą do nich możliwość odbierania i kończenia połączeń, robienia zdjęć za pomocą aplikacji sterującej aparatem, kontrolowania treningów i wiele więcej.

Oto dwa przykłady używanych szybkich akcji:

Opcja 2 – AssistiveTouch

Jest to w pełni funkcjonalna funkcja sterowania gestami przeznaczona dla osób z różnicami w zakresie kończyn górnych, ale może z niej korzystać każdy. Wykracza to poza szybkie działania i nadchodzącą funkcję podwójnego dotknięcia.

Nauczenie się tego zajmie więcej czasu, ale obejmuje cztery gesty do sterowania systemem watchOS – szczypanie, podwójne szczypanie, zaciskanie i podwójne zaciskanie. Zawiera także menu akcji, które można wywołać gestem, co pozwala kontrolować niemal każdy aspekt urządzenia do noszenia.

 1. Otworzyć Oglądaj aplikację na swoim iPhonie
 2. Przesuń w dół i wybierz Dostępność
 3. Przesuń w dół i dotknij AssistiveTouch (pod Silnik)
 4. Kliknij przełącznik u góry, aby go włączyć
 5. Teraz dotknij Gesty rąki włącz je u góry
 6. Teraz możesz dostosować działanie szczypania, podwójnego szczypania, zaciskania i podwójnego zaciskania
 7. W przypadku AssistiveTouch domyślnym gestem „aktywacji” i menu akcji jest podwójne zaciśnięcie. Możesz to zmienić na dole menu Gesty dłoni
Włącz opcję podwójnego dotknięcia na dowolnym zegarku Apple Watch 2

Co sądzisz o sterowaniu gestami w Apple Watch? Czy od jakiegoś czasu korzystasz z szybkich akcji lub AssistiveTouch? Czy zamierzasz dokonać aktualizacji, aby uzyskać oficjalną funkcję podwójnego dotknięcia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Więcej z 9to5Mac na Apple Watch:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment