Włącz ochronę skradzionego urządzenia iPhone: oto jak to zrobić


Jakiś ważna nowa funkcja bezpieczeństwa dla iPhone’a pojawił się system iOS 17.3, który zapewnia ochronę w przypadku kradzieży urządzenia. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak włączyć Ochronę przed kradzieżą urządzenia iPhone, a także uzyskaj porady dotyczące tego, czy powinieneś korzystać z tej funkcji.

iPhone’a Ochrona skradzionego urządzenia Przyjść po WSJ‘S Joanna Stern zbadał A wzrost kradzieży iPhone’a w miejscach publicznych, takich jak bary. Podejście to zazwyczaj polegało na tym, że napastnicy obserwowali, jak ofiary wprowadzały swoje hasła przed kradzieżą ich iPhone’ów, a następnie wykorzystywały je do natychmiastowej zmiany hasła Apple ID i blokowania właścicielom dostępu do kont, a nawet kopii zapasowych iCloud.

Warto zauważyć, że Joanna przeprowadziła nawet wywiad z iPhone’a złodziej, który mógł wziąć ponad 300 000 dolarów od ofiar stosujących ten atak.

Na szczęście funkcja Ochrona skradzionego urządzenia iPhone rozwiązuje problem, wymagając uwierzytelniania biometrycznego, gdy jesteś z dala od zaufanych miejsc, takich jak dom i praca. Obejmuje również opóźnienie w przypadku drugiego uwierzytelnienia biometrycznego w przypadku niektórych wrażliwych działań.

Czy powinieneś włączyć Ochronę przed kradzieżą urządzenia iPhone?

Krótka odpowiedź, tak. Oto więcej kontekstu…

Reklama
 • Wspaniałą rzeczą w ochronie skradzionego urządzenia jest to, że nie ma żadnych negatywnych skutków dla komfortu użytkownika, a jednocześnie zapewnia znaczny wzrost bezpieczeństwa.
 • Jeśli po włączeniu tej funkcji znajdziesz się w mało prawdopodobnej sytuacji, w której Face ID lub Touch ID nie działa:
  • Możesz nadal używać urządzenia do wysyłania SMS-ów, połączeń i większości funkcji – po prostu nie będziesz mógł wykonywać wrażliwych czynności, takich jak zmiana hasła Apple ID, zmiana hasła lub Face ID/Touch ID, wyświetlanie zapisanych haseł itp.
  • Możesz wyłączyć Ochronę przed skradzionym urządzeniem za pomocą hasła, gdy wrócisz do znanego miejsca, np. domu, zanim oddasz iPhone’a do naprawy

Jak włączyć Ochronę przed kradzieżą urządzenia iPhone

 1. Upewnij się, że uruchamiasz iOS 17.3 na swoim iPhonie
 2. Otworzyć Ustawienia aplikacja
 3. Przesuń w dół i dotknij Identyfikator twarzy i hasło (lub Touch ID i hasło)
 4. Teraz pod Ochrona skradzionego urządzenia uzyskiwać Włącz ochronę

Otóż ​​to!

Jak wspomniano powyżej, jeśli zajdzie potrzeba wyłączenia tej funkcji po rzadkim zdarzeniu uszkodzenia lub uszkodzenia aparatu Face ID TrueDepth lub czujnika Touch ID, możesz użyć w tym celu swojego hasła, gdy znajdziesz się w zaufanej lokalizacji.

Włącz przewodnik dotyczący ochrony skradzionego urządzenia iPhone

Więcej informacji na temat ochrony skradzionego urządzenia znajdziesz w filmie mojego kolegi Fernando:

Dobre praktyki w miejscach publicznych

Nawet jeśli ta funkcja jest włączona, należy pamiętać o kilku najlepszych praktykach:

 • Nie oddawaj swojego iPhone’a nieznajomym, aby uzyskać ich dane kontaktowe, nawiązać kontakt w mediach społecznościowych itp.
 • Nie wpisuj swojego hasła publiczniezamiast tego użyj funkcji Face ID lub Touch ID
 • Jeśli nie używasz iPhone’a, schowaj go do kieszeni, torby lub torebki
 • Nie łącz się z otwartymi, publicznymi sieciami Wi-Fi
 • Jeśli to możliwe, nie korzystaj z publicznych ładowarek do telefonów

Przeczytaj więcej tutoriali od 9to5Mac:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment