Wkrótce Twitter pozwoli Ci używać klucza bezpieczeństwa jako jedynej metody 2FA


Twitter planuje przyszłą aktualizację, która umożliwi kontom obsługującym uwierzytelnianie dwuskładnikowe używanie kluczy bezpieczeństwa jako jedynej metody uwierzytelniania, firma podała w poniedziałek. Obecnie możesz użyć klucza bezpieczeństwa, aby zalogować się na swoje konto na Twitterze, ale musisz mieć inną metodę 2FA – taką jak aplikacja uwierzytelniająca lub kody SMS – włączoną jako kopię zapasową.

Podczas gdy aplikacje uwierzytelniające, takie jak Google Authenticator lub Authy, są bezpieczniejsze niż używanie kodów SMS dla 2FA, klucze bezpieczeństwa – fizyczne klucze, które łączą się z komputerem przez USB lub Bluetooth – są najbezpieczniejszym sposobem ochrony konta online. Użytkownicy nie muszą wpisywać kodu, który mógłby zostać przechwycony przez złośliwą stronę trzecią.

Podłączasz klucz, twoja przeglądarka wysyła wyzwanie, a następnie klucz kryptograficznie podpisuje wyzwanie i weryfikuje twoją tożsamość. Kolejna zaleta korzystania z klucza bezpieczeństwa: użytkownicy nie muszą podawać Twitterowi żadnych dodatkowych danych osobowych, takich jak numer telefonu, aby móc zalogować się na swoje konta.

Twitter poinformował również w poniedziałek, że zezwoli na wiele kluczy bezpieczeństwa na jednym koncie; do tej pory dopuszczał tylko jeden klucz na konto, oprócz innych metod 2FA. W grudniu Twitter ogłosił, że tak dodanie wsparcia kluczy bezpieczeństwa dla kont obsługujących 2FA, gdy użytkownicy logują się do aplikacji mobilnych.

Rzecznik Twittera powiedział w poniedziałek, że nie ma harmonogramu, kiedy 2FA tylko z kluczem bezpieczeństwa wejdzie w życie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment