Wkrótce Twitter pozwoli Ci używać klucza bezpieczeństwa jako jedynej metody 2FA


Twitter planuje przyszłą aktualizację, która umożliwi kontom obsługującym uwierzytelnianie dwuskładnikowe używanie kluczy bezpieczeństwa jako jedynej metody uwierzytelniania, firma podała w poniedziałek. Obecnie możesz użyć klucza bezpieczeństwa, aby zalogować się na swoje konto na Twitterze, ale musisz mieć inną metodę 2FA – taką jak aplikacja uwierzytelniająca lub kody SMS – włączoną jako kopię zapasową.

Podczas gdy aplikacje uwierzytelniające, takie jak Google Authenticator lub Authy, są bezpieczniejsze niż używanie kodów SMS dla 2FA, klucze bezpieczeństwa – fizyczne klucze, które łączą się z komputerem przez USB lub Bluetooth – są najbezpieczniejszym sposobem ochrony konta online. Użytkownicy nie muszą wpisywać kodu, który mógłby zostać przechwycony przez złośliwą stronę trzecią.

Podłączasz klucz, twoja przeglądarka wysyła wyzwanie, a następnie klucz kryptograficznie podpisuje wyzwanie i weryfikuje twoją tożsamość. Kolejna zaleta korzystania z klucza bezpieczeństwa: użytkownicy nie muszą podawać Twitterowi żadnych dodatkowych danych osobowych, takich jak numer telefonu, aby móc zalogować się na swoje konta.

Twitter poinformował również w poniedziałek, że zezwoli na wiele kluczy bezpieczeństwa na jednym koncie; do tej pory dopuszczał tylko jeden klucz na konto, oprócz innych metod 2FA. W grudniu Twitter ogłosił, że tak dodanie wsparcia kluczy bezpieczeństwa dla kont obsługujących 2FA, gdy użytkownicy logują się do aplikacji mobilnych.

Rzecznik Twittera powiedział w poniedziałek, że nie ma harmonogramu, kiedy 2FA tylko z kluczem bezpieczeństwa wejdzie w życie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto najlepsze etui M4 na iPada Pro zapewniające ochronę, styl i nie tylko

Nowy iPad Pro M4 firmy Apple to najdroższy iPad jaki kiedykolwiek stworzono, choć jego ultracienka i lekka konstrukcja jest tak piękna, istnieje duża...

Pobierz ChatGPT na Maca i pomiń listę oczekujących

OpenAI uruchomiło swój natywna aplikacja ChatGPT dla komputerów Mac w tym miesiącu obok GPT-4o. Chociaż każdy może zainstalować aplikację na Macu, Twoje...

Nintendo otwiera swój drugi sklep w USA w San Francisco

Prawie 20 lat po otwarciu pierwszego sklepu w USA, Nintendo dodaje kolejną lokalizację. Sklep będzie zlokalizowany na Union Square w San Francisco,...
Advertisment