Wkrótce będziesz mógł korzystać z Apple Pay Later – ale czy powinieneś?


Niektórzy już potrafią używać Apple Zapłać później, a firma obiecuje, że trafi do „wszystkich uprawnionych użytkowników” w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Ale podczas gdy ty będzie będziesz mógł go wkrótce użyć, pytanie brzmi: czy powinieneś?

Z pozoru wydaje się to przyzwoitą opcją. Jest nieoprocentowany, nie ma formularza wniosku do wypełnienia, nie ma wpływu na twoją zdolność kredytową, a ty masz do czynienia z Apple, a nie z bankiem lub firmą finansową. Ale jest kilka rzeczy do rozważenia…

Jak to działa

Zacznijmy od spojrzenia jak działa Apple Pay Później.

Gdy już zdecydujesz, co chcesz kupić, składasz wniosek o usługę w aplikacji. Zostaniesz zapytany, ile chcesz pożyczyć, i poproszony o wyrażenie zgody na warunki. Następnie Apple przeprowadza „miękką” kontrolę kredytową, co oznacza, że ​​sprawdza Twoją ocenę, ale nie rejestruje faktu, że zostało to zrobione, więc nie będzie widoczne dla innych pożyczkodawców.

Jeśli zostaniesz zatwierdzony, możesz śmiało dokonać zakupu, wybierając Apple Pay jako metodę płatności. Zobaczysz wtedy nową kartę z prośbą o wybranie opcji Zapłać w całości lub Zapłać później. Wybierz to drugie i gotowe.

Reklama

Aby spłacić pożyczkę, płacisz w czterech równych ratach co dwa tygodnie i tu pojawia się pierwszy z dwóch minusów….

Finansujesz tylko 75%, a nie 100%

Ta pierwsza rata jest płatna w dniu zakupu. Tak więc 25% kosztów należy zapłacić natychmiast, co oznacza, że ​​finansujesz tylko 75% kosztów, a nie 100%.

Dostajesz kredyt tylko na sześć tygodni

Pozostałe 75% kosztów należy spłacić w ciągu sześciu tygodni – czyli niewiele dłużej niż typowy 30-dniowy okres bezodsetkowy, jaki można uzyskać, korzystając z karty kredytowej lub obciążeniowej. Ale tak naprawdę jest jeszcze gorzej…

Tylko 25% kosztów jest finansowane przez sześć tygodni

Już zauważyliśmy, że musisz zapłacić 25% z góry. Następnie musisz dokonać płatności w ciągu dwóch tygodni, czterech tygodni i sześciu tygodni. Tak więc rzeczywiste okresy kredytowe, które otrzymujesz, to:

  • Pierwsze 25%: Brak
  • Następne 25%: dwa tygodnie
  • Trzecie 25%: cztery tygodnie
  • Końcowe 25%: sześć tygodni

Maksymalna kwota, jaką możesz sfinansować, to 1000 USD

W przeciwieństwie do kart kredytowych i obciążeniowych, gdzie typowy limit kredytowy będzie mierzony w tysiącach dolarów i może zawierać pięć cyfr, górny limit dla Apple Pay Later wynosi 1000 USD. To może nawet nie kupić ci iPhone’a, nie mówiąc już o MacBooku.

Nie dostajesz żadnych nagród

Korzystanie z karty kredytowej lub obciążeniowej zwykle przynosi punkty, które można wymienić na gotówkę lub inne rzeczy, takie jak mile lotnicze. Otrzymasz te nagrody, nawet jeśli co miesiąc spłacasz saldo w całości, aby uniknąć naliczania odsetek. Natomiast Apple Pay Later nic nie daje.

Karta kredytowa lub obciążeniowa jest zwykle lepszą ofertą

Jeśli porównasz powyższe z kartą kredytową lub obciążeniową, zobaczysz, że ta druga jest zwykle lepszą ofertą:

  • Finansujesz 100% na 30 dni, a nie różne procenty na różne okresy.
  • Ogólnie można sfinansować kilka tysięcy dolarów lub więcej.
  • Otrzymujesz zwrot gotówki lub inne nagrody za korzystanie z karty.

W najlepszym razie Apple Pay zapewnia dodatkowy tydzień – za jedyne 25% całości. W najgorszym przypadku otrzymasz ten sam okres kredytowania dla pełnej sumy; ograniczają się do mniejszych zakupów; i żadnych nagród.

Czy są jakieś powody, aby wybrać Apple Pay Later?

Jeśli masz saldo na karcie kredytowej, płacisz odsetki od zakupu, więc Apple Pay Later jest tutaj lepszym wyborem, ponieważ jest nieoprocentowany, o ile spłacisz go w całości.

Limit 1000 $ może być pozytywny dla niektórych osób. Jeśli masz skłonność do przepłacania, dolna granica może zachęcić Cię do większej odpowiedzialności i wyboru tańszego modelu.

Wreszcie, jeśli nie możesz uzyskać innego kredytu, Apple prawdopodobnie ma łagodniejsze kryteria pożyczki, biorąc pod uwagę, że kwota kredytu jest niewielka, a okres kredytowania zarówno stały, jak i krótki.

Ale to nie jest wolne od ryzyka

Podobnie jak w przypadku każdej umowy kredytowej „bez opłat, bez odsetek”, jest to prawdą tylko wtedy, gdy utrzymujesz płatności. Jeśli tego nie zrobisz, nie jest jasne, w jaki sposób Apple poradzi sobie z tą sprawą, ale jest całkiem możliwe, że wtedy naliczysz opłaty i należności. Ponadto, podczas gdy oryginalna kontrola kredytowa była miękka, Apple mówi że może zgłaszać historię płatności agencjom kredytowym – więc jeśli przegapisz jakąkolwiek płatność, prawdopodobnie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

Złota zasada dotycząca każdego kredytu brzmi: używaj go tylko wtedy, gdy możesz sobie pozwolić na spłatę i masz pewność, że twoja sytuacja finansowa pozostanie stabilna w okresie kredytowania.

Jakie są Twoje poglądy? Czy widzisz inne powody, dla których warto korzystać z usługi Apple Pay Later? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linie Garmin Epix 2 i Fenix ​​7 stają się „Pro”

Garmin dołącza do modnego modelu Pro. W środę wprowadza na rynek Epix 2 Pro i Fenix ​​7 Pro, które są wyposażone w...

Windows 11 otrzymuje kilka przydatnych widżetów do monitorowania procesora, pamięci i GPU

Funkcja Windows Widgets wreszcie otrzymuje kilka przydatnych dodatków, które pozwalają monitorować użycie procesora, pamięci i GPU. Neowin zauważył że nowa wersja Microsoftu aplikacja...

Panasas dodaje obsługę S3 do przechowywania brzegowego i przenoszenia do chmury

Niedawne ogłoszenie firmy Panasas o dodaniu platformy brzegowej do rodziny platform skalowalny serwer NAS zbiegło się z planowanym znaczącym przejściem firmy w kierunku...
Advertisment