Witryna hostująca wiki fanów Fandom wprowadza kontrowersyjne funkcje sztucznej inteligencji


Fandom, który udostępnia wiki wielu fandomów, wprowadzi funkcje generatywnej sztucznej inteligencji, które wcześniej testował, ale teraz obiecuje, że użytkownicy będą mogli z nich zrezygnować.

Najbardziej znaną funkcją generowaną przez sztuczną inteligencję jest Szybkie odpowiedzi, która generuje listę rozwijaną w stylu pytań i odpowiedzi, która zawiera informacje w zwięzłe zdanie. Odwiedzając wiki dla Wiedźminna przykład każdy, kto chce dowiedzieć się, kto wyszkolił Geralta z Rivii, może kliknąć pytanie i dowiedzieć się, że odpowiedzią jest Vesemir.

Fandom doda także sztuczną inteligencję do procesu przeglądu zdjęć, „aby zapewnić szybkie i dokładne usuwanie nieodpowiednich treści”. Firma współpracowała z Coactive AI przy opracowywaniu Image Review. Administratorzy Wiki mogą automatycznie zatwierdzać lub odrzucać zdjęcia. Firma poinformowała, że ​​doda automatyczne tagowanie dla SEO.

Szybkie odpowiedzi pozwalają odwiedzającym łatwo znaleźć odpowiedzi na temat konkretnych fandomów, co jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie w ogóle odwiedzają strony Fandomów. Jednak kiedy Fandom po raz pierwszy zaczął testować tę funkcję w sierpniu 2023 r., członkowie społeczności skarżyli się, że sztuczna inteligencja często odpowiadała niepoprawnie, a czasami niewłaściwie. Twórcy Wiki zażądali możliwości edycji lub rezygnacji. Co najmniej jeden projekt fanowski, Pusty Rycerz Wiki, ogłosił, że opuszcza Fandom częściowo ze względu na tę funkcję — stwierdzając, że Fandom nie testował funkcji sztucznej inteligencji, takich jak Szybkie odpowiedzi, ani nie konsultował się z twórcami, a także innych problemów z firmą. Fandom wstrzymane Szybkie odpowiedzi we wrześniu, aby dodać funkcję edycji.

Teraz Fandom twierdzi, że administratorzy wiki i redaktorzy mogą przeglądać odpowiedzi, aby upewnić się, że zwrócą tylko poprawne odpowiedzi dla tego fandomu. Będzie to funkcja opcjonalna, ale Fandom twierdzi, że jest dostępna na stronach postaci w najpopularniejszych witrynach, w tym Awatara (jak w magii powietrza, a nie niebieskich kosmitów), Harry’ego Pottera, Ostatni z nas, I Wiedźmin. Administratorzy Wiki mogą używać sztucznej inteligencji Quick Answers do porządkowania treści poprzez automatyzację formatowania swoich witryn.

„Te nowe produkty są bezpośrednim wynikiem opinii naszych twórców, a Fandom stara się zapewnić funkcjonalność, której potrzebują, aby lepiej służyć swoim społecznościom” – powiedział w oświadczeniu wiceprezes ds. społeczności Fandom, Brandon Rhea.

Reklama

Fandom twierdzi, że obsługuje 45 milionów stron wiki, które co miesiąc odwiedza ponad 350 milionów unikalnych użytkowników.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...

Forrester: Wskazówki dotyczące oceny zarządzania chmurą hybrydową

Ponieważ coraz więcej firm wdraża chmurę publiczną, większość wybiera strategia chmury hybrydowej. Dzieje się tak dlatego, że starsze obciążenia i aplikacje nie...

Przetestowano bezpompową chłodnicę procesora AIO Wielend

Chłodnica procesora Wielend AIO to prototypowa chłodnica cieczy z zamkniętym obiegiem, pozbawiona pompy ani jakiejkolwiek formy aktywnego przepływu chłodziwa pomiędzy źródłem ciepła (blokiem...
Advertisment