Wistron wznawia produkcję iPhone’a w Indiach kilka miesięcy po zamieszkach


Trzy miesiące później zamieszki pracownicze zatrzymał linie montażowe, Wistron wznowił produkcję iPhone’a w Indie.

Jednak zarówno firma, jak i rząd wydają się nieufne wobec powtórzenia się niepokojów spowodowanych niedostatecznie opłaconymi zarobkami. Wistron zajęło dwa miesiące ogłosić, że się restartuje produkcji i jeszcze jeden miesiąc, aby to zrobić, i to na razie na ograniczoną skalę…

Ekonomiczne czasy donosi o ostrożnym ponownym otwarciu.

Tajwański gigant elektroniczny Wistron, który produkuje iPhone’y dla Apple Inc., wznowił działalność produkcyjną w swoim zakładzie w dzielnicy Kolar w Karnatace, zatrudniając ograniczoną siłę roboczą wynoszącą około 6000 osób.

Firma zdecydowała się na ponowny rozruch w swoim 44-hektarowym kampusie w przemysłowym obszarze Narasapura, gdzie 12 grudnia była świadkiem brzydkich niepokojów zawodowych. Część pracowników wybiła szyby, przewróciło samochody i przeszukała ich miejsce pracy z powodu niezapłaconych zarobków, powodując zniszczenia miliony rupii.

Wcześniej firma zatrudniała około 12 000 osób, a znane osoby stwierdziły, że będzie się rozwijać stopniowo dopiero po dokładnym sprawdzeniu przeszłości kandydatów przed przyjęciem ich na pokład.

Chociaż śledztwo prowadzone przez rząd Indii potwierdził zarzuty pracowników, ostrzegł, że jakiekolwiek powtórzenie zamieszek może zagrozić pracy. Poprosił pracowników o skontaktowanie się z rządem, jeśli w zakładzie pojawią się jakiekolwiek przyszłe problemy.

Minister przemysłu Karnataka Jagadish Shettar, który odwiedził zakład w środę wraz z dodatkowym sekretarzem (przemysłu) Gauravem Guptą i komisarzem przemysłu Gunjanem Krishną, nawiązał kontakt z pracownikami i poprosił ich o skontaktowanie się z władzami, jeśli mają jakiekolwiek problemy.

Przemoc w miejscu pracy wpływa na egzystencję tysięcy pracowników, powiedział Shettar. Niektórzy pracownicy powiedzieli ministrowi, że tysiące z nich musiały zmierzyć się z problemami z powodu działania małej grupy pracowników.

Według doniesień firma Wistron wprowadziła szereg zabezpieczeń, a rząd obiecał również regularnie odwiedzać fabrykę w celu monitorowania.

Odrębne dochodzenie przeprowadzone przez firmę Apple potwierdził naruszenia prawa pracy, Z firmą umieszczenie firmy Wistron w okresie próbnym. Status ten umożliwia monterowi iPhone’a wznowienie produkcji w ramach istniejących umów, ale sprawia, że ​​nie jest on uprawniony do pozyskiwania dodatkowych zamówień, dopóki Apple nie będzie w pełni przekonany, że przyjęte środki są skuteczne.

Reklama

Trwałe rozwiązanie jest ważne, jak podobno oczekuje Apple przesunąć 7% do 10% całej produkcji iPhone’a z Chin do Indii.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Security Think Tank: Krótka historia (bezpiecznego) kodowania

Ponieważ technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, programiści stają przed większym niż kiedykolwiek wyzwaniem, aby nadążyć kod zabezpieczać i łagodzić stale rosnące...

Usługa przeciwdziałania nękaniu Block Party opuszcza Twittera w związku ze zmianami w interfejsie API

Block Party, usługa przeciwdziałająca nękaniu, zaprojektowana w celu zwalczania obraźliwych treści na Twitterze, to najnowsza aplikacja innej firmy, która opuszcza platformę w świetle...

Co to jest kalibracja baterii na Androidzie i dlaczego warto to zrobić

Smartfony z Androidem i słaba żywotność baterii to niekończący się romans. Pomimo wysiłków firm zajmujących się smartfonami, aby poprawić wydajność baterii poprzez...
Advertisment