Wirtualizacja Windows w Apple Silicon: czy nadal jest potrzebna?


Kiedy Apple przeniosło się z PowerPC na Intel w 2005 roku, jedną z istotnych zmian była możliwość natywnego uruchamiania systemu Windows w zwirtualizowanym środowisku. Apple ostatecznie doda funkcjonalność Boot Camp. Mimo to, chyba że uruchamiasz gry, używając programu takiego jak VMware Fusion lub Paralele, można uruchomić system Windows w zwirtualizowanym środowisku, nadal działając w systemie macOS (wówczas OS X). Wraz z przejściem na Apple Silicon historia wirtualizacji w systemie Windows jest nieco skomplikowana.

O Apple @ Work: Bradley Chambers zarządza siecią informatyczną przedsiębiorstwa od 2009 r. Dzięki swojemu doświadczeniu we wdrażaniu i zarządzaniu zaporami ogniowymi, przełącznikami, systemem zarządzania urządzeniami mobilnymi, Wi-Fi klasy korporacyjnej, setkami komputerów Mac i setkami iPadów, Bradley wskaże sposoby, w jakie Menedżerowie IT Apple wdrażają urządzenia Apple, budują sieci, aby je wspierać, szkolą użytkowników, historie z okopów zarządzania IT oraz sposoby ulepszania produktów dla działów IT przez Apple.

Paralele i VMware poczyniła ogromne postępy w rozwoju, wydając wersje swojego oprogramowania Apple Silicon, ale to tylko część historii. Tak, obie te aplikacje mogą działać. Tak, obie te aplikacje mogą wirtualizować Linuksa. Ani Parallels, ani VMware nie mogą obecnie wirtualizować systemu Windows na ARM. Czy ma to wpływ na większość dzisiejszych klientów korporacyjnych? Nie, ponieważ większość organizacji modernizuje swoje floty w cyklicznym cyklu, a jeśli wirtualizacja jest kluczową funkcją, nadal istnieją opcje firmy Intel do zakupu.

Dlaczego Apple Silicon nie może wirtualizować systemu Windows?

Co więc powstrzymuje system Windows w Apple Silicon? Według Craiga Federighiego jest to plik Decyzja Microsoft.

Jeśli chodzi o system Windows działający natywnie na komputerze, „to naprawdę zależy od firmy Microsoft” – powiedział. „Mamy dla nich podstawowe technologie, które pozwolą im to zrobić, aby uruchomić ich wersję ARM systemu Windows, która z kolei, oczywiście, obsługuje aplikacje trybu użytkownika x86. Ale to decyzja, którą musi podjąć Microsoft, aby udzielić licencji na tę technologię, aby użytkownicy mogli uruchamiać ją na tych komputerach Mac. Ale komputery Mac są z pewnością bardzo do tego zdolne ”.

W dłuższej perspektywie w najlepszym interesie firmy Microsoft jest kontynuowanie wirtualizacji systemu Windows w systemie macOS w przyszłości.

Czy wirtualizacja systemu Windows ma krytyczne znaczenie w 2021 roku?

Moim zdaniem tak i nie. Myślę, że dla Apple i Microsoft ważne jest kontynuowanie wirtualizacji Windows w systemie macOS, ale nie było to to samo, co w 2005 roku. W 2005 roku większość aplikacji korporacyjnych nadal opierała się na systemie Windows, a wersja Microsoft Office z 2004 roku nie była porównywalny z osobą z PC. Obecnie większość podstawowych aplikacji korporacyjnych jest opartych na sieci Web lub na wielu platformach dzięki technologii takiej jak Electron. Wersja pakietu Microsoft Office dla systemu macOS to jedna z najlepszych aplikacji pakietowych na komputer Mac. Myślę, że wolałbym uruchomić Office niż korzystać z pakietu narzędzi Dysku Google, gdybym miał wybór. Nie sądzę jednak, że Boot Camp kiedykolwiek przejdzie na Apple Silicon.

Reklama

Jednak nadal istnieją sytuacje, w których klienci będą chcieli wirtualizować system Windows na macOS. Jeśli organizacje muszą zwirtualizować aplikację Windows w całej swojej flocie, prawdopodobnie używają czegoś takiego Citrix, chociaż. Jest to jednak znacznie bardziej skalowalne rozwiązanie niż zarządzanie całkowicie oddzielną instalacją systemu Windows we flocie komputerów Mac.

Podsumuj wirtualizację systemu Windows w Apple Silicon

Mam nadzieję, że Microsoft w końcu zezwoli na działanie Windows ARM na Apple Silicon kilka razy, gdy będę potrzebował aplikacji na PC na moim Macu. Korzystam z aplikacji takich jak VMware Fusion i Paralele od dłuższego czasu, ale moja potrzeba ich z dnia na dzień maleje z roku na rok. Ponieważ w 2021 r.istotniejsze aplikacje dla przedsiębiorstw będą oparte na sieci Web, posiadanie doskonałej przeglądarki, która jest zawsze aktualna, jest pod wieloma względami ważniejsze.

Co myślisz o wirtualizacji Windows w Apple Silicon? Czy jest to coś, czego dzisiaj brakuje? Czy powstrzymałoby Cię to przed zakupem domeny M1 Mac w przyszłości?

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skróty Apple i ChatGPT dla komputerów Mac

OpenAI niedawno uruchomiło swoją oficjalną aplikację ChatGPT na komputery Mac (przed systemem Windows). Aplikacja macOS przenosi większość funkcji z wersji iPhone'a na...

Możesz teraz udostępniać hasła w swojej grupie rodzinnej Google

Nowa funkcja udostępniania haseł dotyczy tylko haseł przechowywanych w Google Password Manager – usłudze firmy, która natywnie przechowuje Twoje hasła i klucze w...

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...
Advertisment