Wipro dokonuje największego przejęcia w historii dzięki przejęciu 1,45 mld USD


Indyjski gigant usług IT Wipro przejmie globalną firmę Capco zajmującą się zarządzaniem i doradztwem technologicznym, aby wzmocnić swoją rolę w cyfrowej transformacji globalnych usług finansowych.

Przejęcie 1,45 mld USD 20-letniej firmy Capco z siedzibą w Londynie wzbogaci cyfrowe doświadczenie Wipro o doradztwo w zakresie usług finansowych w czasie, gdy transformacja cyfrowa nabiera tempa. Oznacza to również, że Wipro zatrudni 5000 dodatkowych pracowników w 30 lokalizacjach na całym świecie.

Thierry Delaporte, niedawno mianowany CEO w Wipro, powiedział, że umowa pomoże jej „dostarczać naszym klientom wysokiej klasy doradztwo, transformacje technologiczne i oferty operacyjne”.

Lance Levy, dyrektor generalny Capco, powtórzył Delaporte na temat korzyści płynących z połączonych mocnych stron firm. „Razem będziemy oferować indywidualne, kompleksowe rozwiązania transformacyjne, teraz oparte na innowacyjnej technologii na dużą skalę, aby stworzyć nowego wiodącego partnera w branży usług finansowych” – powiedział.

W okresie po Covid-19 przedsiębiorstwa planują przyspieszyć transformację cyfrową. Wnioski wyciągnięte z pandemii nauczyły ich, jak ważna jest możliwość zdalnego działania i świadczenia usług cyfrowych w razie potrzeby. Firmy świadczące usługi finansowe muszą również upewnić się, że zmieniają swoje usługi dla klientów, ponieważ klienci coraz częściej przenoszą się do Internetu.

Peter Schumacher, Prezes firmy doradztwa w zakresie zarządzania The Value Leadership Group, powiedział, że znaczące przejęcie odzwierciedla duże zmiany wprowadzone przez Delaporte, który został CEO Wipro w lipcu 2020 roku.

„Wiele z wcześniejszych przejęć Wipro nie powiodło się i nie jest zaskoczeniem, że wielu analityków finansowych i innych ekspertów branżowych jest sceptycznych, że ta umowa zapewni synergię i wzrost zysków, które obiecał Wipro”

Peter Schumacher, Grupa Przywództwa Wartości

Reklama

Powiedział, że tego dużego przejęcia spodziewałby się od jednego z większych indyjskich dostawców, Cognizant lub Infosys, ale nie Wipro. „Inicjatywy Delaporte pokazują, że nie tylko stara się uczynić Wipro szybszym i bardziej zwinnym poprzez uproszczenie i uporządkowanie biurokracji firmy, ale, co ważniejsze, stara się także wyróżnić Wipro, dodając i rozwijając nowe możliwości” – powiedział.

Schumacher powiedział jednak, że to poważny hazard. „Wiele z wcześniejszych przejęć Wipro nie powiodło się i nie jest zaskoczeniem, że wielu analityków finansowych i innych ekspertów branżowych jest sceptycznych, że transakcja ta zapewni synergię i wzrost zysków, które obiecał Wipro” – powiedział.

Zadał pytanie, czy Wipro „przekroczyło swoje możliwości równoległego zarządzania wszystkimi tymi ważnymi czynnościami” i „odgryzło więcej, niż jest w stanie przeżuć”.

Schumacher dodał, że Wipro, podobnie jak wiele dużych indyjskich firm świadczących usługi informatyczne, jest bogate w gotówkę i bardzo chętnie umacnia swoją pozycję rynkową.

Szereg indyjskich firm świadczących usługi IT, w tym Wipro, również poszerzało swoje możliwości, przejmując operacje klientów. Niektóre przejęcia wsparły również plany oszczędnościowe klientów.

Tylko w grudniu 2020 r. Wipro przejęło jednostki IT i 1300 pracowników niemieckiej hurtowni Metro w ramach umowy outsourcingu IT o wartości do 1 mld USD (745 mln GBP) w okresie dziewięciu lat. Indyjski dostawca zapłaci 36 milionów funtów za jednostkę, a przejęcie zapewni mu dodatkowy personel IT w Niemczech, Rumunii i Indiach.

Tymczasem pod koniec ubiegłego roku Tata Consultancy Services (TCS) nabył pracowników i część majątku operacji IT firmy Prudential Financial jako amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej bezpłatnie. Nastąpiło to po przejęciu przez firmę działu IT Postbanku od Deutsche Bank za 1 euro.

Chociaż przejęcia odbywały się za symboliczne kwoty, nabywcy ponoszą koszty operacyjne.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment