Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit


Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest zgromadzony zapas Bitcoinów i Ethereum. Istnieje także program zapewniający niektórym zaawansowanym użytkownikom możliwość zakupu akcji przed ich debiutem na rynku publicznym.

S-1 to dokument składany w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przed wejściem spółki na giełdę. Ujawnia różne rzeczy: dane dotyczące przychodów, czynniki ryzyka, kluczowe dane o firmie. I wysyła określone sygnały. W tym przypadku: widzę jakieś gówno z memami.

Mogę sobie całkowicie wyobrazić, jak znawcy korporacji dochodzą do wniosku, że Reddit to miejsce na zbiory memów, więc yolo itp. Z wyjątkiem jednej rzeczy: Redditorzy nie są tym zachwyceni.

“Początek końca.”

„Skróćmy to do cholery” napisał jeden użytkownik r/Wall StreetBets. „Nie udowodnili, że na tej bazie użytkowników lub zestawie danych można zarobić”.

I tam był ta osoba: “Ładuje do armaty w złośliwych zamiarach.” (Ci, którzy nie są obeznani z tym żargonem, zamierzają założyć się, że akcje spadną. Biorąc pod uwagę użycie „działka puttującego”, zakładam, że obstawiają mocno. Próbuję sobie wyobrazić sytuację, w której ładuje się zakład put -armata bez złych zamiarów, ale nie przyszło mi to do głowy.)

Reklama

OK, ale to tylko r/WallStreetBets! Z pewnością są inni użytkownicy Reddita, którzy są bardziej entuzjastycznie nastawieni, prawda? O r/technologii, najważniejszy komentarz w historii IPO brzmi: „Początek końca”. Krążą ponure spekulacje na temat środków, jakie zarząd może podjąć, aby zapewnić firmie rentowność – które subreddity mogą zostać zakazane, ile użytkownicy będą musieli zapłacić za publikowanie postów, większe obciążenie reklamami. I jeden z użytkowników nazwał program bezpośredniego udostępniania, która umożliwia najlepszym użytkownikom dokonanie zakupu wcześniej, jest „oszustwem”. To po prostu Reddit dokonuje oszustwa.” Są też wściekli, że Aaron Swartz został usunięty jako współzałożyciel.

To nie tylko ból brzucha. Istnieją poważne pytania dotyczące Reddita jako firmy. Reddit nie jest dochodowy. Reddit nigdy nie był dochodowy. Sekcja czynników ryzyka Reddita w IPO to: Jak Bloomberga Jak podkreśla Dave Lee z Opiniondłużej niż łączne czynniki ryzyka IPO Twittera i Facebooka.

„Myślę, że to całkiem fajne, że Reddit oferuje tę ofertę IPO swoim modom i użytkownikom”.

Dzieje się tak dlatego, że Reddit jest znacznie bardziej bezbronny wobec swoich użytkowników niż inne serwisy społecznościowe, jak jasno pokazały różne bunty Reddita. Stosowany przez nią model moderacji społeczności ma zalety — oznacza, że ​​60 000 modów jest lepiej zaznajomionych ze swoją społecznością niż wykonawcy. Ale Reddit im nie płaci, przez co trudniej będzie im je kontrolować.

Jeśli przymrużysz oczy, zobaczysz, jak Reddit próbuje zmniejszyć to ryzyko, oferując udziały zaawansowanym użytkownikom. Ponieważ są akcjonariuszami, będą chcieli zachować wartość swoich akcji. Oznacza to, że rzadziej podejmowaliby działania, które odcięłyby przychody z reklam, na przykład nagłe zamknięcie subreddita w ramach protestu.

„Myślę, że to całkiem fajne, że Reddit oferuje tę ofertę publiczną swoim modom i użytkownikom” – powiedział mi Kevon, użytkownik Reddita, który poprosił mnie o zidentyfikowanie go. „To miłe, małe podziękowanie, które w rzeczywistości może mieć pewną wartość pieniężną”.

Program udostępniania kierowanego Reddit działa w następujący sposób: Kwalifikowani użytkownicy — ludzie z wystarczającą karmą lub którzy spędzili wystarczająco dużo czasu pracując jako modyw zasadzie — otrzymałem e-mail od firmy z prośbą o podanie pewnych danych osobowych w celu wstępnej rejestracji do programu. Po około trzech tygodniach wszyscy, którzy się zarejestrowali, otrzymają e-mail z informacją, czy się zakwalifikowali. (W zależności od liczby zarejestrowanych osób może istnieć lista oczekujących). Osoby, które się zakwalifikują, otrzymają jednak „dalsze instrukcje”. Często zadawane pytania na Reddicie nie jest jasne, czego będą dotyczyć te instrukcje.

Program akcji „szczerze mówiąc wydaje mi się chwytem marketingowym”.

Kevon rozważa zakup akcji w programie Reddit i może kupić więcej po wejściu na giełdę, jeśli uzna, że ​​akcje są niedowartościowane.

Możesz na to spojrzeć, podobnie jak Kevon, jako na miłe podziękowanie dla ludzi, którzy w znaczący sposób przyczynili się do tego. Ale powiedzmy, że poświęciłeś godziny swojego życia na bycie modem Reddit i kupiłeś udziały. Istnieje możliwość, że stracisz pieniądze – i to skutecznie płacić o przywilej moderowania treści. Zabawa!

Program akcji „szczerze mówiąc wydaje mi się chwytem marketingowym” – mówi Dan M., który również otrzymał tę ofertę. Przecież to nie jest tak, że akcje rozdaje się za darmo – mówi.

Wszyscy użytkownicy Redditu, z którymi rozmawiałem w związku z tą historią, byli zachwyceni Redditem jako społecznością. W epoce internetowej śmieci SEO i przynęty angażującej media społecznościowe jest to jeden z jasnych punktów. To miejsce, w którym wciąż pracują pasjonaci i eksperci, gdzie ludzie wciąż mogą się czegoś nauczyć – mówi Dan. „Podczas gdy reszta Internetu to jeden wielki bałagan, Reddit nadal sprawia wrażenie miejsca, w którym można się czegoś dowiedzieć i dobrze się bawić” – mówi u/itsreallyreallytrue, który również otrzymał zaproszenie i rozważa przystąpienie do programu udostępniania.

Jednak dobra społeczność to nie to samo, co rentowny biznes. Pomimo założenia w 2005 r. serwis S-1 zauważa, że ​​Reddit jest „na wczesnym etapie monetyzacji naszej działalności i nie ma pewności, że będziemy w stanie skalować naszą działalność pod kątem przyszłego wzrostu”. Większość przychodów Reddita pochodzi z reklam, ale nie jest on zbyt dobry w zarabianiu pieniędzy. Może to wynikać z leseferystycznego podejścia do umiaru; mowa nienawiści została zakazana w serwisie dopiero w 2020 roku.

„Kierownicy patrzą na bardzo zaangażowaną społeczność i myślą, że„ musi być sposób na wyciśnięcie z tego pieniędzy ”. Ale może po prostu nie ma.”

Poza tym zaangażowanie użytkowników nie jest regularne. Wydarzenia takie jak wojna na Ukrainie i wydanie gry wideo Pierścień Eldena — to przykłady własne Reddita — prowadzą do gwałtownego wzrostu zaangażowania użytkowników. Wielu użytkowników jest pasywnych, nawet nie jest zalogowanych. Zatem targetowanie jest nieco trudniejsze niż na przykład na Instagramie.

„To Tumblr od nowa” – mówi Dan, który nie kupuje akcji. „Kierownicy patrzą na bardzo zaangażowaną społeczność i myślą, że„ musi być sposób na wyciśnięcie z tego pieniędzy ”. Ale może po prostu nie ma.”

Jasne, Reddit próbuje dywersyfikować swoje przychody poprzez sprzedaje swoje dane, aby pomóc w szkoleniu sztucznej inteligencji; Nie sądzę, żeby to był odpowiedni moment Umowa Google’ana kilka dni przed upublicznieniem S-1, był zbiegiem okoliczności.

Reddit próbował także zarabiać poprzez inicjatywy blockchain. To jest stare NFT jako kolejne źródło przychodów. (W szczytowym okresie szumu wokół NFT niektóre z tych aktywów sprzedano za miliony – i teraz większość NFT jest „bezwartościowa”..”) Też musiało zakończyć produkt Punkty Społecznościktóry był dla wielu katastrofa których żetony nagle straciły wartość.

Punkty społeczności były chwytem marketingowym; czy akcje też są chwytem marketingowym?

Wypady na web3 – poza udziałami w Bitcoinach i Ethereum, których wartości Reddit nie ujawnił w swoim S-1 – budzą we mnie pewne podejrzenia co do akcji oferowanych użytkownikom. Punkty społeczności były chwytem marketingowym; czy akcje też są chwytem marketingowym?

Za te sztuczki możemy zrzucić winę na dyrektora generalnego Steve „u/spez” Huffman. To nie jedyne dziwaczne decyzje, jakie podjął. Powiedział, że podwyżka cen API w zeszłym roku, która doprowadziła na przykład do protestów użytkowników, była częściowo spowodowana tym, że „Elonowi Muskowi się to udało.” (Jak Twitter — przepraszam, mam na myśli X — radzi sobie z reklamodawcami, spez?) Jego tournée PR podczas buntu na Reddicie szczerze mówiąc katastrofalne.

A podczas gdy Huffman Teraz uważa, że ​​Reddit jako zbiór danych szkoleniowych dla AI jest cenny, pozwolił członkowi zarządu Samowi Altmanowi wyssać dane z Reddita za darmo; Altman był i nadal jest dyrektorem generalnym OpenAI. Altman jest także trzecim co do wielkości akcjonariuszem Reddita i posiada ponad dwukrotnie więcej akcji niż Huffman. Altman był dyrektorem generalnym Reddita przez osiem dni.

W S-1, Huffman Jest wymienione jako czynnik ryzyka, ale być może niewłaściwie. „Huffman odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu naszą firmą i odgrywa zasadniczą rolę w rozwoju naszej technologii i wyznaczaniu kierunku strategicznego”, dlatego jest trudny do zastąpienia, mówi S-1. The rzeczywisty czynnikiem ryzyka jest liczba ludzie, którzy uważają, że „pieprzyć spez” to świetne hasłoponieważ jego praca w większym stopniu niż jakakolwiek inna praca dyrektora generalnego mediów społecznościowych zależy od zadowolenia użytkowników.

„Pieprzyć Speza, pieprzyć Elona, ​​pieprzyć Sama Altmana”.

Cóż, wielu z tych użytkowników nie wydaje się zbyt zadowolonych z pierwszej oferty publicznej i oczekują, że Huffman doprowadzi witrynę do ruiny. „Nie widzę nic dobrego, co mogłoby wyniknąć z upublicznienia Reddita” – powiedział mi Dan M. „Nie żeby to zabrzmiało dramatycznie, ale to trochę jak ostatni gwóźdź do trumny Reddita po latach pogarszającej się jakości”.

Kevon, który powiedział mi, że myśli o inwestowaniu, twierdzi, że Huffmanowi przepłacono. (W zeznaniach wskazano, że Huffman zarabia 193 miliony dolarów w 2023 r.). Był zaskoczony, że Huffman zarobił tak dużo, podczas gdy firma przynosiła straty.

u/itnaprawdęnaprawdę prawda było bardziej zwięzłe. „Wibruje narcystyczny dyrektor generalny technologii” – powiedział o Huffmanie. „Pieprzyć Speza, pieprzyć Elona, ​​pieprzyć Sama Altmana”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment