Wielka Brytania uruchamia stypendium, aby przyciągnąć talenty technologiczne do rządu


Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił rozpoczęcie programu stypendiów innowacyjnych, którego celem jest przyciągnięcie technologii i talentów cyfrowych do sektora publicznego w ramach szerszego planu badań i rozwoju.

Inicjatywa, prowadzona wspólnie przez Number 10 i Government Digital Service i finansowana przez gabinet rządu, została zainspirowana programem stypendium prezydenta Stanów Zjednoczonych i jest wspierana przez radę doradczą liderów cyfrowych i technologicznych w sektorze publicznym i prywatnym, a także ze środowisk akademickich. .

Po raz pierwszy ogłoszono w czerwcu 2020 r jako sposób na przyciągnięcie najlepszych talentów cyfrowych i technologicznych z całej Wielkiej Brytanii oraz z zagranicy do rządu, w ramach programu co roku do służby publicznej w Wielkiej Brytanii dołączy 10 stypendystów. Wnioski od potencjalnych stypendystów są otwarte od 10 marca do 28 marca 2021 roku.

Według Joanny Davinson, przewodniczącej rady doradczej i dyrektora wykonawczego Centralnego Biura ds. Cyfryzacji i Danych, rząd uważa, że ​​posiadanie odpowiednich umiejętności technicznych i doświadczenia w branży cyfrowej, danych i technologii jest „niezbędne”, aby usprawnić świadczenie usług publicznych.

„Mamy już bogactwo talentów w służbie cywilnej, a ten program pozwoli nam wykorzystać zewnętrzną wiedzę ekspercką do sprostania niektórym z największych wyzwań, przed którymi stoimy” – powiedziała.

Kandydaci przyjęci do programu będą pracować nad modernizacją usług publicznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a także innowacyjnych podejść spoza rządu. Kohorta 2021 będzie pracować w pięciu departamentach rządu centralnego i będzie współpracować z wyższymi rangą liderami w służbie cywilnej, jednocześnie budując relacje z innymi członkami grupy.

Reklama

Pula projektów, w które będą zaangażowani stypendyści, obejmuje inicjatywę wykorzystującą głębokie uczenie wzmacniające do wspierania planowania operacji wojskowych w Ministerstwie Obrony; projekt wykorzystania potencjału formatów cyfrowych w edukacji prowadzony przez Departament Edukacji; oraz projekt analizy danych jako sposobu reagowania na kryzysy humanitarne prowadzony przez Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju.

Dane będą również centralnym punktem projektu, który będzie kierowany przez pracownika Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, koncentrując się na projektowaniu rozwiązań o dużym wpływie na dane w rozwiązywaniu wyzwań związanych z Covid-19 i nie tylko, podczas gdy technologia cyfrowa będzie lepsza. Ministerstwo Sprawiedliwości skupi się na zarządzaniu przestępcami w społeczności.

Ogłoszenie programu stypendialnego jest następstwem serii inicjatyw ogłoszonych latem ubiegłego roku w ramach szerszego planu pomocy w przegrupowaniu brytyjskiej gospodarki po pandemii Covid-19. Obejmują one zobowiązanie do zwiększenia inwestycji w badania i rozwój do 22 miliardów funtów rocznie do 2024-25, z przyciąganiem, zatrzymywaniem i rozwijaniem talentów jako jednym z kluczowych filarów planu.

Aby osiągnąć te cele, rząd uruchomił Biuro ds. Talentów, którego zadaniem było również zbadanie usprawnienia systemu imigracyjnego, aby pomóc międzynarodowym profesjonalistom przyjeżdżającym do Wielkiej Brytanii „lepiej zrozumieć oferowane możliwości i przełamać wszelkie bariery, jakie mogą napotkać”. .

Uwzględniono ostatni budżet rządu zobowiązanie do podjęcia reformy wizowejs zmodernizować brytyjskie wysoko wykwalifikowane rozwiązania migracyjne, koncentrując się na takich obszarach, jak technologia, nauka, badania i środowiska akademickie. Obejmuje to wprowadzenie wizy punktowej w marcu 2022 r. Ze strumieniem skierowanym do szybko rozwijających się start-upów, dzięki czemu specjaliści z ofertą pracy od brytyjskich scaleup mogą kwalifikować się do szybkiej wizy.

Inne inicjatywy związane z wizami obejmują zamiar przeglądu wizy innowacyjnej, aby ułatwić wykwalifikowanym przedsiębiorcom założenie firmy w Wielkiej Brytanii i uzyskanie wizy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

23 maja 2024 r. — MacBooki ze wszystkimi ekranami, aktywności na żywo w Shazam i nie tylko

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...

Czy możesz umieścić gry Steam w swoim testamencie?

Pewnego dnia umrzesz. Wszyscy to zrobimy. Ale co stanie się z Twoją biblioteką gier cyfrowych, gdy to zrobisz? ...

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...
Advertisment