Wielka Brytania planuje podejście „pełnego spektrum” do krajowego bezpieczeństwa cybernetycznego


Rząd ma opracować nowe podejście „pełnego spektrum” do brytyjskiego narodowe bezpieczeństwo cybernetyczne zdolności w tym tygodniu w Zintegrowanym przeglądzie bezpieczeństwa, obrony, rozwoju i polityki zagranicznej, który ma zostać opublikowany jeszcze w tym tygodniu.

W tym, co jest określane jako największy przegląd zdolności obronnych Wielkiej Brytanii i stanowiska w zakresie bezpieczeństwa narodowego od zakończenia zimnej wojny, rząd przedstawi znaczenie bezpieczeństwa cybernetycznego dla obronności narodu, począwszy od wzmocnionych cyberprzestępców Siły Zbrojne, aż po bezpieczeństwo w Internecie dla użytkowników domowych.

Rząd powiedział, że propozycje, które mają zostać zawarte w przeglądzie, radykalnie zwiększą zdolność Wielkiej Brytanii do wykrywania, zakłócania i odstraszania wrogów, korzystając z rewolucji cyfrowej. Niedawne ataki na interesy Wielkiej Brytanii pokazali, że przeciwnicy również inwestują we własne możliwości, stąd potrzeba nowego podejścia, będzie argumentował.

Nowa strategia cybernetyczna stworzy dostosowany do celu ekosystem cybernetyczny, przynosząc więcej inwestycji w edukację, partnerstwa z branżą bezpieczeństwa oraz lepszą integrację w ramach służb obronnych i wywiadowczych – twierdzi rząd.

„Siła cybernetyczna rewolucjonizuje sposób, w jaki żyjemy i walczymy w naszych wojnach, tak jak siły powietrzne 100 lat temu. Musimy rozwinąć nasze możliwości cybernetyczne, abyśmy mogli wykorzystać możliwości, jakie stwarza, zapewniając jednocześnie, że ci, którzy chcą użyć jego mocy do zaatakowania nas i naszego stylu życia, są na każdym kroku przeszkadzani ”- powiedział premier Boris Johnson.

„Nasze nowe, kompleksowe podejście do cyberprzestrzeni zmieni naszą zdolność do ochrony naszych ludzi, promowania naszych interesów na całym świecie i poprawiania życia Brytyjczyków każdego dnia”.

Reklama

Oprócz publikacji recenzji i nadchodzącej białej księgi, Johnson ogłosi również w tym tygodniu, że nowe Narodowe Siły Cybernetyczne (NCF) – których utworzenie została ogłoszona w listopadzie 2020 r w ramach pakietu środków o wartości 16,5 mld funtów – będzie zlokalizowany w północnej Anglii, w miejscu połączenia proponowanego regionalnego korytarza cybernetycznego.

KFK po raz pierwszy gromadzi personel z agencji obronnych i wywiadowczych pod tym samym parasolem i będzie pracował nad różnymi projektami z całego spektrum bezpieczeństwa, takimi jak zakłócanie zdolności komórek terrorystycznych do komunikowania się za pomocą sieci komórkowych; wypychanie z cyberprzestrzeni poważnej i zorganizowanej przestępczości, w tym wykorzystywania seksualnego dzieci; oraz nowe systemy obronne dla brytyjskich samolotów wojskowych. Będzie również działać obok nowy brytyjski pułk cyberbezpieczeństwa, 13th Sygnały.

Rząd powiedział, że przyczyni się to do wzrostu i inwestycji w sektorach technologicznych, cyfrowych i obronnych poza Londynem oraz stworzy nowe partnerstwa między rządem, lokalnymi firmami technologicznymi i uniwersytetami na północy.

Sam sektor obronny utrzymuje obecnie około 35 000 miejsc pracy w północno-zachodniej Anglii – w tym 10 000 wspierających projektowanie morskie wokół Barrow w Cumbrii i kolejne 12 000 w przemyśle lotniczym wokół Preston w Lancashire, gdzie Wielka Brytania produkuje samoloty stealth piątej generacji F-35. Agencja wywiadowcza GCHQ ma również bazę w Manchesterze, łącząc się z dynamicznie rozwijającym się sektorem cyfrowym miasta.

Francis Gaffney, dyrektor wywiadu zagrożeń i reagowania na Mimecastpoparł propozycje rządu. „To pokazuje prawdziwy apetyt na podjęcie działań w celu ograniczenia ryzyka cyberataków na najwyższym szczeblu w kraju. Pomoże to Wielkiej Brytanii w utrzymaniu doskonałych zdolności cybernetycznych i usług, które są w stanie udaremnić ataki ze strony państw wroga, które chcą wyrządzić krzywdę za pośrednictwem sieci satelitarnych, komórkowych lub komputerowych, a także krytyczna infrastruktura krajowa (CNI) – powiedział.

Gaffney powiedział, że skutki pandemii Covid-19 ujawniły brak uwagi, jaką organizacje brytyjskie poświęciły praktykom cyberbezpieczeństwa, więc miał nadzieję, że włączenie cyberbezpieczeństwa na poziomie polityki krajowej będzie miało pozytywny wpływ na ogólną higienę zarówno obywateli, jak i biznes.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W serialu telewizyjnym Halo zmarnowano ulubioną postać fanów z gier

The Aureola Widowisko telewizyjne zawsze trzymał historię serii gier wideo na dystans. Od tego wczesne ogłoszenie „Srebrnej Osi Czasu” (całkowicie...

Yahoo zwalnia liderów Engadget

Prawie 20-letnia publikacja techniczna Engadget zwalnia dziś pracowników i przeprowadza restrukturyzację zespołów redakcyjnych, koncentrując się na nowym wzroście ruchu i przychodów. Zmiany...

Szef handlu USA: Kraj potrzebuje dodatkowego finansowania w postaci chipów

Sekretarz handlu USA, Gina Raimondo, była znaczącym gościem podczas wczorajszego wystąpienia Intel Foundry Direct Connect Keynote — została zaproszona (za pośrednictwem łącza wideo),...
Advertisment