Wiele funkcji iOS 18 i macOS 15 nie jest dostępnych w wersji beta 1


Firma Apple ogłosiła dziś główne aktualizacje swoich systemów operacyjnych podczas przemówienia otwierającego WWDC 2024. Zarówno iOS 18, jak i macOS 15 zawierają wiele nowych funkcji, w tym ulepszenia iMessage, więcej funkcji zapewniających ciągłość i Apple Intelligence. Jednak nie wszystkie z tych funkcji są obecnie dostępne dla użytkowników wersji beta.

Czytaj dalej, aby szczegółowo opisać, które funkcje ogłoszone podczas WWDC 2024 nie są jeszcze dostępne dla użytkowników wersji beta.

Inteligencja Apple

Tak, Apple Intelligence było jedną z głównych atrakcji tegorocznej WWDC. Apple w końcu wprowadziło własny zestaw narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki Apple Intelligence użytkownicy mogą przeglądać i podsumowywać teksty, generować odpowiedzi na e-maile, filtrować powiadomienia, generować obrazy i emoji, edytować zdjęcia i wiele więcej.

Jednak ci, którzy byli podekscytowani wypróbowaniem Apple Intelligence, są teraz rozczarowani. Dzieje się tak, ponieważ żadna z funkcji zademonstrowanych przez Apple podczas dzisiejszego wydarzenia nie jest dostępna w iOS 18 beta 1 ani macOS 15 beta 1. A uruchomienie funkcji AI zajmie Apple jeszcze więcej czasu.

Oto iPhone'y, iPady i komputery Mac kompatybilne z „Apple Intelligence”

Firma twierdzi, że Apple Intelligence zostanie wydane „w wersji beta” jesienią tego roku. Innymi słowy, istnieje ogromna szansa, że ​​nie uda nam się zapoznać z nowymi funkcjami AI przed premierą nowych iPhone’ów we wrześniu. Warto to zauważyć funkcje AI wymagają A17 Pro lub nowszego dla iPhone’a lub M1 lub nowszego dla iPada i Maca.

Reklama

RCS

Apple potwierdziło to w zeszłym roku dodałoby obsługę RCS (Rich Communication Services) na iPhone’a wraz z przyszłą aktualizacją oprogramowania. Teraz to wiemy Obsługa RCS rzeczywiście pojawi się w iOS 18.

Dzięki RCS użytkownicy iPhone’a mogą wysyłać bogate wiadomości z dźwiękiem i większymi plikami multimedialnymi do użytkowników Androida. Chociaż wiadomości RCS będą nadal oznaczone zielonymi dymkami, aplikacja Wiadomości będzie wyświetlać w rozmowie etykietę „Wiadomość tekstowa – RCS”.

RCS iOS 18

Ale przynajmniej na razie nie ma oznak obsługi RCS w iOS 18 beta 1.

Przeprojektowana aplikacja Poczta

Po latach Apple w końcu przeprojektowuje aplikację Mail. Teraz aplikacja automatycznie filtruje i kategoryzuje e-maile według kategorii, takich jak transakcje, aktualizacje i promocje. Istnieje również kategoria e-maili uznawanych za ważne. Nowa wersja Mail ułatwia także znajdowanie i przeglądanie e-maili zawierających potwierdzenia i biuletyny od tego samego nadawcy.

Ale zła wiadomość jest taka – jak się domyślacie – nowa aplikacja Mail nie jest dostępna w iOS 18 beta 1. Apple twierdzi, że aplikacja zostanie wprowadzona „jeszcze w tym roku” wraz z przyszłą aktualizacją iOS 18.

Aplikacja pocztowa na iOS 18

Najważniejsze atrakcje Safari

Apple wykorzystuje uczenie maszynowe do obsługi nowej funkcji Safari o nazwie Najciekawsze, która potrafi zidentyfikować istotne informacje, takie jak adres lub link do utworu na stronie internetowej, i wyświetlić je. Przeglądarka Safari Reader została także przeprojektowana tak, aby umożliwiała podsumowywanie artykułów.

Chociaż nowa wersja przeglądarki Safari jest już dołączona do systemów iOS 18 beta 1 i macOS 15 beta 1, nowe funkcje AI nie są obecnie dostępne.

Czytnik Safari wyróżnia iOS 18 macOS 15 beta

Kopia lustrzana iPhone’a

Zarówno w systemie macOS 15, jak i iOS 18 wprowadzono funkcję iPhone Mirroring, czyli nowy sposób interakcji z iPhonem z poziomu komputera Mac. Ta funkcja umożliwia przeglądanie ekranu iPhone’a i sterowanie nim z poziomu komputera bez konieczności dotykania telefonu. Możesz także przeciągać i upuszczać pliki między systemem macOS a lustrzanym iPhonem.

Przynajmniej w wersji beta 1 ta funkcja nie jest dostępna.

iPhone lustrzany macOS 15 iOS 18

Panoramiczny wirtualny wyświetlacz Mac

Apple Vision Pro otrzymuje pierwszą dużą aktualizację oprogramowania wraz z systemem VisionOS 2, a jedną z nowych funkcji jest panoramiczny wyświetlacz Mac Virtual Display, który w zasadzie daje użytkownikom możliwość oglądania ekranu komputera Mac jako ogromnego, ultraszerokokątnego wyświetlacza. Apple twierdzi, że jest to odpowiednik posiadania dwóch ekranów 4K obok siebie.

Nawet jeśli zainstalujesz system VisionOS 2 beta na swoim Vision Pro, Apple twierdzi, że panoramiczny wyświetlacz wirtualny Mac będzie dostępny dopiero pod koniec tego roku wraz z przyszłą aktualizacją.

Panoramiczny wirtualny wyświetlacz Mac

Zakończyć

W wydanych dzisiaj wersjach beta dostępnych jest wiele innych nowych funkcji. Będziemy jednak musieli poczekać, aż dostępne będą niektóre z najbardziej ekscytujących funkcji.

Czy podczas dzisiejszego wydarzenia ogłoszono jakieś szczególne funkcje, które nie są dostępne w wersji beta 1? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...

24 czerwca 2024 – Rozmowy Apple i Meta, dramat DMA

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment