Więcej szczegółów na temat prawnego zwycięstwa Apple nad AliveCor jest już dostępnych


W zeszłym tygodniu Apple odniósł znaczące zwycięstwo w sporze prawnym z AliveCor dotyczącym technologii monitorowania serca w zegarku Apple Watch. Jednak wówczas pełne szczegóły decyzji nie były dostępne ze względu na poufność.

W tym tygodniu sędzia zajmujący się tą sprawą opublikował publiczną wersję wyroku sądu, który stanął po stronie Apple.

Odeślę Cię do mojego pełna relacja z zeszłego tygodnia w celu uzyskania pełnych szczegółów batalii antymonopolowej AliveCor i Apple. Istota sytuacji była taka, że ​​w maju 2021 roku AliveCor złożył pozew antymonopolowy, argumentując, że zmiany wprowadzone przez Apple w algorytmie pomiaru tętna zegarka Apple Watch mają charakter antykonkurencyjny.

Sprawa dotyczyła aktualizacji algorytmu pomiaru tętna zegarka Apple Watch dokonanych w ramach systemu watchOS 5 w 2018 r., w ramach których firma dokonała aktualizacji z algorytmu „Heart Rate Path Optimizer” (HRPO) do algorytmu „Heart Rate Neural Network” (HRNN). AliveCor argumentował, że zmiany te pogarszają komfort korzystania z funkcji SmartRhythm, dostępnej w jej własnej aplikacji na system watchOS.

Następnie w maju 2021 r. AliveCor złożył pozew antymonopolowy, twierdząc, że Apple powinien był w dalszym ciągu udostępniać dane o tętnie zegarka Apple Watch również z algorytmów sprzed systemu watchOS 5. Apple jednak tego nie zrobił, ponieważ stwierdził, że HRNN jest dokładniejszy.

Sędzia okręgowy USA Jeffrey White wydał orzeczenie na korzyść Apple, stwierdzając, że zmiany wprowadzone przez Apple w systemie watchOS nie są antykonkurencyjne i że sprawa nie powinna trafiać do sądu przysięgłych. Warto zauważyć, że sąd odrzucił również twierdzenie AliveCor, jakoby Apple naruszył kalifornijskie prawo o nieuczciwej konkurencji.

W upublicznionej dziś pełnej wersji postanowienia znajduje się więcej szczegółów na temat specyfiki postanowienia sądu. „Sąd po prostu nie może przyjąć zaproszenia AliveCor do mikrozarządzania algorytmami, które Apple utrzymuje w systemie watchOS, nakazując Apple modyfikację interfejsu API trybu treningowego w celu ponownej integracji HRPO i zapewnienia programistom zewnętrznym dostępu do wartości HRPO” – wyjaśnia decyzja.

Reklama

Na przykład sędzia wyjaśnia, że ​​konkurenci nie mają prawa kontrolować decyzji dotyczących produktów Apple – i właśnie to próbował zrobić AliveCor. „Apple ma prawo wprowadzić zmianę produktu, która jest szkodliwa z pewnych powodów, pod warunkiem że w inny sposób stanowi poprawę dla konsumentów” – stwierdził sędzia.

I więcej:

Logiczny wniosek ze stanowiska AliveCor jest taki, że Apple musiałoby zachować dowolny algorytm używany przez jednego programistę w systemie watchOS, gdyby usunięcie przestarzałych algorytmów zakłócałoby działanie aplikacji innych firm i zapewniło Apple większy udział w rynku. HRPO było tylko jednym z wielu algorytmów w interfejsie API trybu treningu, a interfejs API trybu treningu jest tylko jednym z wielu interfejsów API w systemie watchOS. Każdy z nich zajmuje miejsce i wymaga do działania baterii, co oznacza, że ​​nadmierne włączenie spowolni działanie Apple Watch i szybciej rozładuje baterię. Taki wynik byłby nie do utrzymania i utrudniałby innowacje, które mają promować przepisy antymonopolowe.

Więcej szczegółów na temat odrzucenia twierdzenia AliveCor, że Apple naruszył kalifornijskie prawo o nieuczciwej konkurencji:

Rola Trybunału nie polega na analizowaniu w nieskończoność jakości algorytmów opracowywanych przez Apple do użytku przez każdego indywidualnego programistę będącego stroną trzecią w celu zapewnienia, że ​​jakość ta nigdy nie ulegnie pogorszeniu z jakiegokolwiek powodu. Nakaz taki mógłby ograniczyć konkurencję, zniechęcając przedsiębiorstwa do wprowadzania ulepszeń produktów, które przyniosą korzyści konsumentom jako całości, ze szkodą dla niektórych stron preferujących status quo.

Pełny dokument dostępny jest poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...
Advertisment