Wiązka kablowa przyszłości jest już oficjalnie dostępna


Pojawił się nowy rodzaj wiązek kablowych, który zjednoczy dwa coraz droższe rachunki – kabel Charter’s Spectrum i usługi przesyłania strumieniowego Disneya – w jeden. Jest to rodzaj posunięcia, które wszyscy chcielibyśmy, aby telewizja kablowa podjęła 10 lat temu, kiedy wszyscy abonowaliśmy telewizję kablową. To ekscytująca wiadomość, ale dla szybko kurczącej się publiczności.

Ten pakiet jest zaskakującym wynikiem przedłużającego się sporu pomiędzy Character i Disneyem. Wcześniej w tym miesiącu, Kanały należące do Disneya w Spectrum zgasły. Żadnego ESPN-a. Żadnego kanału Disneya. Brak efektów. Ze względu na sposób działania telewizji kablowej nie można było nawet oglądać swobodnie nadawanego kanału, takiego jak ABC, jeśli korzystano ze Spectrum.

Obie firmy prowadziły zacięte negocjacje i konkurencję. Charter, drugi co do wielkości dostawca telewizji kablowej w USA, z ponad 32 miliony abonentów, był zmęczony wysokimi cenami kanałów Disneya, zwłaszcza jego drogiego klejnotu w koronie, ESPN. Jednak w obliczu spadających abonamentów i ciągłych nagłówków gazet o śmierci telewizji kablowej Charter znajdował się na uboczu w negocjacjach. Disney, z ESPN, to ponad 150 milionów abonentów Disney Plus, prawie 50 milionów abonentów Hului więcej niż 4 miliony Hulu z abonentami Live TVnie był.

Ostatecznie obaj giganci zgodzili się na pakiet, który będzie korzystny dla obu stron. Teraz otrzymasz Disney Plus Basic (czyli wersję z reklamami), płacąc za pakiet TV Select firmy Spectrum. Skorzystaj z pakietu Spectrum TV Select Plus, a otrzymasz także ESPN Plus. Wynik powinien działać podobnie jak obecnie Max: jeśli subskrybujesz HBO za pośrednictwem operatora telewizji kablowej, Max otrzymasz za darmo; Disney Plus zacznie odczuwać to samo.

Tylko, oprócz uwzględnionych subskrypcji, Charter bierze stronę z księgi Amazon i Apple, umożliwiając zasadniczo łączenie rachunków. Czy musisz kupować kabel Spectrum, ponieważ jest to jedyny dostawca Internetu w mieście? Cóż, wkrótce być może będziesz mógł połączyć swój Hulu z usługą Live TV. Wiele usług, jeden rachunek. To krok naprzód w stosunku do sytuacji z HBO, w której musisz anulować HBO, a następnie subskrybować bezpośrednio Maxa, jeśli chcesz droższej wersji tej usługi 4K.

Nowy pakiet to dobra wiadomość dla konsumentów. Według badania C+R Research przeprowadzonego w 2022 r, 42 procent Amerykanów płaci za abonament, o którym zapomniało. Zatem ten nowy styl rozliczeń w Charter oznaczałby jedno miejsce, w którym można zobaczyć subskrypcje i w razie potrzeby usunąć dodatki. Mniej myślenia. Więcej kupowania i anulowania na własnych warunkach (miejmy nadzieję).

Reklama

„W przypadku Charter ta umowa dotyczyła… próby ratowania branży”.

Oczywiście firmy trochę niechętnie przyjęły ten styl subskrypcji. Usługi przesyłania strumieniowego chcą Twoich pieniędzy i nie przeszkadza im to, że zapominasz, ile wydałeś. Ale kabel się zmienia. Jego moc osłabła, a ciągłe twierdzenia dyrektora generalnego Netflix, Reeda Hastingsa, że ​​„kabel umiera”, wydają się znacznie trafniejsze niż kiedyś.

Istnieją oczywiste przykłady malejącej gwiazdy Cable’a. Oświadczyli to na początku tego roku zarówno Nielsen, jak i Leichtman Research więcej osób oglądało nietradycyjne media takich jak YouTube, TikTok i streaming niż tradycyjna telewizja. AMC, jedna z najpotężniejszych i najpopularniejszych sieci kablowych, nawiązała współpracę z Warner Bros. Discovery umieść część jego zawartości na Max. Warner Bros. Discovery połączył się z Paramount to sprzedać część swoich udziałów w The CW do Nextstar. Tymczasem Disney rozważa sprzedaż ABC Następnystar Lub Byrona Allena I próbuję zrozumieć zastanawiać się, czy sprzedać ESPN, podzielić go na części, czy zawrzeć umowę z inną firmą kochającą sport. Powodem, dla którego Disney zgodził się na tę historyczną umowę z Charter, jest przede wszystkim konieczność gromadzenia lukratywnych opłat za telewizję kablową, dopóki nie wymyśli, co zrobić z ESPN. Dlatego z radością pozwolił Charterowi porzucić niektóre ze swoich mniejszych sieci, takich jak Freeform (kanał znany wcześniej jako ABC Family).

„Bez ESPN nie można byłoby przejść do nowego modelu transformacji”.

W przypadku Charter ta umowa w mniejszym stopniu dotyczyła wartości dodanej Disney Plus i ESPN Plus, a bardziej próby ratowania branży. Dwa dni po ogłoszeniu na konferencji inwestorów w Nowym Jorku dyrektor finansowa Karty Jessica Fischer był wyraźnie optymistyczny wobec tej transakcjimówiąc uczestnikom, że może to „ustabilizować” pogrążoną w kryzysie branżę płatnej telewizji, szczególnie zachowując prawa ESPN.

„Bez ESPN nie można byłoby przejść do nowego modelu transformacji” – stwierdził Fischer: według Bloomberga. „Byliśmy skłonni zaakceptować oferowane przez nich podwyżki stóp rynkowych, ale tak naprawdę stało się tak dlatego, że wiedzieliśmy, że mają ten kluczowy atut i potrzebowaliśmy ich, aby byli pierwsi, aby wprowadzić nas w ten model transformacyjny”.

I mógłby to być model bardzo transformacyjny. Gdyby innym głównym streamerom, takim jak Paramount, Peacock i Starz, oferowano tę samą kwotę, którą płacisz za kabel, mogłoby to zapewnić im więcej abonentów i dać kablówce trochę więcej czasu.

Nie pomoże to jednak w przypadku dwóch największych usług przesyłania strumieniowego: Netflix i Amazon Prime Video. Nie mają żadnych linearnych kanałów nadawczych, które mogliby nadawać w telewizji kablowej, a ponieważ zdecydowana większość Stanów Zjednoczonych albo subskrybuje abonament, aby uniknąć popkulturowego FOMO, albo dlatego, że usługa zapewnia również superszybką wysyłkę, żadna firma tak naprawdę nie potrzebuje firm kablowych i ich pakietów .

A szkoda, bo choć nowy pakiet telewizji kablowej może nie uratować branży kablowej, sprawi, że wszystko stanie się o wiele wygodniejsze… pod warunkiem, że nadal należysz do tych coraz rzadszych osób: tych, które wciąż abonują telewizję kablową .



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment