Wiadomości Google zaczęły umożliwiać niektórym użytkownikom reagowanie dowolnymi emotikonami


Google zaczęło pozwalać niektórym użytkownikom swojej aplikacji Wiadomości reagować na wiadomości tekstowe za pomocą dowolnych emotikonów, zamiast ograniczać je do standardowego zestawu siedmiu, które mają jest dostępny w aplikacji od jakiegoś czasu (przez 9to5Google). Ta funkcja jest podobna do innych platform komunikacyjnych, takich jak Slack, WhatsApporaz płatne wersje Telegrama mieć — naciśnięcie i przytrzymanie wiadomości daje standardowe reakcje emoji, ale możesz wtedy uzyskać dostęp do selektora, aby zareagować, co chcesz.

Rozszerzone reakcje emoji wydają się być w tym momencie ograniczonym testem — 9to5Google mówi, że słyszał dwa raporty o tym, że jest wdrażany, i podczas gdy jedna osoba jest włączona Krawędźpersonel ma do niego dostęp, dwie inne osoby, które sprawdziły, nie. Google nie odpowiedział od razu Krawędźprośba użytkownika o komentarz na temat tej funkcji.

Podobnie jak w przypadku wszystkich funkcji dodanych do usług przesyłania wiadomości, dodatkowe reakcje mogą być nieco chaotyczne w zależności od tego, do kogo piszesz i jakie standardy komunikacji obsługuje telefon. Wydaje się, że działają dobrze, jeśli obie strony używają RCS, tj wymiana SMS-ów że Google naciska. Mój telefon nie ma jeszcze dostępu do rozszerzonego selektora, ale reakcje mojego kolegi wyświetlały się poprawnie, gdy korzystałem z aplikacji Wiadomości Google.

Nie mogę zareagować tym emotikonem, ale widziałem, kiedy ktoś zareagował nim na moją wiadomość.

Inne konfiguracje mogą jednak powodować bałagan. Na tym samym telefonie, który oczywiście obsługuje RCS, aplikacja Samsung Messages pokazuje reakcję jako osobną wiadomość tekstową, mówiąc: „😱 do „Czy możesz zareagować na tę wiadomość?” , ponieważ są to tylko SMS-y (ku rozczarowaniu Google).

Zrzut ekranu rozmowy SMS-owej.  Jedna wiadomość brzmi „Cześć”, a odpowiedź brzmi „twarz z szeroko otwartymi oczami emoji do„ Cześć ”.

Więc wracamy do tego…

Reklama

To, że reakcje nie przekładają się na iPhone’y, nie jest zaskoczeniem. Po pierwsze, system Tapback firmy Apple pozwala używać tylko określonego zestawu symboli, więc jest mało prawdopodobne, aby aplikacja Wiadomości firmy miała możliwość dodania dowolnego emoji do wiadomości. Nawet gdyby tak się stało, kto wie, czy tak by się stało; po latach reakcji użytkowników Apple pojawiających się jako osobne wiadomości tekstowe dla użytkowników Androida, wydawało się, że obie firmy wypracowały rozwiązanie, z reakcjami iMessage i Google Message tłumaczenie pomiędzy dwie platformy. A jednak, kiedy testowałem to dzisiaj ze standardowymi reakcjami, wróciłem do tego samego starego systemu oddzielania „[emoji] do [message]” zamiast pięknie wyświetlanych reakcji podczas przesyłania wiadomości między telefonem z Androidem a iPhonem.

Niezależnie od tego, co dzieje się między Apple i Google, cieszę się, że Google wprowadza tę funkcję na swoją platformę do wysyłania wiadomości tekstowych, nawet jeśli jest to naprawdę eleganckie tylko podczas czatów RCS. Jest to funkcja, której zawsze chciałem wszędzie i wygląda na to, że Google pracuje nad tym, aby tak było, przynajmniej dla osób korzystających z jej aplikacji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Streaming muzyki jest sprawiedliwy zarówno dla konsumentów, jak i artystów – stróż

Kompozytorzy i muzycy od dawna twierdzą, że streaming muzyki traktuje ich niesprawiedliwie, a mniejsi artyści zarabiają niewielkie sumy. Ale brytyjski organ nadzorujący...

Idealna cena 700-800 USD za kartę GeForce RTX 4080: ankieta TechPowerUp przeprowadzona wśród 11 000 respondentów

Idealna cena karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4080 „Ada” wynosi od 700 do 800 USD, wynika z niedawnej ankiety przeprowadzonej przez TechPowerUp na...

Najlepsze zabezpieczenia ekranu dla Google Pixel 6a w 2022 roku

Google Pixel 6a jest bezsprzecznie jednym z najlepszych budżetowych smartfonów z Androidem, jakie możesz teraz kupić. Dzięki funkcjom takim jak Android 13,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!