Wi-Fi Alliance wprowadza certyfikat Wi-Fi 7


Aby skomplikować niezwykle pracowity tydzień pod względem wiadomości technologicznych, stowarzyszenie Wi-Fi Alliance zdecydowało się ogłosić wydanie swojego certyfikatu dla Wi-Fi 7, który jest najbardziej zbliżony do oficjalnej wersji oferowanej przez tę organizację. Chociaż wielu producentów wdrożyło już tę technologię w wielu produktach, Wi-Fi 7 – czyli IEEE 802.11be – nie istniało aż do tego ogłoszenia. Jest to istotne w przypadku bezprzewodowego dźwięku, zapewniającego większą pojemność i mniejsze opóźnienia.

Aby skomplikować niezwykle pracowity tydzień pod względem wiadomości technologicznych, stowarzyszenie Wi-Fi Alliance zdecydowało się ogłosić wydanie swojego certyfikatu dla Wi-Fi 7, który jest najbardziej zbliżony do oficjalnej wersji oferowanej przez tę organizację. Chociaż wielu producentów wdrożyło już tę technologię w wielu produktach, Wi-Fi 7 – czyli IEEE 802.11be – nie istniało aż do tego ogłoszenia. Jest to istotne w przypadku bezprzewodowego dźwięku, zapewniającego większą pojemność i mniejsze opóźnienia.

Rzeczą najbardziej zbliżoną do nowego standardu Wi-Fi jest wydanie certyfikatu przez Wi-Fi Alliance – konsorcjum firm, które definiują Wi-Fi – czyli proces zapewniający, że kompatybilne produkty spełniają uzgodnione standardy dotyczące urządzeń protokoły. Prace nad Wi-Fi 7 trwały już od dłuższego czasu, co doprowadziło branżę do wypuszczenia na rynek produktów opartych na tej technologii jeszcze przed wydaniem tego certyfikatu.

Teraz dostępny jest certyfikat Wi-Fi Certified 7, który wprowadza nowe, zaawansowane funkcje, które zwiększają wydajność Wi-Fi i poprawiają łączność w różnych środowiskach. Nowe możliwości, jakie daje Wi-Fi 7, obejmują wysoką przepustowość, deterministyczne opóźnienia i większą niezawodność w przypadku ruchu krytycznego. Nowe przypadki użycia są dokładnie takie same, jakie mamy obecnie (o których zawsze wspominamy, gdy ogłaszana jest nowa technologia bezprzewodowa, taka jak 5G lub Wi-Fi 6). Ważne jest to, że najnowsza generacja Wi-Fi faktycznie sprawia, że ​​wiele z tych możliwości – takich jak nieskompresowane, ściśle zsynchronizowane wielokanałowe bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe audio o wysokiej rozdzielczości – jest rzeczywiście praktycznych i niezawodnych.

Certyfikat Wi-Fi Certified 7 stanowi kulminację szeroko zakrojonego procesu współpracy w ramach Wi-Fi Alliance, zapewniając interoperacyjność produktów i solidny, wyrafinowany ekosystem urządzeń. A ponieważ branża już przewidywała jego funkcje, Wi-Fi 7 szybko przyjmie się w szerokim ekosystemie, w którym oczekuje się, że w 2024 r. na rynek wejdzie ponad 233 miliony urządzeń, a do 2028 r. liczba urządzeń wzrośnie do 2,1 miliarda.

Routery, chipy i inne urządzenia Wi-Fi 7 są już dostępne. Wraz z wydaniem certyfikatu Wi-Fi Certified 7 producenci wyślą swoje urządzenia do jednego z 20 autoryzowanych laboratoriów testowych na całym świecie, aby potwierdzić, że ich urządzenia są zgodne ze specyfikacjami określonymi przez Wi-Fi Alliance i mają gwarancję prawidłowej współpracy. Po routerach, smartfony, komputery stacjonarne, tablety i inne urządzenia będą najwcześniejszymi użytkownikami Wi-Fi 7, równolegle ze sprzętem w siedzibie klienta (CPE).

Chęć wprowadzenia Wi-Fi 7 na rynek została w rzeczywistości podyktowana przez firmę szybkie przyjęcie Wi-Fi 6, ponieważ branża zajęła się podstawowymi kwestiami niezawodności i znalazła nowe sposoby na zmniejszenie opóźnień wraz ze wzrostem szybkości transmisji danych oraz nadanie ogólnie rzecz biorąc bardziej deterministycznej technologii Wi-Fi. Doprowadziło to do połączenia operacji multi-link (MLO) – charakterystycznej funkcji Wi-Fi 7, umożliwiającej urządzeniom Wi-Fi rozprzestrzenianie strumienia danych na wiele kanałów w jednym lub w wielu pasmach częstotliwości, w tym 6 GHz.

 

Reklama
Operacje wielolinkowe (MLO) pozwolą wykorzystać fakt, że istniejące pasmo 5 GHz Wi-Fi i nowe pasmo 6 GHz są stosunkowo bliżej siebie niż pasma 2,4 GHz i 5 GHz. Dzięki Wi-Fi 7 podłączone urządzenia będą mogły uzyskać dostęp do wielu kanałów jednocześnie.

Wi-Fi 7 zwiększa również rozmiar kanału ze 160 megaherców do nowego maksimum 320 MHz, ale nie będzie to powszechnie dostępne ze względu na przydział widma w niektórych regionach. Z tego powodu Wi-Fi 7 zawiera kolejną funkcję zwaną przebijaniem, która wykorzystuje dostępne widmo do utworzenia efektywnego kanału.

Zaawansowane funkcje opisane w Wi-Fi Certified 7 obejmują:
– Kanały 320 MHz: dostępne w krajach, które udostępniają pasmo 6 GHz dla Wi-Fi, ultraszerokie kanały podwajają rozmiar najszerszego obecnie kanału, aby zapewnić urządzenia wielogigabitowe i wysoką przepustowość.
– Multi-Link Operation (MLO): umożliwia urządzeniom jednoczesne przesyłanie i odbieranie danych przez wiele łączy w celu zwiększenia przepustowości, zmniejszenia opóźnień i poprawy niezawodności.
– 4K QAM: osiąga o 20% wyższą szybkość transmisji niż 1024 QAM.
– 512 Skompresowany blok-ack: poprawia wydajność i zmniejsza obciążenie.
– Wiele RU do jednej STA: poprawia elastyczność planowania zasobów widma w celu zwiększenia wydajności widma.
– Triggered Uplink Access: optymalizuje zdefiniowany przez Wi-Fi 6 wyzwalany dostęp uplink, aby obsłużyć strumienie wrażliwe na opóźnienia i spełnić wymagania QoS.
– Usługi komunikacyjne dotyczące gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych (EPS): zapewniają użytkownikom bezproblemową obsługę w zakresie bezpieczeństwa narodowego i gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych (NSEP), przy jednoczesnym zachowaniu priorytetu i jakości usług w sieciach dostępowych Wi-Fi

„Wprowadzenie certyfikatu Wi-Fi Certified 7 oznacza pojawienie się Wi-Fi najnowszej generacji i przyspieszy masowe przyjęcie Wi-Fi 7. Certyfikat ten podkreśla nasze nieustające zaangażowanie w dostarczanie najnowocześniejszej technologii, która na nowo definiuje sposób użytkownicy korzystają z sieci Wi-Fi, która zapewnia większą prędkość, lepszą wydajność i większą niezawodność, co poszerza horyzonty tego, co jest możliwe dzięki Wi-Fi” – mówi Kevin Robinson, prezes i dyrektor generalny Wi-Fi Alliance.

Firmy, w tym Broadcom, CommScope RUCKUS Networks, Intel, MaxLinear, MediaTek i Qualcomm utworzyły stanowisko testowe do certyfikacji i należą do pierwszych urządzeń z certyfikatem Wi-Fi 7.

„Nadeszła wersja Wi-Fi Certified 7, zapewniająca mniejsze opóźnienia, oszałamiające prędkości, determinizm i dużą pojemność w domach, przedsiębiorstwach i dużych obiektach publicznych. Rozwiązania Wi-Fi 7 firmy Broadcom, stworzone z myślą o naszym ultrapołączonym świecie, zapewniają niezawodne wielogigabitowe łącze szerokopasmowe łączność tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny uczestniczymy w stanowisku testowym i współpracujemy z partnerami z branży, aby zrewolucjonizować doświadczenia bezprzewodowe, uruchamiając takie funkcje, jak Multi-Link Operation (MLO), które pozwalają uniknąć zatorów i znacznie zmniejszają opóźnienia, układanie stanowi podstawę wciągającego cyfrowo i połączonego świata” – stwierdza Vijay Nagarajan, wiceprezes ds. marketingu w dziale komunikacji bezprzewodowej i łączności w firmie Broadcom.

„W ciągu ostatnich dwóch i pół dekady Wi-Fi zrewolucjonizowało sposób, w jaki współdziałamy i funkcjonujemy jako społeczeństwo. Jest to najważniejsza technologia codziennej łączności. Wciąż jesteśmy na początku ery 6 GHz, której zwiastunem jest Wi-Fi Fi 6E i jesteśmy gotowi odblokować niespotykane dotąd doświadczenia użytkowników sieci bezprzewodowej. Wi-Fi 7, które jest kolejnym krokiem tej ewolucji, oznacza coś więcej niż stopniową aktualizację — to skok w dziedzinę, w której prędkość, pojemność i niezawodność spotykają się sprostać nienasyconym wymaganiom naszego połączonego świata” – dodał David Coleman, dyrektor ds. sieci bezprzewodowej w biurze CTO Extreme Networks.

Po ogłoszeniu certyfikacji przez Wi-Fi Alliance, IEEE ratyfikuje także nową wersję standardu 802.11, co ma nastąpić lada moment.

www.wi-fi.org

 

Kwadraturowa modulacja amplitudy 4K (4K QAM) to sposób wysyłania wielu bitów informacji w tej samej chwili transmisji poprzez nakładanie sygnałów o różnych amplitudach i fazach. „4K” w 4K QAM oznacza, że ​​możliwe jest nałożenie na siebie ponad 4000 sygnałów jednocześnie, a dokładnie 4096.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment