WhatsApp podobno pracuje nad zabezpieczonymi hasłem kopiami zapasowymi zaszyfrowanych czatów


WhatsApp podobno pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich kopii zapasowych w chmurze dzięki nowej funkcji ochrony hasłem, która szyfruje kopie zapasowe czatu, udostępniając je tylko użytkownikowi. WABetaInfo zgłoszone o funkcji pracy w toku w zeszłym roku, a dziś udostępnione zrzuty ekranu o tym, jak mogłoby się to prezentować w aplikacjach serwisu na iOS i Androida.

„Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do kopii zapasowej iCloud Drive, możesz ustawić hasło, które będzie używane do szyfrowania przyszłych kopii zapasowych” – czytamy na jednym ze zrzutów ekranu. „To hasło będzie wymagane podczas przywracania z kopii zapasowej”. Następnie aplikacja prosi użytkownika o potwierdzenie numeru telefonu i wybranie hasła składającego się z co najmniej ośmiu znaków. Inny zrzut ekranu ostrzega, że ​​„WhatsApp nie pomoże odzyskać zapomnianych haseł”.

Chociaż czaty WhatsApp są szyfrowane od końca do końca, co oznacza, że ​​są widoczne tylko dla nadawcy i odbiorcy, usługa ostrzega, że ​​ta ochrona nie obejmuje kopii zapasowych online przechowywanych na dysk Google i iCloud. Na tych serwerach za bezpieczeństwo kopii zapasowych odpowiadają dostawcy usług w chmurze, którzy w przeszłości je dostępne dla organów ścigania z ważnymi nakazami przeszukania. Szyfrowanie kopii zapasowych hasłem, które znasz tylko Ty, teoretycznie uniemożliwiłoby komukolwiek dostęp do Twojej historii czatów bez Twojej autoryzacji.

Te najnowsze doniesienia o tej funkcji pochodzą, gdy reputacja WhatsApp stała się hitem nowa polityka prywatności, która wzbudziła obawy, że może przechowywać więcej informacji na Facebooku firmy macierzystej. Chociaż WhatsApp twierdzi, że nowa polityka nie wpływa na bezpieczeństwo osobistych wiadomości użytkowników, konkurencyjne usługi przesyłania wiadomości, takie jak Signal i Telegram, zauważyły wzrost zainteresowania gdy użytkownicy odkrywają inne opcje.

WhatsApp odmówił komentarza na temat niezapowiedzianej funkcji, gdy skontaktował się z The Verge, ale WABetaInfo ma dobre wyniki w wykrywaniu funkcji, zanim staną się oficjalne. To zauważone funkcje, takie jak dodawanie kontaktów za pomocą kodów QR lub znikające wiadomości na długo przed ich urzędnik ogłoszenia.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...

AOC przedstawia 27-calowy monitor Q27B3CF2 WQHD 100 Hz USB-C

Specjalista w dziedzinie wyświetlaczy, firma AOC, z dumą przedstawia nowy, elegancki model QHD, będący zorientowanym na wartość dodatkiem do linii monitorów B2C, serii...
Advertisment