Wewnątrz „czarnego rynku” Neopetów


Plik Neopets „Czarny rynek” nie jest strasznym miejscem – nie ma tu słabo oświetlonych uliczek, po których można by przejść, żadnych obcych okrytych ciemnymi ubraniami. W rzeczywistości czarny rynek wygląda bardzo podobnie do domeny inny części społeczności; graczy na forach i serwerach Discord, którzy są pasjonatami najczęściej zepsutej strony Neopets. Ludzie, którzy zajmują te miejsca, po prostu naginają zasady witryny, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Neopets, strona internetowa o stworzeniu zwierzaka, która istnieje od 1999 roku, wciąż ma oddanych graczy, nowych i starych. Wielu z nich zainwestowało dużo czasu i energii w grę, co sprawia, że ​​wracają, pomimo tego, jak frustrujące jest korzystanie z witryny. Inni wracają, ponieważ mają przyjaciół na całe życie na tej stronie i uważają, że społeczność jest dla nich zabawna. Następnie są Neopets gracze, którzy podjęli się „naprawienia” Neopets, zrobić to jeszcze zabawne lub łatwiejsze do grania. Chociaż prawdopodobnie mają te same motywacje do dalszego pozostawania aktywnym na stronie, są nimi technicznie łamanie zasad serwisu. Stworzyło to przepaść między legalnymi graczami a tak zwanymi oszustami, co stwarza wiele dramatów dla społeczności.

Reklama

Zdjęcie: Neopets / JumpStart

Niektórzy z tych „czarnorynkowych” graczy powiedzieli Polygon, że chcą, aby reszta społeczności wiedziała, że ​​nie są przerażającymi hakerami. Po prostu, gdy chcą coś naprawić, robią to sami. Wielu z tych graczy powiedziało, że są sfrustrowani Neopets przywództwo, podobnie jak użytkownicy w pozostałej części witryny. Właśnie przyjęli alternatywne podejście do gry. Ci gracze przekazują skrypty, które zmieniają „jakość życia” – np. Dodają zegar 24-godzinny, optymalizują forum pod kątem lepszego publikowania i przeglądania oraz zestawiają szybkie linki do Neopets ‘ codzienne zajęcia. Żadne z nich nie jest przeciwko Neopets reguły, ponieważ niekoniecznie automatyzują jakąkolwiek akcję, taką jak odświeżanie strony lub automatyczne uruchamianie gier.

„Niektóre z tych zmian to rzeczy, które Neopets zespół mógłby i powinien rozważyć samodzielne wdrożenie ”- powiedział firmie Polygon jeden z użytkowników.

Oczywiście jest też więcej niedozwolonych skryptów, które technicznie łamią zasady, ale mają na celu usprawnienie doświadczeń związanych Neopets waluta). Gracze czarnorynkowi usprawiedliwiają to na wiele różnych sposobów, ale rozmawiając z nimi Neopets graczy w ciągu ostatniego tygodnia wydaje się, że konsensus jest taki, że nikomu nie szkodzi używanie tych narzędzi. Istnieje szerokie spektrum Neopets gracze, którzy zdecydują się złamać zasady witryny, od graczy, którzy używają skryptów do ulepszania czytania na forum, po graczy, którzy hakują konta, aby ukraść cenne zwierzaki aktywnym graczom. Wielu graczy, z którymi rozmawialiśmy, znalazło się gdzieś pośrodku, mówiąc Polygonowi, że mają ścisłe zasady i osobiste zasady dotyczące kradzieży przedmiotów i zwierząt aktywnych Neopets rachunki. A co z porzuconymi kontami? To inna historia; hakerzy usprawiedliwiają to twierdzeniem, że redystrybucja nieużywanych, ale cennych zwierzątek utrzymuje ekonomię gry. Prawdopodobnie całe spektrum ulepszeń graczy Neopets mają przewagę nad graczami, którzy tego nie robią, ale gracze czarnorynkowi chcą, aby społeczność wiedziała, że ​​nie są boogeymenami.

Mimo wszystko Neopets gracze są zjednoczeni w swoich frustracjach związanych z Neopets rozdźwięk między „legalnymi” i „nielegalnymi” graczami stale się poszerza. To napięcie doszło do szczytu w weekend, po napięciu społeczności licząc się z handlem zwierzętami na czarnym rynku, kiedy jeden Neopets whistleblower ujawnił exploit na stronie, który dawał regularne Neopets użytkownicy mają dostęp do narzędzi administratora – w tym takiego, które może przekształcić zwykłe zwierzęta domowe w nienawrócone zwierzęta, które są tylko niektórymi z nich Neopets„najcenniejsze towary. Następnie inny użytkownik opublikował „dowód”, że narzędzie działa, odwracając kilka zwierząt i pokazując wyniki na forum Pound Chat, oficjalnym miejscu dla Neopets gracze, aby porozmawiać o swoich zwierzakach. Wkrótce potem inne nienawrócone zwierzęta były podobno dostępne do zgarnięcia w darmowym dla wszystkich w Neopian Pound, cyfrowym schronisku, w którym gracze upuszczają niechciane zwierzęta.

„Chciałem tylko udowodnić wszystkim, że po pierwsze, to był prawdziwy backdoor w witrynie” – powiedział Polygon użytkownik forum Pound Chat. „Po drugie, ta witryna nie jest bezpieczna. Trzy, [The Neopets Team] nie ma pojęcia, jak cokolwiek naprawić ”.

Godziny później Neopets zespół odpowiedział na tablicy ogłoszeń pracowników, uznając istnienie nieskonwertowanego exploita dla zwierząt domowych. Ostatecznie został przeniesiony do trybu offline.

drzwi z napisem adoptuj, przenieś i porzuć

Zdjęcie: Neopets

„Przypominamy, że nie ma oficjalnych kanałów tworzenia nowych, nienawróconych zwierząt domowych” – powiedział członek Neopets personel napisał. „Wszystkie zwierzęta domowe bezpośrednio związane z tym niedawnym problemem, które nie zostały nielegalnie nawrócone, zostaną zwrócone do pierwotnego stanu po rozwiązaniu problemu. Ponadto każdy użytkownik, który będzie manipulował przy konwersji zwierząt domowych na swoich kontach lub kontach innych użytkowników, zostanie zbanowany i zamrożony ”.

W ciągu następnych kilku chaotycznych godzin informacje i opinie na temat sytuacji wirowały Neopetsfora. „Sprzedawanie zwierząt domowych jest żenujące” – napisał jeden z użytkowników. „Dawanie zwierząt domowych masom jest praktyką”. Posty były szybko dodawane, a następnie usuwane, a wielu użytkowników zostało zbanowanych i ostrzeżonych na forach dyskusyjnych.

W oświadczeniu dla firmy Polygon a Neopets Przedstawiciel powiedział, że po raz pierwszy dowiedział się o „narzędziu hakerskim innej firmy, które było używane do tworzenia przedmiotów i tworzenia niezmienionych zwierząt domowych”.

„Nasz zespół deweloperów szybko rozwiązał problem i wdrożył poprawkę, gdy tylko zostaliśmy powiadomieni o luce w zabezpieczeniach, a my nadal monitorujemy sytuację i poprawiamy sytuację w tym tygodniu” – dodał przedstawiciel. „Włamanie nie miało wpływu na konto osobiste i informacje o płatnościach i pozostają one bezpieczne”.

niebieski scorchio

Neopets

Plik Neopets przedstawiciel powiedział również, że zespół podejmie „surowe działania” w przypadku incydentów, które „zagrażają uczciwości gry dla użytkowników o dobrych intencjach”. Przedstawiciel następnie potwierdził, że plik Neopets zespół szuka sposobów na „bezpieczne i uczciwe” sprowadzenie nienawróconych zwierząt z powrotem na miejsce.

Oprócz narzędzia informator opublikował również listę Neopetów, które podobno zostały utworzone za pomocą tego narzędzia, co spowodowało dalszy chaos w Pound Chat. Gracze, którzy nieświadomie handlowali ze zwierzakami z tej listy, teraz obawiają się kolejnego masowego odwrócenia, w którym setki transakcji zostaną cofnięte przez Neopets personel, to jest akt domniemany ukarać czarnorynkowych handlarzy, ale w końcu wpływa to również na większą społeczność.

„Wielu lojalnych i niewinnych graczy zastanawia się teraz, co się stanie – łącznie ze mną”. Neopets użytkownik Tasha Muise powiedział firmie Polygon. „Mam zwierzaka 10 poziomu z tej listy, o którym nie miałem pojęcia, że ​​nie jest prawdziwy. pracowałem dla lat dla niego, ale teraz siedzę tu w ciemności, czekając, aż grupa ludzi przy biurku zdecyduje, co robić ”.

Rzadkość tych zwierzaków, sklasyfikowanych na poziomach od 1 do 10, pomogła w szybkim uruchomieniu gospodarki stworzonej przez graczy na stronie internetowej.

We wcześniejszym oświadczeniu dla Polygon, Neopets Zespół przyznał się do popularności nienawróconych zwierząt domowych: „Są pożądane z wielu powodów, z których głównym jest ich rzadkość” – powiedział. „Dla niektórych są postrzegane jako symbol statusu. Dla innych jest to wyjątkowa grafika, którą kochają ”.

Plik Neopets zespół również powiedział na forum że „szukał rozwiązań” w celu ponownego zaimplementowania niezmienionych zwierząt (UC) do gry, „zachowując sprawiedliwość dla istniejącej społeczności”. Firma ujawni więcej informacji na ten temat „jeszcze w tym roku” – podała. W świetle tych informacji handel zwierzętami UC jest kontynuowany, ale nastąpiła zauważalna zmiana. Wszystkie utworzone neopety muszą mieć unikalne nazwy. Ponieważ strona istnieje od tak dawna bez uśpionej czystki gracza, rzadko można mieć zwierzaka z imieniem, które nie ma znaków podkreślenia ani cyfr. Niektórzy gracze traktują teraz priorytetowo dobrze nazwane Neopety, takie jak te z nazwami, które można wymówić, w transakcjach handlowych – nawet jeśli zostaną przekonwertowani. Gdyby niekonwertowane zwierzęta stały się bardziej dostępne, gospodarka prawdopodobnie zmieni się na to, jak dobre jest imię zwierzęcia, coś, co już jest częścią złożonej listy poziomów UC.

Neopets społeczności fanów wydają się być w dużej mierze podekscytowane możliwością pojawienia się bardziej nienawróconych zwierząt domowych, ale denerwują się, słysząc, jak Neopets zespół wdroży tę funkcję. Niektórzy martwią się rzadkością i wartością swoich ciężko zarobionych zwierzaków, podczas gdy inni mają ochotę Neopets zespół wskazał palcem na społeczność „czarnego rynku”, która kocha tę grę, ale nienawidzi jej strony internetowej. A więc podział między Neopets gracze wciąż się poszerzają, a jedyną żyłką trzymającą obie strony razem jest brak zaufania do kierownictwa i personelu pomocniczego.

„Reakcje społeczności na to pokazują, że naprawdę skończyliśmy z Neopets zespół rozwiązujący problem z plastrami ”- powiedział Muise. „Jest tak wiele ważnych i możliwych rozwiązań, ale wydaje się, że to niekończący się cykl oszustw i zamrażania, nigdy nie jest to prawdziwe rozwiązanie”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment