Western Digital ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 rWestern Digital Corp. (Nasdaq: WDC) opublikowało dzisiaj wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2024. „Wyniki finansowe Western Digital za pierwszy kwartał przekroczyły nasze oczekiwania, ponieważ wysiłki zespołu mające na celu zwiększenie elastyczności biznesowej oraz opracowanie zróżnicowanych i innowacyjnych produktów na szerokiej gamie rynków końcowych zaowocowały sekwencyjną poprawą marży w biznesie związanym z pamięciami flash i dyskami twardymi” – powiedział David Goeckeler, Western Cyfrowy dyrektor generalny. „Nasze rynki konsumenckie i końcowe w dalszym ciągu dobrze sobie radzą i obecnie spodziewamy się, że nasz rynek końcowy w chmurze będzie rósł w przyszłości. Nasza poprawiona struktura kosztów pozwala firmie Western Digital czerpać korzyści ze zwiększonych zysków w miarę ciągłej poprawy warunków rynkowych”.

  • Przychody w pierwszym kwartale wyniosły 2,75 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 3% sekwencyjnie (kwartał kwartalny). Przychody z chmury spadły o 12% (kwartał na kwartał), przychody klientów wzrosły o 11% (kwartał na kwartał), a przychody konsumenckie wzrosły o 14% (kwartał na kwartał).
  • Zysk na akcję (EPS) w pierwszym kwartale według standardów GAAP wyniósł (2,17 USD), a EPS niezgodny z GAAP wyniósł (1,76 USD), co obejmuje 225 mln USD opłat związanych z niepełnym wykorzystaniem dysków Flash i HDD.
  • Oczekuje się, że przychody w drugim kwartale fiskalnym 2024 r. wyniosą od 2,85 do 3,05 miliarda dolarów.
  • Oczekuj EPS niezgodnego ze standardami GAAP w przedziale od (1,35) do (1,05 USD), co obejmuje opłaty związane z niepełnym wykorzystaniem pamięci Flash i HDD w wysokości od 110 do 130 milionów USD.

Spółka odnotowała wypływ środków pieniężnych z działalności operacyjnej w wysokości 626 mln USD i zakończyła kwartał z sumą środków pieniężnych i ich ekwiwalentów wynoszącą 2,03 mld USD.

W pierwszym kwartale fiskalnym:

  • Chmura stanowiła 32% całkowitych przychodów. W konsekwencji spadek wynikał głównie z mniejszej liczby dostaw dysków twardych typu Nearline do klientów z centrów danych. Spadek rok do roku wynikał głównie ze spadku dostaw zarówno dysków twardych, jak i produktów flash.
  • Klient reprezentował 42% całkowitych przychodów. W dalszej kolejności wzrost ten wynikał ze wzrostu dostaw bitów flash. Spadek rok do roku wynikał przede wszystkim ze spadków cen błyskawicznych.
  • Konsumenci stanowili 26% całkowitych przychodów. Zarówno w ujęciu sekwencyjnym, jak i rok do roku, wzrost był spowodowany zarówno wyższą zawartością na jednostkę, jak i szybką wysyłką jednostek.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jeszcze w tym roku Apple Developer Academy doda programy szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji

Po ogłaszając pakiet nowych funkcji AI podczas WWDC firma Apple rozszerza swój program Apple Developer Academy, kładąc nowy nacisk na sztuczną inteligencję. ...

Liderzy cyfrowi wydają więcej na technologię w celu zwiększenia wydajności

Pomimo powolnego wzrostu gospodarczego niewielu liderów technologicznych będzie zmniejszać swoje budżety IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy Badanie pulsu raportu Nasha Squared dotyczącego...

Bridgerton z Netflixa w seksie stawia na jakość, a nie ilość

Bridgertonapierwszy sezon wrzucił widza w bujny romans z historią alternatywną i bardzo, bardzo jasno dał do zrozumienia jedną rzecz: w przeciwieństwie...
Advertisment