Western Digital ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 rWestern Digital Corp. (Nasdaq: WDC) opublikowało dzisiaj wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego 2024. „Wyniki finansowe Western Digital za pierwszy kwartał przekroczyły nasze oczekiwania, ponieważ wysiłki zespołu mające na celu zwiększenie elastyczności biznesowej oraz opracowanie zróżnicowanych i innowacyjnych produktów na szerokiej gamie rynków końcowych zaowocowały sekwencyjną poprawą marży w biznesie związanym z pamięciami flash i dyskami twardymi” – powiedział David Goeckeler, Western Cyfrowy dyrektor generalny. „Nasze rynki konsumenckie i końcowe w dalszym ciągu dobrze sobie radzą i obecnie spodziewamy się, że nasz rynek końcowy w chmurze będzie rósł w przyszłości. Nasza poprawiona struktura kosztów pozwala firmie Western Digital czerpać korzyści ze zwiększonych zysków w miarę ciągłej poprawy warunków rynkowych”.

  • Przychody w pierwszym kwartale wyniosły 2,75 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 3% sekwencyjnie (kwartał kwartalny). Przychody z chmury spadły o 12% (kwartał na kwartał), przychody klientów wzrosły o 11% (kwartał na kwartał), a przychody konsumenckie wzrosły o 14% (kwartał na kwartał).
  • Zysk na akcję (EPS) w pierwszym kwartale według standardów GAAP wyniósł (2,17 USD), a EPS niezgodny z GAAP wyniósł (1,76 USD), co obejmuje 225 mln USD opłat związanych z niepełnym wykorzystaniem dysków Flash i HDD.
  • Oczekuje się, że przychody w drugim kwartale fiskalnym 2024 r. wyniosą od 2,85 do 3,05 miliarda dolarów.
  • Oczekuj EPS niezgodnego ze standardami GAAP w przedziale od (1,35) do (1,05 USD), co obejmuje opłaty związane z niepełnym wykorzystaniem pamięci Flash i HDD w wysokości od 110 do 130 milionów USD.

Spółka odnotowała wypływ środków pieniężnych z działalności operacyjnej w wysokości 626 mln USD i zakończyła kwartał z sumą środków pieniężnych i ich ekwiwalentów wynoszącą 2,03 mld USD.

W pierwszym kwartale fiskalnym:

  • Chmura stanowiła 32% całkowitych przychodów. W konsekwencji spadek wynikał głównie z mniejszej liczby dostaw dysków twardych typu Nearline do klientów z centrów danych. Spadek rok do roku wynikał głównie ze spadku dostaw zarówno dysków twardych, jak i produktów flash.
  • Klient reprezentował 42% całkowitych przychodów. W dalszej kolejności wzrost ten wynikał ze wzrostu dostaw bitów flash. Spadek rok do roku wynikał przede wszystkim ze spadków cen błyskawicznych.
  • Konsumenci stanowili 26% całkowitych przychodów. Zarówno w ujęciu sekwencyjnym, jak i rok do roku, wzrost był spowodowany zarówno wyższą zawartością na jednostkę, jak i szybką wysyłką jednostek.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Barbarzyńców BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Barbarzyńca to klasa walcząca w zwarciu,...

Plotka: nowy przycisk akcji pojawi się w całej ofercie iPhone’a 16

Przycisk Akcja po raz pierwszy zaprezentowany w iPhonie 15 Pro może stać się potężniejszy i rozszerzyć się na nowe urządzenia w przyszłym roku....

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...
Advertisment