Western Digital ogłasza aktualizację dotyczącą podziału spółek


Firma Western Digital Corp. („Western Digital” lub „Spółka”) przedstawiła dzisiaj aktualizację swojego wcześniej ogłoszonego planu podziału na dwie niezależne spółki notowane na giełdzie. Na drugą połowę roku kalendarzowego 2024 poczyniono znaczne postępy na drodze do zakończenia separacji, a kluczowe projekty transakcyjne obejmują utworzenie globalnej jednostki prawnej, przeniesienie umów z klientami i dostawcami, końcowy etap przygotowań do wniosków rządowych oraz wstępne nominacje na stanowiska kierownicze w zarówno firmy HDD, jak i Flash po separacji.

Ogłoszona 30 października 2023 r. spółka Western Digital planuje oddzielenie działów zajmujących się dyskami twardymi i pamięcią flash, tworząc dwie niezależne spółki publiczne o strategicznym ukierunkowaniu na specyficzny rynek. Oddzielenie firmy zapewni każdej franczyzie lepszą pozycję do wdrażania innowacyjnych technologii i rozwoju produktów, wykorzystywania wyjątkowych możliwości wzrostu, poszerzania odpowiednich pozycji lidera na rynku i efektywniejszego działania dzięki odrębnym strukturom kapitałowym.

Wdrożenie samodzielnej strategii separacji jest korzystne ze względu na tworzenie wartości dla akcjonariuszy i zapewnianie długoterminowego sukcesu przedsiębiorstw. W ciągu ostatnich kilku lat firma położyła ważne podwaliny, budując wiodące na rynku portfolio, zwiększając efektywność operacyjną każdego biznesu, w tym tworząc oddzielne jednostki biznesowe zajmujące się produktami Flash i HDD oraz rozdzielając możliwości operacyjne. Obecnie każda firma ma solidną pozycję do samodzielnego odniesienia sukcesu dzięki silnemu portfolio produktów oraz przywództwu operacyjnemu i finansowemu.

W obecnej fazie procesu separacji spółka dokonuje znaczących postępów w szerokim zakresie projektów kluczowych dla terminowego zakończenia transakcji. Obecnie zespoły separacyjne Western Digital zakładają podmioty prawne w 18 krajach, w których zlokalizowane są operacje, przygotowują niezależne modele finansowe firm, kończą końcowe przygotowania do zgłoszeń do SEC i IRS, przeprowadzają proces cesji umów dla globalnych klientów i dostawców oraz projektują ogólnofirmowe struktur organizacyjnych obu spółek.

„Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla ważne kroki, które podejmujemy w kierunku sfinalizowania niezwykle złożonej transakcji, która obejmuje kilkanaście krajów i obejmuje marki technologii przechowywania danych dla konsumentów, profesjonalnych twórców treści, wiodących na świecie producentów OEM urządzeń i największych dostawców usług w chmurze.” powiedział David Goeckeler, dyrektor generalny Western Digital. „Jestem zadowolony z wyjątkowej pracy, jaką zespoły ds. separacji wykonały do ​​tej pory, tworząc podstawę gotową do natychmiastowego rozwoju, która zapewni pomyślne przejście do niezależnych, wiodących na rynku firm dla naszych działów zajmujących się pamięciami Flash i dyskami twardymi”.

Trwa również proces tworzenia zespołu kierowniczego dla spółki wydzielonej Flash, a Goeckeler mianował dziś na stanowisko dyrektora generalnego.

„Podczas gdy obie spółki Western Digital będą skupione strategicznie i będą miały zasoby, aby po zakończeniu separacji wykorzystać ekscytujące możliwości na swoich rynkach, dział Flash oferuje ekscytujące możliwości wraz z potencjałem wzrostu rynku i pojawiającym się rozwojem przełomowych, nowych technologii pamięci. Zdecydowanie nie mogę się doczekać dalszych losów zespołu spinoffowego” – dodał Goeckeler.

Reklama

Irving Tan, obecnie wiceprezes wykonawczy ds. operacji globalnych w Western Digital, obejmie stanowisko dyrektora generalnego pozostałej samodzielnej firmy zajmującej się dyskami twardymi, aby nadal działać jako Western Digital.

„Od czasu dołączenia do Western Digital dwa lata temu Irving wywarł ogromny wpływ na transformację naszej globalnej organizacji operacyjnej i odgrywa integralną rolę w prowadzeniu naszej działalności związanej z dyskami twardymi” – powiedział Goeckeler. „Jest liderem dzięki globalnej perspektywie, różnorodnej wiedzy i głębokiej wiedzy branżowej. Mam do niego pełne zaufanie jako dyrektora generalnego Western Digital po zakończeniu separacji”.

Ogłoszone dzisiaj nominacje na stanowiska kierownicze podlegają i zaczną obowiązywać po zakończeniu planowanego podziału po spełnieniu zwyczajowych warunków. Dodatkowi dyrektorzy wykonawczy obu firm zostaną powołani w późniejszym terminie, po ustaleniu nominacji. Western Digital będzie w dalszym ciągu dostarczać aktualizacje w trakcie procesu separacji w miarę postępu kluczowych projektów.

O Davidzie Goeckelerze
David Goeckeler jest dyrektorem generalnym Western Digital i zasiada w zarządzie.

Od momentu dołączenia do Western Digital w marcu 2020 r. Goeckeler skupiał się na transformacji firmy jako wiodącego producenta rozwiązań do przechowywania danych w branży. Dzięki ponad jednej trzeciej danych na świecie przechowywanych w swoich produktach rozwiązania Western Digital napędzają innowacje, począwszy od urządzeń, których używamy na co dzień, przez urządzenia brzegowe, aż po podstawy chmury. Firma prowadzi rozległą działalność na terenie Stanów Zjednoczonych i Azji, zatrudniając ponad 50 000 pracowników na całym świecie. Jej marki: SanDisk, SanDisk Professional, WD, WD Black i Western Digital cieszą się powszechnym uznaniem na całym świecie dzięki innowacyjności, wydajności i jakości.

Goeckeler zasiada w Radzie Dyrektorów i jest wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Przemysłu Półprzewodników oraz członkiem Rady Dyrektorów ADP, wszechstronnego, globalnego dostawcy rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim w chmurze. Pełni także funkcję wiceprzewodniczącego Rady Biznesu USA-Japonia przy Amerykańskiej Izbie Handlowej i zasiada w Radzie Odwiedzających College of Engineering Uniwersytetu Illinois.

O Irvingu Tanie
Irving Tan jest wiceprezesem wykonawczym ds. operacji globalnych w Western Digital. Jest odpowiedzialny za wszystkie globalne funkcje operacyjne, w tym operacje produkcyjne, zaopatrzenie i łańcuch dostaw oraz IT.

Powszechnie znany jako wyjątkowy lider, Tan ma dziesięciolecia doświadczenia w sprzedaży i operacjach globalnych, przemianach rynkowych oraz dynamice klientów i organów rządowych. Przed dołączeniem do Western Digital pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego i globalnego dyrektora operacyjnego w Cisco, gdzie był odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie strategii operacyjnej firmy oraz za docelowy wzrost poprzez poprawę produktywności i innowacje we wszystkich podstawowych funkcjach biznesowych, w tym sprzedaży, inżynierii , łańcucha dostaw i usług.

Tan zasiada w Radzie Dyrektorów Stanley Black & Decker, Radzie Rozwoju Gospodarczego Singapuru i PSA International. Ponadto pełnił funkcję doradcy rządów i partnerów branżowych w zakresie wykorzystania technologii do innowacji i transformacji.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment