Western Digital na nowo wyobraża sobie dysk twardy z technologią OptiNAND


Na dzisiejszej imprezie HDD Reimagine firmy Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) przedstawił nową architekturę dysków z obsługą pamięci flash, która przełamuje tradycyjne granice pamięci masowej. Opierając się na wyjątkowej zdolności firmy do wprowadzania innowacji w zakresie dysków twardych i pamięci flash, nowa architektura pamięci masowej z technologią OptiNAND optymalizuje i integruje dyski twarde z wbudowanymi dyskami flash iNAND. Daje to klientom — takim jak chmura hiperskalowa, dostawcy usług internetowych, przedsiębiorstwa, partnerzy inteligentnego nadzoru wideo, dostawcy NAS i nie tylko — rozwiązanie umożliwiające sprostanie wykładniczemu wzrostowi tworzenia danych poprzez zapewnienie pojemności, wydajności i niezawodności potrzebnej do przechowywania ogromnych ilości danych dzisiaj i dobrze w przyszłość.

Wykorzystując pierwsze w branży technologie, w tym trójstopniowy siłownik (TSA) i technologię HelioSeal, pierwsze produkty z nową architekturą napędów zapewnią niezrównane 2,2 TB na talerz, zwiększając przyrost pojemności w porównaniu ze sprawdzoną technologią ePMR. Ustanawiając nowy kamień milowy w branży, firma Western Digital dostarczyła wybranym klientom próbki nowych 9-dyskowych dysków ePMR o pojemności 20 TB z obsługą pamięci flash i technologią OptiNAND.

„Western Digital ma historię innowacji w architekturze dysków twardych, na przykład gdy HGST (obecnie część Western Digital) po raz pierwszy hermetycznie uszczelnił i dostarczył helowe dyski twarde w 2013 roku” – powiedział Ed Burns, dyrektor ds. badań dysków twardych w IDC. „Napędzany rozwojem sztucznej inteligencji, ML, blockchain, IoT, czujników i nie tylko, nie ma wątpliwości, że nowe innowacje w zakresie pamięci masowej są potrzebne do przechowywania i ochrony dzisiejszego wzrostu danych, zwłaszcza na dużą skalę. Jako jedyna firma produkująca zarówno dyski flash, jak i dyski twarde, Western Digital może w wyjątkowy sposób wykorzystać swoje wewnętrzne możliwości, aby rozszerzyć krzywą gęstości powierzchni dysków ePMR na przyszłe pokolenia, pomagając klientom sprostać rosnącym wymaganiom gospodarki cyfrowej”.

„Ta nowa architektura jest naturalnym rozszerzeniem mocnych stron i możliwości Western Digital, zapewniając rynkowi nową ewolucję pamięci masowych” — powiedział Billy Chen, wiceprezes New H3C Group, prezes linii produktów obliczeniowych i pamięci masowych. „Jako pierwszy klient, technologia OptiNAND jest ekscytująca, ponieważ pomoże nam zaspokoić nasze potrzeby w zakresie pamięci masowej w nadchodzących latach”.

Nowy dysk z rozszerzeniem Flash i technologią OptiNAND
W przeciwieństwie do dysku hybrydowego, w którym do przechowywania danych użytkownika używana jest pamięć flash, nowa architektura jest przełomem w dziedzinie pamięci masowej, która działa inaczej, umożliwiając postępy w wielu wymiarach pojemności pamięci masowej. Dzięki dodaniu pionowo zintegrowanej technologii iNAND do światowej klasy dysków twardych oraz ulepszonemu algorytmowi oprogramowania układowego i innowacjom SoC, dyski Western Digital z obsługą pamięci flash i technologią OptiNAND zapewniają zwiększoną pojemność, wydajność i niezawodność, aby pomóc klientom sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie pamięci masowych. Krótki opis technologii można znaleźć tutaj. Najważniejsze to:

  • Pojemność: dysk działa inteligentniej, dzięki ulepszonym algorytmom oprogramowania układowego wykorzystującym rozszerzone metadane, które zostały przeniesione do iNAND, umożliwiając większą liczbę ścieżek na cal (TPI) i w rezultacie zwiększoną gęstość powierzchniową.
  • Wydajność: Opóźnienie dysku zostało ulepszone dzięki opatentowanym optymalizacjom oprogramowania układowego, które skupiają się na wymaganiu mniejszej liczby odświeżania sąsiednich ścieżek (ATI) i zmniejszeniu potrzeby opróżniania pamięci podręcznej zapisu w trybie z włączoną pamięcią podręczną zapisu.
  • Niezawodność: Prawie 50 razy więcej danych klientów można zachować w przypadku scenariusza awaryjnego wyłączenia zasilania (EPO), a dzięki unikalnym możliwościom Western Digital w zakresie pionowo zintegrowanego zaopatrzenia, projektowania, rozwoju, testowania i kwalifikacji dysków z obsługą pamięci flash klienci mogą liczyć na niezawodność dysku.

„Dzięki naszym zespołom ds. IP i światowej klasy programistom zajmującym się dyskami twardymi i pamięcią flash jesteśmy w stanie stale przesuwać granice innowacji, aby ulepszać infrastrukturę pamięci masowych naszych klientów” — powiedział Siva Sivaram, prezes Global Technology and Strategy, Western Digital. „Przebyliśmy niezwykłą podróż po innowacjach dysków twardych. Zmieniliśmy wszystko dzięki HelioSeal w 2013 r.; w 2019 r. jako pierwsi zaczęliśmy dostarczać masowo dyski twarde ze wspomaganiem energetycznym; a teraz znów będziemy przewodzić dzięki technologii OptiNAND. Ta architektura będzie stanowić podstawę naszego Mapa drogowa technologii HDD dla wielu generacji, ponieważ spodziewamy się, że dysk ePMR HDD z OptiNAND osiągnie 50 TB1 w drugiej połowie dekady”.

Dostępność
Nowa architektura dysków z obsługą pamięci flash i technologią OptiNAND będzie dostępna w całym portfolio dysków i platform pamięci masowej firmy. Będzie również służyć jako podstawa dla przyszłych projektów i innowacji, z dalszymi postępami w zakresie inteligencji, niezawodności, pojemności i wartości czasu wprowadzenia na rynek. Jeszcze w tym roku firma rozpocznie wprowadzanie do swojej oferty produktów dostosowanych do potrzeb rynku i przeznaczonych do tego celu.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W sprzedaży są monitory do gier, mikrofony pojemnościowe Blue USB i nie tylko

Wcześniej dzisiaj zauważyliśmy niesamowite oferty na Motorola smartfony, Chromebooki, oraz jeszcze. Jednak oferty nie kończą się na tym, ponieważ niedawno znaleźliśmy w...

M1 Max oferuje do 181% szybszą grafikę niż poprzedni 16-calowy MacBook Pro

Firma Apple zaprezentowała w tym tygodniu nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro, które są zasilane przez układy Apple Silicon M1 Pro i M1...

Intel Core i9-12900K i Core i5-12600K w sprzedaży detalicznej na zdjęciu

Oto niektóre z najjaśniejszych ujęć detalicznych (bez ES) wersji produkcyjnych nadchodzących procesorów Intel Core i9-12900K i i5-12600K „Alder Lake-S”. Zdjęcia opublikowane w...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!