Wersja próbna Virgin Media pokazuje wielogigabitową przepustowość z możliwością aktualizacji


Virgin Media przeprowadziła próbę technologii akceleracji sieci, która, jak twierdzi, może utorować drogę do wielogigabitowych prędkości szerokopasmowych w przyszłości.

Wersja próbna, dostarczona w sieci operatora w Reading, dała prototyp instalacji Virgin Media Technologia Infinera XR Optics w swojej sieci. Nowy sprzęt podłącza się do istniejącej sieci i jest w stanie wysyłać i odbierać dane z dużo większą prędkością, niż było to wcześniej możliwe, osiągając prędkość transferu do 400 Gb / s w pojedynczym włóknie.

Firma nie wprowadziła żadnych zmian w połączeniach domowych w ramach okresu próbnego. Zamiast tego zbadał ulepszenia sieci dostępowej, która służy do zapewniania połączeń wielu klientom. Virgin Media twierdzi, że jego klienci w Reading mogą uzyskać prędkość do 1,1 Gb / s.

Jeanie York, dyrektor ds. Technologii i informacji w Virgin Media, powiedziała: „Nasza sieć nowej generacji oferuje już gigabitową łączność w ponad siedmiu milionach domów, ale wraz ze wzrostem wykorzystania danych i zapotrzebowania na superszybkie prędkości nieustannie inwestujemy w naszą sieć przygotować się na wszystko, co przyniesie przyszłość.

„Innowacje takie jak ta zapewniają naszym klientom dalsze korzystanie z najszybszych i szeroko dostępnych prędkości w Wielkiej Brytanii, torują drogę dla przyszłych modernizacji sieci i pomagają we wdrażaniu wielogigabitowych usług szerokopasmowych i mobilnych”.

Sieci światłowodowe przesyłają dane z jednego punktu do drugiego za pośrednictwem szeregu przełączników elektrycznych i nadajników-odbiorników optycznych. Te optyczne nadajniki-odbiorniki kontrolują, gdzie informacje są wysyłane i z jaką prędkością, ostatecznie określając, jak szybko dane mogą być przesyłane z jednego punktu do drugiego.

„Nasza sieć nowej generacji oferuje już gigabitową łączność w ponad siedmiu milionach domów, ale w obliczu rosnącego wykorzystania danych i zapotrzebowania na superszybkie prędkości nieustannie inwestujemy w naszą sieć, aby przygotować się na wszystko, co przyniesie przyszłość”

Jeanie York, Virgin Media

Reklama

Tradycyjnie transceivery optyczne zapewniają łącza optyczne typu punkt-punkt. Optyka Infinera twierdzi, że jej technologia różni się od konwencjonalnej technologii optycznej, ponieważ wykorzystuje topologię sieci koncentratora i szprych do agregowania przepustowości. Szczególnie w wielu sieciach sieci metraPrzepływ ruchu jest zwykle typu punkt-wielopunkt, z łącznością między zbiorem lokacji o mniejszej przepustowości a mniejszą liczbą węzłów o większej przepustowości.

Infinera twierdzi, że technologia optyki została zaprojektowana specjalnie w celu rozwiązania tej asymetrii, wykorzystując to, co określa jako „spójną optyczną agregację podnośnych”. W efekcie technologia Infinera optycznie agreguje ruch z wielu modułów optycznych XR o niższej pojemności w jeden moduł optyczny XR o wyższej szybkości w piaście. Twierdził, że zmniejszyło to liczbę modułów optycznych w sieci o prawie 50% i mogłoby wyeliminować potrzebę stosowania drogich pośrednich urządzeń agregujących.

„Próba z Virgin Media stanowi solidny dowód na to, że technologię optyki XR firmy Infinera można bezproblemowo zastosować w istniejących sieciach” – powiedział Dave Welch, dyrektor ds. Innowacji i współzałożyciel firmy Infinera. „Stanowi to radykalną zmianę w sposobie budowania sieci, obiecując bardziej elastyczny i zrównoważony sposób zaspokojenia stale rosnącej potrzeby przesyłania większej ilości danych z większą prędkością”.

W 2019 roku firma Virgin Media przetestowała symetryczną, w pełni światłowodową, domową technologię szerokopasmową 10 Gb / s w Papworth w Cambridgeshire. Ta ostatnia próba idzie dalej, powiedział, pokazując, w jaki sposób pasywna światłowodowa sieć dostępowa Virgin Media – która zapewnia wiele lokali z połączeniami światłowodowymi – może świadczyć usługi symetryczne 400 Gb / s dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii.

Virgin Media powiedział, że korzystając ze standardowej pasywnej technologii sieci optycznej transceivery mogą obsługiwać szybsze transfery danych i mogły być aktualizowane i konfigurowane zdalnie. Pozwala to operatorowi sieci na szybkie i łatwe wprowadzanie zmian, torując drogę prostym aktualizacjom usług konsumenckich w przyszłości.

Według Virgin Media ta technologia może pomóc w zaspokojeniu szybko rosnącego zapotrzebowania na dane, które jest napędzane przez wysokiej jakości strumieniowanie wideo, pracę zdalną i wciągającą rozrywkę, a także potrzebę przenosić ruch 5G do i z masztów telefonii komórkowej, a także innych pojawiających się technologii wymagających dużej przepustowości.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...
Advertisment