Wersja beta Magic Compose firmy Google jest już dostępna — ale wysyła wiadomości do Google


Google w końcu zaczęło wdrażać wersję beta Magic Compose nowa funkcja Wiadomości wykorzystująca sztuczną inteligencję aby pomóc Ci pisać wiadomości tekstowe. Jednakże, jak wskazał o Androidowa policjafunkcja ma dość duże zastrzeżenie: wyśle ​​​​do „20 poprzednich wiadomości” na serwery Google w celu wygenerowania sugestii – nawet jeśli używasz RCS z szyfrowaniem typu end-to-end (E2EE).

Google określa te warunki na swojej stronie Strona pomocy Magic Compose, zauważając, że wyśle ​​te wiadomości wraz z wszelkimi zawartymi emotikonami, reakcjami i adresami URL na swoje serwery, aby pomóc sztucznej inteligencji opracować odpowiednią odpowiedź. Firma dodaje, że nie będzie wysyłać żadnych wiadomości z załącznikami, wiadomościami głosowymi i obrazami, ale zauważa, że ​​„podpisy do zdjęć i transkrypcje głosowe mogą być wysyłane”.

Google po raz pierwszy wdrożył E2EE w aplikacji w 2020 roku i udało się dostępne dla czatów grupowych pod koniec zeszłego roku. Włączenie tej funkcji oznacza, że ​​osoby trzecie — nawet Google — będą widzieć Twoje wiadomości. Podczas korzystania z Magic Compose z E2EE będzie wysyłasz swoje wiadomości na serwery Google, firma utrzymuje, że nadal nie może ich odczytać.

Rzecznik Google, Justin Rende, wyjaśnił dalej Krawędź że „dane konwersacji używane przez Magic Compose nie są zachowywane” i że „sugerowane dane wyjściowe odpowiedzi nie są zachowywane po ich dostarczeniu użytkownikowi”. Gdy wyłączysz Magic Compose, Google nie będzie wysyłać wiadomości na swoje serwery.

Jeśli masz dostęp do tej funkcji, zobaczysz dymek czatu obok edytora wiadomości w aplikacji. Stamtąd możesz wybrać sugerowaną odpowiedź, a następnie kontynuować przepisywanie tekstu przy użyciu różnych gotowych stylów, takich jak „wyluzowany”, „podekscytowany” lub „Szekspir”. Wydaje się, że ta funkcja jest na razie dostępna tylko z wiadomościami RCS i nie wiadomo, kiedy może obsługiwać SMS / MMS.

Microsoft wprowadził również podobną funkcję w aplikacji klawiatury SwiftKey. Dzięki temu możesz wybrać ikonę Bing na pasku narzędzi aplikacji, aby redagować wiadomości tekstowe i e-maile, a także zmieniać ton, format i długość sugerowanych wiadomości.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment