Wersja AI Al Michaelsa będzie dostarczać podsumowania igrzysk olimpijskich na Peacocku


Legendarny komentator sportowy Al Michaels będzie codziennie podawał spersonalizowane podsumowania igrzysk olimpijskich w Paryżu na Peacock — cóż, zrobi to głos Ala Michaelsa generowany przez sztuczną inteligencję. W praktyce efekt jest bardzo podobny do słuchania głosu komentatora sportowego w grze wideo, takiej jak Szalećz tą różnicą, że opowiada o prawdziwym sporcie, co w tym przypadku oznacza niestandardową relację z igrzysk olimpijskich.

Oto jak to działa. Aby skonfigurować w aplikacji Peacock funkcję, którą NBC nazywa „Twoim codziennym podsumowaniem igrzysk olimpijskich”, podaj swoje imię i nazwisko (głos sztucznej inteligencji może powitać „większość” osób po imieniu, jak podaje NBC w komunikacie prasowym) i wybierz do trzech rodzajów interesujących Cię sportów i maksymalnie dwóch rodzajów najważniejszych wydarzeń (na przykład „Najlepsze zawody” lub „Wiralne i popularne momenty”). Następnie każdego ranka otrzymasz podsumowanie prowadzone przez Michaelsa.

Aby pomóc w ochronie przed potencjalnymi dziwactwami tworzonymi przez sztuczną inteligencję, NBC twierdzi, że „zespół redaktorów NBCU sprawdzi wszystkie treści, w tym dźwięk i klipy, pod kątem zapewnienia jakości i dokładności, zanim podsumowania zostaną udostępnione użytkownikom”. Nadal jednak uważam, że istnieje szansa, że ​​czyjeś podsumowanie będzie zawierać Halucynacje generowane przez sztuczną inteligencję wypowiadane na głos głosem Ala Michaelsa, na przykład zwrócenie uwagi na niewłaściwego sportowca lub spartaczenie jakiegoś niezwykłego wyniku w sporcie.

Jak wynika z komunikatu prasowego, głos został wytrenowany dzięki występom Michaelsa w NBC, a doświadczenie zostało zbudowane wewnętrznie, mówi John Jelly z NBCUniversal Krawędź w oświadczeniu. „Nasz wewnętrzny zespół Peacock, składający się z inżynierów, menedżerów produktów i analityków danych, opracował zastrzeżony proces integracji, optymalizacji i walidacji najnowocześniejszy model dużego języka i technologię syntezy głosu, aby stworzyć to doświadczenie.”

W demie prasowym, gdzie słyszałem głos, brzmiał przekonująco, ale tego można było się spodziewać po demie. Prawdziwym sprawdzianem będzie wygenerowanie milionów unikalnych klipów – NBC szacuje, że podczas meczów w USA może powstać prawie 7 milionów spersonalizowanych wariantów – obejmujących dziesiątki dyscyplin sportowych, każdy z własną, unikalną terminologią, i identyfikujących szereg sportowców z całego świata. Globus.

Podsumowania Peacocka prowadzone przez AI Al Michaels będą dostępne od 27 lipca w obsługiwanych przeglądarkach oraz w aplikacjach Peacock na iOS i Androida. Pierwsza edycja podsumowania będzie zawierać dla wszystkich najważniejsze momenty ceremonii otwarcia, a spersonalizowane podsumowania rozpoczną się 28 lipca.

Reklama

Ujawnienie: Comcast, właściciel NBCUniversal, jest także inwestorem w Vox Media, Krawędźspółkę-matkę.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment