Według testów Geekbench MacBook Pro z chipem M3 Max dorównuje wydajnością M2 Ultra


Kontynuacja wyciekających testów porównawczych dla układu M3przyjrzeliśmy się teraz, jak radzi sobie wysokiej klasy chip M3 Max Geekbench. Skok w wydajności chipa M3 Max znajdującego się w wysokiej klasy 14-calowym i 16-calowym MacBooku Pro sprawia, że ​​może on konkurować z chipem M2 Ultra stosowanym w komputerach Mac Pro i wysokiej klasy komputerach stacjonarnych Mac Studio, przynajmniej pod względem tych dotyczy to pierwszych opublikowanych wyników testów porównawczych procesorów.

W teście jednego rdzenia M3 Max osiąga średni wynik ~2980. Na wielu rdzeniach M3 Max osiąga około ~ 20800. Wypada to bardzo korzystnie w porównaniu z poprzednim najlepszym chipem Apple Silicon, M2 Ultra, który osiąga odpowiednio ~2800 i ~21000 punktów.

Główne wyniki są imponujące, ponieważ oznaczają, że najlepszy chip w przenośnych laptopach Apple jest teraz na równi z najbardziej wydajnymi chipami do komputerów stacjonarnych Mac, jakie można znaleźć w obecnych komputerach Mac Studio i Mac Pro. Oczywiście M3 Ultra powinien przywrócić te maszyny na prowadzenie, gdy tylko się pojawi.

M3 Max składa się z 12 rdzeni wydajnościowych i 4 rdzeni wydajnościowych, w porównaniu z 8 rdzeniami wydajnościowymi w M2 Max. Oprócz większej liczby rdzeni, wydajność każdego rdzenia została również zwiększona o 15–30% dzięki ulepszeniom architektury wprowadzonym w procesie 3 nanometrów.

Podczas wydarzenia Apple stwierdziło, że procesor M3 Max jest aż o 50% szybszy od swojego poprzednika, M2 Max. Potwierdzają to wyniki Geekbench, przynajmniej na procesorach wielordzeniowych. Wyniki M3 Max są o około 10% wyższe niż M2 Max w przypadku jednego rdzenia i 44% szybsze w przypadku wielu rdzeni.

Reklama

Nadal czekamy, aby zobaczyć, jak wypadnie chip M3 Pro ze średniej półki. Jest mało prawdopodobne, aby wykazywał taki sam wzrost wydajności, ponieważ ma tę samą liczbę 12 rdzeni co M2 Pro i w rzeczywistości ma porównywalnie mniej rdzeni wydajnościowych. Apple twierdzi, że procesor wzrósł jedynie o 20% w porównaniu do 50% w przypadku modelu Max.

Testy syntetyczne nie zawsze przekładają się bezpośrednio na zauważalny wzrost wydajności w świecie rzeczywistym. Będziemy musieli poczekać, aż pojawią się recenzje, aby zobaczyć harmonogram dla konkretnych zastosowań. W niektórych przypadkach Apple faktycznie twierdził, że chip M3 Max był dwukrotnie szybszy niż M2 Max w zadaniach takich jak renderowanie scen Cinema4D. Jest to częściowo spowodowane znacznie przeprojektowanym potokiem GPU.

Nowe MacBooki Pro z interfejsem M3 można już zamawiać, a wysokiej klasy modele M3 Max zostaną dostarczone jeszcze w listopadzie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czaty na Instagramie i Facebooku Messenger zostaną rozłączone

Meta rozpoczyna proces odłączania możliwości prowadzenia „czatów między aplikacjami” z kontaktami na Instagramie za pośrednictwem Facebook Messenger i odwrotnie. W 2020 r. Meta –...

Dragon Age: Dreadwolf ma kolejny nowy zwiastun i obiecuje więcej szczegółów w „Latem 2024”

Choć wizualnie wideo nie zawiera zbyt wiele, ten zwiastun zawiera więcej treści niż którykolwiek z poprzednich zwiastunów razem wziętych. Zwiastun koncentruje się...

Obejrzyj nagranie wydarzenia „The Big Bang” w Fortnite na YouTube

Fortnite W sobotę fani mogli podziwiać występ rapera Eminema. Pojawił się praktycznie w ramach długo oczekiwanego występu Wydarzenie „Wielki Wybuch”. w...
Advertisment