Według PRA brytyjscy ubezpieczyciele muszą poprawić swoje podejście do luk w cyberprzestrzeni


regulator Banku Anglii, organ nadzoru ostrożnościowego (PRA), po przeprowadzeniu testu warunków skrajnych sektora, zwrócił uwagę na szereg luk i ograniczeń w sposobie, w jaki główni ubezpieczyciele modelują ryzyko cybernetyczne i reagują na nie.

Test warunków skrajnych 17 ubezpieczycieli ogólnych i 21 syndykatów Lloyd’s of London oceniło swoją wypłacalność w odniesieniu do strat wynikających z incydentów cybernetycznych. Uczestnicy dokonali oceny swoich zdolności do zapobiegania, reagowania i reagowania na cyberataki.

„Zauważamy, że cyber jest ewoluującym zagrożeniem, a co za tym idzie zasięg cybernetyczny będzie się nadal rozwijał”- napisała Charlotte Garden, dyrektor wykonawczy nadzoru ubezpieczeniowego w PRA. „To ćwiczenie dostarczyło nam szerokiego zakresu obecnych praktyk na rynku, które będą stanowić podstawę dla przyszłego nadzoru”.

Okazało się, że ubezpieczyciele mieli trudności z ustaleniem prawdopodobieństwa wystąpienia incydentów cybernetycznych – zdefiniowanych na potrzeby testu jako ataki ransomwarewycieki danych i awarie przetwarzania w chmurze – i mieli tendencję do formułowania swoich zasad cybernetycznych zbyt niejednoznacznie.

Ostrzegł, że obecne praktyki mogą prowadzić do „niewłaściwego oszacowania wpływu scenariusza na poszczególnych ubezpieczycieli”.

Badanie wykazało między innymi znaczne zróżnicowanie sposobu, w jaki ubezpieczyciele oceniali ryzyko, co niekoniecznie jest niezwykłe na stosunkowo młodym rynku, ale należy się nim zająć w przyszłości.

Reklama

Zwrócono również uwagę na rozbieżności w zdolności poszczególnych ubezpieczycieli i syndykatów do zidentyfikowania skutków niepewności umowy, przy czym wiele stron nie było w stanie właściwie ocenić potencjalnego wpływu, gdyby kluczowe wyłączenia – takich jak ataki państw narodowych – Nie trzymać. Ostrzegł przed nieprzetestowanym językiem polityki i niepewnością kontraktową, a zarządy musiały być lepiej świadome tego problemu.

PRA zauważyła ponadto, że odsetek potencjalnych roszczeń zidentyfikowanych jako wynikające z nieafirmatywnej lub cichej ochrony – w przypadku gdy polisy są uruchamiane po incydencie, ale gdzie zagrożenia cybernetyczne nie zostały w nich wyraźnie uwzględnione lub gdy wykluczający język jest niejednoznaczny w tej kwestii – był redukcji, co jest zgodne z wcześniej wydanymi wytycznymi.

Wreszcie, zauważył również, że ogólnie zakłady ubezpieczeń są nadal w znacznym stopniu uzależnione od reasekuracji złagodzić skutki incydentów cybernetycznych na ich książkach.

Garden powiedział, że idąc dalej, PRA będzie pod ręką, aby pomóc firmom ubezpieczeniowym udoskonalić ich praktyki zarządzania i łagodzenia potencjalnych szkód wynikających z incydentów cybernetycznych.

Achi Lewis, wiceprezes regionu EMEA ds Absolutne oprogramowaniepowiedział: „Zwłaszcza w okresach niepewności gospodarczej ważne jest, aby organizacje były świadome swojej cyberodporności, prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożeń oraz sposobów zapobiegania atakom i reagowania na nie.

„Ostrożność PRA jest ważna, aby przygotować firmy na wypadek najgorszego scenariusza, w którym poważne ataki cybernetyczne powodują znaczne przestoje, naruszenia bezpieczeństwa danych i koszty finansowe.

„Naprawa po poważnych atakach może okazać się kosztowna i często wymaga tygodni, miesięcy, a nawet lat na pełne dochodzenie, przywrócenie i procedury prawne, wykraczające poza początkowe szkody spowodowane samym atakiem” – powiedział. „Dlatego ważne jest, aby wszystkie organizacje traktowały bezpieczeństwo cybernetyczne jako najwyższy priorytet”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!