Według Ming-Chi Kuo, Apple nie przechodzi na iPhone’y z USB-C w najbliższej przyszłości


Marzenie o iPhonie z USB-C może być martwe, zgodnie z najnowszą notatką badawczą analityka Apple, Ming-Chi Kuo. Firma podobno nie planuje zastosować USB-C w przyszłych urządzeniach iPhone ani zintegrować czujnika Touch ID z przyciskiem zasilania (dwie technologie, które istnieją na sprzęcie Apple iPad, takim jak iPad Air 2020).

Raport, zdobyty przez AppleInsider, wyjaśnia uzasadnienie decyzji Apple: „Uważamy, że USB-C jest szkodliwe dla rentowności firmy MFi, a jego wodoodporność jest niższa niż w przypadku Lightning i MagSafe”, twierdzi Kuo.

Dlatego zamiast iPhone’a z USB-C, Kuo sugeruje, że Apple może przeskoczyć bezpośrednio do od dawna podobno pozbawiony portów iPhone która opiera się wyłącznie na ładowaniu bezprzewodowym – a konkretnie na technologii Apple MagSafe – do ładowania. W szczególności MagSafe zapewniłby zgrabne rozwiązanie obu problemów, które podnosi Kuo: eliminując porty, MagSafe byłby jeszcze bardziej wodoodporny niż nawet Lightning, a Apple nadal kontroluje standard MagSafe poprzez program MFi, zapewniając, że będzie w stanie nadal czerpać korzyści z opłat licencyjnych.

Jednak Kuo zauważa również, że Apple nie uważa, że ​​ekosystem MagSafe osiągnął punkt, w którym można na nim polegać jako jedyna metoda ładowania iPhone’a. Zamiast tego przewiduje, że Apple będzie nadal używać swojego portu Lightning „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Raport Kuo obala również inną uporczywą plotkę na temat przyszłych iPhone’ów: pomysł, że Apple może wprowadzić czujnik Touch ID do przycisku zasilania, podobny do tego, który oferował w zeszłorocznym odświeżaniu iPada Air. Według Kuo, Apple również nie ma ram czasowych na dodanie tej aktualizacji. Wcześniejszy raport z BloombergJednak zauważa, że ​​Apple testuje skaner Touch ID zintegrowany bezpośrednio z wyświetlaczem w tegorocznej ofercie iPhone’ów, chociaż czy rzeczywiście spowoduje to cięcie, dopiero się okaże.

Cały raport od Kuo zawiera znacznie więcej informacji na temat przyszłego asortymentu iPhone’ów firmy Apple, w tym mniejszy wycięcie i szybsze częstotliwości odświeżania tegorocznych iPhone’ów, pogłoski o dziurkowanym aparacie w 2022 roku i potencjalnym ośmiocalowym składanym iPhonie, który może zostać uruchomiony już w 2023 roku.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pobierz nowe tapety na iPhone’a 15 i 15 Pro tutaj

We wtorek Apple ogłosiło iPhone'a 15 i iPhone'a 15 Pro. Nowe urządzenia niosą ze sobą wiele zmian, takich jak odświeżony design, Dynamic...

Ochrona środowiska w Brazylii: więcej inwestycji, mniej „głupich decyzji”

W chwili, gdy przybyłem na brazylijski szczyt klimatyczny, poczułem się jak w domu. Kiedy otworzyłem drzwi do Forum na Uniwersytecie Columbia, usłyszałem,...

Apple Watch Series 9 zadebiutuje w piątek, ale nadal nie można kupić opaski Magnetic Link

Oto mała zagadka: jest wigilia dnia premiery Apple Watch Series 9, a nadal nie można zamówić nowej opaski Magnetic Link. Strona produktu jest dostępna...
Advertisment