Według doniesień oszustwo dotyczące iPhone’a wspierane przez celebrytów przyniosło oszustowi 35 milionów dolarów


Jakiś iPhone’a Według doniesień oszustwo przeprowadzone w Iranie wygenerowało około 35 milionów dolarów po tym, jak do promowania fałszywej transakcji zatrudniono celebrytów. Było to możliwe, ponieważ Jabłko nie wolno sprzedawać iPhone’ów w tym kraju.

Mężczyzna rzekomo stojący za oszustwem został odnaleziony za granicą przez irańską policję, która twierdzi, że zostanie on poddany ekstradycji z powrotem do kraju za pośrednictwem Interpolu…

Iran podlega sankcjom USA w wyniku działań tego kraju przeciwko amerykańskim statkom przepływającym przez Zatokę Perską oraz w wyniku wspierania terroryzmu. Oznacza to, że Apple nie jest obecny w tym kraju i nie sprzedaje żadnych swoich produktów bezpośrednio nikomu z siedzibą w Iranie.

Tworzy to szarą strefę, gdzie Irańczycy kupują iPhone’y w innych krajach i importują je do Iranu w celu odsprzedaży. Domniemany oszust wykorzystał tę sytuację, twierdząc, że oferuje tańszą trasę, omijając tych pośredników.

The „Financial Times”. raporty:

Firma Kourosh z siedzibą w Teheranie od miesięcy oferowała oferty za połowę ceny iPhone’ów sprzedawanych za równowartość około 700 dolarów, argumentując, że zaoszczędziła pieniądze, zabezpieczając je poprzez eliminację kosztownych pośredników.

Firma prowadzona przez przedsiębiorcę Amira Hosseina Sharifiana wykorzystywała głośne rekomendacje do zwiększania sprzedaży, a irańscy sportowcy i inne gwiazdy wykorzystywały swoją gwiazdorską moc, aby zwabić tysiące ofiar, z których wiele było młodymi ludźmi, którzy marzyli o posiadaniu najnowszego gadżetu Apple .

Jednak po tym, jak większość potencjalnych nabywców rozstała się z pieniędzmi i czekała wymagane 45 dni na dostawę, iPhone’y nigdy nie dotarły. W końcu dotarło do nich, że zostali oszukani.

Reklama

Dochodzenie policyjne wykazało, że Sharifian opuścił kraj, ale twierdzą, że go odnaleziono i współpracują z Interpolem, aby go aresztować i poddać ekstradycji z powrotem do Iranu.

Sharifian przyznał w wywiadzie dla YouTube, że rzeczywiście jest winien pieniądze klientom swojej firmy, ale stwierdził, że jest to około 2,7 mln dolarów, a nie 35 mln dolarów podawane przez lokalne media.

Nic nie sugeruje, że którakolwiek z zaangażowanych w sprawę gwiazd była świadoma, że ​​było to oszustwo, ale według doniesień spotkała się z publicznym potępieniem i żądaniem pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

Niektórzy sugerują, że zdolność firmy do uzyskania niezbędnych pozwoleń na prowadzenie działalności i reklamę wskazuje na korupcję w rządzie.

zdjęcie zrobione przez Rohana NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment