Według doniesień Microsoft prowadzi rozmowy z CISPE w celu zaradzenia „nieuczciwym” praktykom w zakresie licencjonowania oprogramowania w chmurze


Według doniesień Microsoft rozpoczął dyskusję z organizacją handlową Cloud Infrastructure Service Providers in Europe (CISPE) w celu rozwiązania wątpliwości dotyczących sposobu, w jaki pobierane są opłaty od klientów korzystających z narzędzi zwiększających produktywność online giganta technologicznego w chmurach publicznych jego konkurentów.

CISPE potwierdziło to posunięcie w oświadczeniu, w którym stwierdzono, że oba podmioty rozpoczęły dyskusje, aby rozwiać ciągłe obawy tej organizacji handlowej non-profit dotyczące praktyk firmy Microsoft w zakresie „nieuczciwego licencjonowania oprogramowania”, które według niej karzą europejskich użytkowników chmury za chęć uruchamiania posiadanego oprogramowania w innych miejscach publicznych chmury.

„Proces jest na wczesnym etapie i nie jest pewne, czy dyskusje te przyniosą skuteczne środki zaradcze wobec rzekomych praktyk antykonkurencyjnych” – stwierdziła CISPE w oświadczeniu. „Aby zapewnić szybki i skuteczny postęp, CISPE ustaliło, że znaczny postęp musi zostać osiągnięty w pierwszym kwartale 2024 r.”.

Wiadomość o dyskusjach nastąpiła po złożeniu przez CISPE formalnej skargi przeciwko firmie Microsoft w listopadzie 2022 r. do Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji (DG Comp) Komisji Europejskiej, która nalegała, aby organizacja wszczęła dochodzenie w sprawie rzekomego udzielania przez firmę licencji antykonkurencyjnych praktyki.

Ponadto, badanie opublikowane przez CISPE w czerwcu 2023 r zasugerował, że europejskie przedsiębiorstwa i organizacje sektora publicznego wydają „dodatkowe miliardy funtów każdego roku” na uruchamianie posiadanego oprogramowania w chmurze publicznej Microsoft Azure.

W oświadczeniu wydanym przez CISPE w celu ogłoszenia w zeszłym roku wniesienia skargi do DG Comp, organizacja stwierdziła, że ​​zachowanie Microsoftu w tym zakresie „nieodwracalnie szkodzi europejskiemu ekosystemowi chmury i pozbawia europejskich klientów możliwości wyboru w zakresie wdrożeń chmury”, dodając: „CISPE uważa, że ​​nie ma innego wyjścia, jak tylko złożyć formalną skargę i wezwać Komisję Europejską do działania”.

Reklama

Według sekretarza generalnego CISPE Francisco Mingorance’a decyzja o zaangażowaniu DG Comp. Microsoft odegrała kluczową rolę w uzyskaniu zgody Microsoftu na rozpoczęcie dyskusji na temat sposobu rozwiązania sytuacji.

„Każdy dzień bez rozwiązania jeszcze bardziej podważa rentowność europejskiego sektora infrastruktury chmurowej i ogranicza opcje chmury dostępne dla europejskich klientów” – stwierdził Mingorance.

„Popieramy szybkie i skuteczne rozwiązanie tych szkód, ale powtarzamy, że to Microsoft [that] aby osiągnąć taki wynik, musi położyć kres swoim nieuczciwym praktykom w zakresie licencjonowania oprogramowania.

„Computer Weekly” skontaktował się z firmą Microsoft w celu uzyskania komentarza na temat tej historii, ale nie otrzymał odpowiedzi w momencie publikacji.

CISPE nie jest jedyną organizacją, która ostatnio przyjrzała się praktykom Microsoft w zakresie licencjonowania oprogramowania. W październiku 2023 rorgan regulacyjny Ofcom poświęcił kilka stron swojego 254-stronicowego raportu na temat wewnętrznego funkcjonowania brytyjskiego rynku infrastruktury chmurowej na zbadanie zachowania Microsoftu w tym obszarze.

W raporcie stwierdzono wówczas, że Microsoft kwestionuje „prawdziwość praktyk zarzucanych w uwagach” interesariuszy rynku usług w chmurze, którzy zarzucali, że firma sprawia, że ​​„użytkowanie niektórych programów Microsoft w infrastrukturze chmurowej innej firmy niż Microsoft” staje się „nieatrakcyjne dla klientów”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...

Zobacz, jak Odyseusz próbował pierwszego lądowania na Księżycu w USA od 1972 roku o 18:24 czasu wschodniego

Misja, oficjalnie znana jako IM-1, niesie ładunek naukowy, który ma pomóc NASA dowiedzieć się więcej o powierzchni Księżyca, zanim program Artemis NASA przyniesie...
Advertisment