Według doniesień iOS 17.4 RC pojawi się jutro przed terminem DMA


Wersja beta systemu iOS 17.4 jest dostępna dla programistów i testerów wersji beta od zeszłego miesiąca i niesie ze sobą wiele istotnych zmian, takich jak App Marketplaces umożliwiające instalowanie aplikacji poza App Store w UE. Ponieważ zbliża się termin wprowadzenia przepisów antymonopolowych na mocy ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), wydaje się, że Apple przygotowuje się do wydania iOS 17.4 RC już jutro.

iOS 17.4 RC pojawi się wkrótce przed ostatecznym terminem DMA

Według użytkownika X @aaronp613, który zasłynął z publikowania ciekawostek na temat aktualizacji oprogramowania Apple, firma po cichu wprowadza pewne zmiany w zapleczu App Store, aby oficjalnie umożliwić obsługę App Marketplaces. UE wyznaczyła 6 marca 2024 r. jako ostateczny termin, w którym firmy technologiczne mają spełnić wymogi DMA.

Jeśli chodzi o Apple, firma została zmuszona do alniska liczba użytkowników iPhone’a do instalowania aplikacji z alternatywnych sklepów z aplikacjami, co będzie możliwe w iOS 17.4. Aktualizacja umożliwia również przeglądarki internetowe miały własny silnik zamiast korzystać z pakietu WebKit firmy Appleczego wymagała również UE w ramach DMA.

Apple zazwyczaj dystrybuuje kompilacje Release Candidate (RC) na kilka dni przed oficjalną publikacją większej aktualizacji, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli iOS 17.4 RC stanie się jutro dostępny dla beta testerów, ostateczna wersja prawdopodobnie zostanie udostępniona wszystkim w najbliższy poniedziałek lub wtorek.

App Store EU boczne ładowanie App Marketplace iOS 17.4

Więcej o iOS 17.4

Dla użytkowników spoza UE iOS 17.4 przynosi także inne zmiany i nowe funkcje. Na przykład aktualizacja ulepsza Ochronę skradzionego urządzenia dzięki nowej opcji, która zawsze wymaga opóźnienia w zakresie bezpieczeństwa, a nie tylko w nieznanych lokalizacjach. Dodaje także nowe emoji, transkrypcje w Apple Podcasts i ulepszenia CarPlay.

Reklama

Oprócz iOS 17.4 Apple ma wypuścić także watchOS 10.4, tvOS 17.4 i macOS Sonoma 14.4.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment