Według doniesień Apple wydaje „miliony dolarów dziennie” na szkolenie sztucznej inteligencji


Według nich Apple inwestuje miliony dolarów dziennie w sztuczną inteligencję nowy raport z Informacja. Według doniesień firma pracuje nad wieloma modelami sztucznej inteligencji w kilku zespołach.

Jednostka Apple pracująca nad konwersacyjną sztuczną inteligencją nosi nazwę „Foundational Models” – per Informacjaraportowanie. Liczy „około 16” członków, w tym kilku byłych inżynierów Google. Za jego sterami stoi John Giannandrea, szef działu sztucznej inteligencji w Apple, który został zatrudniony w 2018 r. pomóż ulepszyć Siri. (Podobno Giannandrea „wyraził współpracownikom sceptycyzm co do potencjalnej przydatności chatbotów opartych na modelach językowych sztucznej inteligencji”).

Dodatkowe zespoły w Apple również pracują nad sztuczną inteligencją, per Informacja. Jednostka inteligencji wizualnej opracowuje model generowania obrazu, a inna grupa bada „multimodalną sztuczną inteligencję, która potrafi rozpoznawać i tworzyć obrazy lub wideo, a także tekst”.

Modele te mogą służyć różnym celom. Trwają prace nad chatbotem, który miałby „interakcję z klientami korzystającymi z AppleCare”; inny ułatwiłby automatyzację wieloetapowych zadań za pomocą Siri.

Opowiadają o tym osoby zaangażowane w jego rozwój Informacja że najbardziej zaawansowany LLM firmy Apple, znany wewnętrznie jako Ajax GPT, został przeszkolony w oparciu o „ponad 200 miliardów parametrów” i jest potężniejszy niż GPT-3.5 OpenAI, będący podstawą początkowej wersji ChatGPT, która została wprowadzona w zeszłym roku. Model ten został pierwotnie stworzony do użytku wewnętrznego, jak twierdzi poprzednie raporty z Bloomberga i pozostaje dość zamknięty w firmie.

Firma Apple nie wysłała prośby o komentarz w sprawie tego raportu.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment