Według danych CDC, ludziom nie brakuje drugiej dawki szczepionki COVID-19


Prawie każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę dwukrotnej szczepionki COVID-19, otrzymał drugą dawkę w zalecanym oknie. nowe dane z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy kampanii szczepień przeciwko COVID-19 w Stanach Zjednoczonych około 12 milionów osób otrzymało pierwszą dawkę, a także otrzymało drugą dawkę. Drugą dawkę należy podać trzy tygodnie po pierwszej w przypadku szczepionki Pfizer / BioNTech i cztery tygodnie w przypadku szczepionki Moderna (z kilkudniowym buforem z każdej strony). W tej grupie 88 procent osób miało drugą dawkę zgodnie z planem.

Około 9 procent osób, które otrzymały pierwszy zastrzyk między 14 grudnia a 14 lutego, nie otrzymało jeszcze drugiej dawki, ale nadal było w ciągu 42 dni od pierwszej dawki. CDC twierdzi, że kiedy opóźnienie jest nieuniknione, ludzie mogą czekać tak długo. Trzy procent ludzi znajdowało się poza 42-dniowym oknem i przegapiło dawkę.

Aby spojrzeć na te liczby w inny sposób, CDC przyjrzało się również wszystkim, którzy otrzymali druga dawki w ciągu tych dwóch miesięcy, aby zobaczyć, ile osób otrzymało ją w zalecanym okresie. Ponad 95 procent ludzi było zgodnie z harmonogramem. Niecałe 3 procent osób spóźniło się (ale w 42-dniowym oknie), a 1,5 procent osób otrzymało drugi zastrzyk wcześniej.

Tak duża liczba osób otrzymujących drugą dawkę – i otrzymujących ją na czas – jest uspokajająca, napisała CDC w swoim raporcie. Szczepionki Pfizer / BioNTech i Moderna mogą mieć pewna ochrona z tylko jedną dawką, ale pojedyncza dawka nie była częścią badań klinicznych i nie jest jasne, jak długo ta ochrona może trwać. Drugi strzał wzmacnia układ odpornościowy i daje ludziom pełne korzyści ze szczepionek.

Kiedy opracowano i zatwierdzono szczepionki COVID-19, eksperci martwili się o wyzwania serii dwóch strzałów. Martwili się, że będą walczyć o sprowadzenie ludzi z powrotem do drugiego strzału. W innych wielodawkowych szczepionkach, takich jak szczepionka przeciwko wirusowi HPV i półpaśca, jest drop-off. Około jednej czwartej osób, które dostają pierwsze zastrzyk półpaśca, nie dostaje drugiej, a tylko około połowa osób kończy trzykrotną serię szczepionek przeciw HPV.

Reklama

Pomimo małej liczby osób, którym brakuje drugiej dawki, dyrektor CDC Rochelle Walensky powiedziała, że ​​agencja wciąż ma nadzieję na wypełnienie nawet niewielkiej luki. „CDC współpracuje z rządem oraz z partnerami stanowymi i lokalnymi w celu zidentyfikowania i wyeliminowania barier w przyjmowaniu obu dawek” – powiedziała podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Stany i organizacje zdrowotne mają strategie high- i low-tech aby zachęcić ludzi z powrotem do właściwej drugiej dawki. Wiele centralnych rejestrów szczepień może powiadamiać lekarzy i pacjentów o konieczności podania drugiej dawki. Podobnie jak elektroniczne karty zdrowia. Każdy, kto otrzyma szczepionkę COVID-19, otrzymuje również kartę, która mówi im, kiedy powinna być druga dawka i jaką szczepionkę otrzymał.

Dane CDC pokazują, że te metody wydają się działać. Jest to zgodne z niepotwierdzonymi doniesieniami od osób zaszczepionych. „Nie słyszę większych wyzwań związanych z przywracaniem ludzi” – powiedziała Claire Hannan, dyrektor wykonawcza Association of Immunization Managers The Verge w lutym.

Jednak CDC zauważyło w swoim raporcie, że większość osób, które otrzymały szczepionkę COVID-19 w ciągu pierwszych dwóch miesięcy ich dostępności, to pracownicy służby zdrowia i rezydenci w placówkach opieki długoterminowej, ponieważ byli pierwszymi kwalifikującymi się. Te grupy mogą być bardziej skłonne do trzymania się harmonogramu, ponieważ mogą zostać zaszczepione w miejscu pracy lub zamieszkania.

Raport CDC mówi również, że 90484 osób otrzymało pierwszą dawkę jednej szczepionki, a drugą – 0,2% całości. Agencja powiedziany szczepionek Pfizer / BioNTech i Moderna nie należy mieszać, z wyjątkiem najbardziej wyjątkowych okoliczności, kiedy nie jest dostępna druga dawka tej samej marki.

Nad 37 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych są teraz w pełni zaszczepione, albo dwoma dawkami szczepionki Pfizer / BioNTech lub Moderna, albo jedną dawką szczepionki Szczepionka Johnson & Johnson, który wykonuje tylko jedno zdjęcie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Statek kosmiczny SpaceX przygotowuje się do ponownego startu w czerwcu

SpaceX przygotowuje się do ponownego wystrzelenia swojego statku kosmicznego w przestrzeń kosmiczną. W piątek o firma ogłosiła że czwarty test w locie...

Apple 13-calowy iPad Pro M4 teraz o 50 USD taniej, oferty na HomePod mini, Apple Watch Ultra 2 z opaską Ocean Band, Beats i...

Gdy zbliżamy się do weekendu z okazji Dnia Pamięci, oferty Apple wciąż oferują nowe, najniższe w historii ceny najtańszych produktów 13-calowy iPad M4...

Nowa gra Elden Ring plus: Jak rozpocząć Journey 2 i co zatrzymasz

Nowa gra plus jest głównym elementem doświadczenia FromSoftware „Soulsborne”, oraz Pierścień Eldena nie jest wyjątkiem. Granie i powtarzanie gier...
Advertisment