Waze dodaje stacje ładowania pojazdów elektrycznych do swojego narzędzia do planowania tras


Właściciele pojazdów elektrycznych, którzy wolą Waze od innych narzędzi nawigacyjnych, cieszą się: firma należąca do Google jest dodanie stacji ładowania EV do swoich narzędzi do planowania tras w celu poprawy doświadczenia osób poszukujących wtyczki.

Od dzisiaj użytkownicy Waze mogą wprowadzać do aplikacji informacje o pojeździe, a także preferowany typ wtyczki, a Waze znajdzie najbliższe stacje na trasie. Ta funkcja zostanie udostępniona użytkownikom na całym świecie w „nadchodzących tygodniach”, mówi firma. (Jak to będzie działać podczas premiery, jest przedmiotem dyskusji: niektórzy użytkownicy zgłaszali kierowanie na stacje benzynowe zamiast ładowarek EV).

Waze krótko próbował dodać ładowarki EV do swojego narzędzia do planowania tras w 2021 roku we współpracy z Volkswagenem. Ale ta próba trwała tylko kilka tygodni, a po jej zakończeniu stacje ładujące zniknęły z aplikacji. Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem Waze dodał ładowanie EV „na stałe” do aplikacji, powiedział rzecznik firmy.

Waze twierdzi również, że dzięki funkcji edytowania map w ramach crowdsourcingu „dane EV są przeglądane i aktualizowane w czasie rzeczywistym, aby zapewnić najdokładniejsze, kompleksowe informacje na mapie”.

„Informacje o stacjach ładujących są często niespójne, nieaktualne lub niewiarygodne, co stanowi główny problem dla kierowców pojazdów elektrycznych, którzy mogą nawigować do stacji ładującej tylko po to, by odkryć, że nie mogą jej znaleźć lub z niej skorzystać” — mówi Waze w poście na blogu. „Dodając aktualne informacje o ładowaniu pojazdów elektrycznych do mapy Waze, jeszcze łatwiej jest naładować samochód i uzyskać pomoc w ustaleniu, gdzie i kiedy natkniesz się na następną stację”.

Dostępnych jest wiele narzędzi nawigacyjnych do ładowania pojazdów elektrycznych, m.in Lepsze planowanie tras Do PlugShare Do Droga szybkiego ruchu. Wszystkie mają swoje zalety i wady. Ale dzięki tym nowym aktualizacjom Waze może wkrótce znaleźć się na szczycie listy usług preferowanych przez właścicieli pojazdów elektrycznych.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!